Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkovalotusmittaritGenetiivivalotusmittarin
Monikon genetiivivalotusmittarienMonikon genetiivivalotusmittareiden
Monikon genetiivivalotusmittareittenPartitiivivalotusmittaria
Monikon partitiivivalotusmittareitaMonikon partitiivivalotusmittareja
InessiivivalotusmittarissaMonikon inessiivivalotusmittareissa
ElatiivivalotusmittaristaMonikon elatiivivalotusmittareista
IllatiivivalotusmittariinMonikon illatiivivalotusmittareihin
AdessiivivalotusmittarillaMonikon adessiivivalotusmittareilla
AblatiivivalotusmittariltaMonikon ablatiivivalotusmittareilta
AllatiivivalotusmittarilleMonikon allatiivivalotusmittareille
EssiivivalotusmittarinaMonikon essiivivalotusmittareina
TranslatiivivalotusmittariksiMonikon translatiivivalotusmittareiksi
Monikon instruktiivivalotusmittareinAbessiivivalotusmittaritta
Monikon abessiivivalotusmittareittaMonikon akkusatiivivalotusmittarit