Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkorasitustodistuksetGenetiivirasitustodistuksen
Monikon genetiivirasitustodistustenMonikon genetiivirasitustodistuksien
PartitiivirasitustodistustaMonikon partitiivirasitustodistuksia
InessiivirasitustodistuksessaMonikon inessiivirasitustodistuksissa
ElatiivirasitustodistuksestaMonikon elatiivirasitustodistuksista
IllatiivirasitustodistukseenMonikon illatiivirasitustodistuksiin
AdessiivirasitustodistuksellaMonikon adessiivirasitustodistuksilla
AblatiivirasitustodistukseltaMonikon ablatiivirasitustodistuksilta
AllatiivirasitustodistukselleMonikon allatiivirasitustodistuksille
EssiivirasitustodistuksenaMonikon essiivirasitustodistuksina
TranslatiivirasitustodistukseksiMonikon translatiivirasitustodistuksiksi
Monikon instruktiivirasitustodistuksinAbessiivirasitustodistuksetta
Monikon abessiivirasitustodistuksittaMonikon akkusatiivirasitustodistukset