Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
  • ÄäntäminenUK
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoohikulutGenetiiviohikulun
Monikon genetiiviohikulkujenPartitiiviohikulkua
Monikon partitiiviohikulkujaInessiiviohikulussa
Monikon inessiiviohikuluissaElatiiviohikulusta
Monikon elatiiviohikuluistaIllatiiviohikulkuun
Monikon illatiiviohikulkuihinAdessiiviohikululla
Monikon adessiiviohikuluillaAblatiiviohikululta
Monikon ablatiiviohikuluiltaAllatiiviohikululle
Monikon allatiiviohikuluilleEssiiviohikulkuna
Monikon essiiviohikulkuinaTranslatiiviohikuluksi
Monikon translatiiviohikuluiksiMonikon instruktiiviohikuluin
AbessiiviohikuluttaMonikon abessiiviohikuluitta
Monikon akkusatiiviohikulut