Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈtunːisˌtetːɑʋɑ/
KieliKäännökset
englantiidentifiable, recognizable
espanjaidentificable
hollantiherkenbaar, identificeerbaar
ranskaidentifiable
ruotsiigenkännlig
saksaerkennbar, identifizierbar
venäjäопознава́емый (opoznavájemyi), распознава́емый (raspoznavájemyi)

Taivutusmuodot

MonikkotunnistettavatMonikkotunnistettavani
MonikkotunnistettavasiMonikkotunnistettavamme
MonikkotunnistettavanneMonikkotunnistettavansa
GenetiivitunnistettavanGenetiivitunnistettavani
GenetiivitunnistettavasiGenetiivitunnistettavamme
GenetiivitunnistettavanneGenetiivitunnistettavansa
Monikon genetiivitunnistettavienMonikon genetiivitunnistettavieni
Monikon genetiivitunnistettaviesiMonikon genetiivitunnistettaviemme
Monikon genetiivitunnistettavienneMonikon genetiivitunnistettaviensa
PartitiivitunnistettavaaPartitiivitunnistettavaani
PartitiivitunnistettavaasiPartitiivitunnistettavaamme
PartitiivitunnistettavaannePartitiivitunnistettavaansa
Monikon partitiivitunnistettaviaMonikon partitiivitunnistettaviani
Monikon partitiivitunnistettaviasiMonikon partitiivitunnistettaviamme
Monikon partitiivitunnistettavianneMonikon partitiivitunnistettaviaan
Monikon partitiivitunnistettaviansaInessiivitunnistettavassa
InessiivitunnistettavassaniInessiivitunnistettavassasi
InessiivitunnistettavassammeInessiivitunnistettavassanne
InessiivitunnistettavassaanInessiivitunnistettavassansa
Monikon inessiivitunnistettavissaMonikon inessiivitunnistettavissani
Monikon inessiivitunnistettavissasiMonikon inessiivitunnistettavissamme
Monikon inessiivitunnistettavissanneMonikon inessiivitunnistettavissaan
Monikon inessiivitunnistettavissansaElatiivitunnistettavasta
ElatiivitunnistettavastaniElatiivitunnistettavastasi
ElatiivitunnistettavastammeElatiivitunnistettavastanne
ElatiivitunnistettavastaanElatiivitunnistettavastansa
Monikon elatiivitunnistettavistaMonikon elatiivitunnistettavistani
Monikon elatiivitunnistettavistasiMonikon elatiivitunnistettavistamme
Monikon elatiivitunnistettavistanneMonikon elatiivitunnistettavistaan
Monikon elatiivitunnistettavistansaIllatiivitunnistettavaan
IllatiivitunnistettavaaniIllatiivitunnistettavaasi
IllatiivitunnistettavaammeIllatiivitunnistettavaanne
IllatiivitunnistettavaansaMonikon illatiivitunnistettaviin
Monikon illatiivitunnistettaviiniMonikon illatiivitunnistettaviisi
Monikon illatiivitunnistettaviimmeMonikon illatiivitunnistettaviinne
Monikon illatiivitunnistettaviinsaAdessiivitunnistettavalla
AdessiivitunnistettavallaniAdessiivitunnistettavallasi
AdessiivitunnistettavallammeAdessiivitunnistettavallanne
AdessiivitunnistettavallaanAdessiivitunnistettavallansa
Monikon adessiivitunnistettavillaMonikon adessiivitunnistettavillani
Monikon adessiivitunnistettavillasiMonikon adessiivitunnistettavillamme
Monikon adessiivitunnistettavillanneMonikon adessiivitunnistettavillaan
Monikon adessiivitunnistettavillansaAblatiivitunnistettavalta
AblatiivitunnistettavaltaniAblatiivitunnistettavaltasi
AblatiivitunnistettavaltammeAblatiivitunnistettavaltanne
AblatiivitunnistettavaltaanAblatiivitunnistettavaltansa
Monikon ablatiivitunnistettaviltaMonikon ablatiivitunnistettaviltani
Monikon ablatiivitunnistettaviltasiMonikon ablatiivitunnistettaviltamme
Monikon ablatiivitunnistettaviltanneMonikon ablatiivitunnistettaviltaan
Monikon ablatiivitunnistettaviltansaAllatiivitunnistettavalle
AllatiivitunnistettavalleniAllatiivitunnistettavallesi
AllatiivitunnistettavallemmeAllatiivitunnistettavallenne
AllatiivitunnistettavalleenAllatiivitunnistettavallensa
Monikon allatiivitunnistettavilleMonikon allatiivitunnistettavilleni
Monikon allatiivitunnistettavillesiMonikon allatiivitunnistettavillemme
Monikon allatiivitunnistettavillenneMonikon allatiivitunnistettavilleen
Monikon allatiivitunnistettavillensaEssiivitunnistettavana
EssiivitunnistettavananiEssiivitunnistettavanasi
EssiivitunnistettavanammeEssiivitunnistettavananne
EssiivitunnistettavanaanEssiivitunnistettavanansa
Monikon essiivitunnistettavinaMonikon essiivitunnistettavinani
Monikon essiivitunnistettavinasiMonikon essiivitunnistettavinamme
Monikon essiivitunnistettavinanneMonikon essiivitunnistettavinaan
Monikon essiivitunnistettavinansaTranslatiivitunnistettavaksi
TranslatiivitunnistettavakseniTranslatiivitunnistettavaksesi
TranslatiivitunnistettavaksemmeTranslatiivitunnistettavaksenne
TranslatiivitunnistettavakseenTranslatiivitunnistettavaksensa
Monikon translatiivitunnistettaviksiMonikon translatiivitunnistettavikseni
Monikon translatiivitunnistettaviksesiMonikon translatiivitunnistettaviksemme
Monikon translatiivitunnistettaviksenneMonikon translatiivitunnistettavikseen
Monikon translatiivitunnistettaviksensaMonikon instruktiivitunnistettavin
AbessiivitunnistettavattaAbessiivitunnistettavattani
AbessiivitunnistettavattasiAbessiivitunnistettavattamme
AbessiivitunnistettavattanneAbessiivitunnistettavattaan
AbessiivitunnistettavattansaMonikon abessiivitunnistettavitta
Monikon abessiivitunnistettavittaniMonikon abessiivitunnistettavittasi
Monikon abessiivitunnistettavittammeMonikon abessiivitunnistettavittanne
Monikon abessiivitunnistettavittaanMonikon abessiivitunnistettavittansa
Monikon komitatiivitunnistettavineMonikon komitatiivitunnistettavineni
Monikon komitatiivitunnistettavinesiMonikon komitatiivitunnistettavinemme
Monikon komitatiivitunnistettavinenneMonikon komitatiivitunnistettavineen
Monikon komitatiivitunnistettavinensaKomparatiivitunnistettavampi
SuperlatiivitunnistettavinMonikon akkusatiivitunnistettavat
Monikon akkusatiivitunnistettavaniMonikon akkusatiivitunnistettavasi
Monikon akkusatiivitunnistettavammeMonikon akkusatiivitunnistettavanne
Monikon akkusatiivitunnistettavansaAkkusatiivitunnistettavani
AkkusatiivitunnistettavasiAkkusatiivitunnistettavamme
AkkusatiivitunnistettavanneAkkusatiivitunnistettavansa