Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkosuuntautuneetMonikkosuuntautuneeni
MonikkosuuntautuneesiMonikkosuuntautuneemme
MonikkosuuntautuneenneMonikkosuuntautuneensa
GenetiivisuuntautuneenGenetiivisuuntautuneeni
GenetiivisuuntautuneesiGenetiivisuuntautuneemme
GenetiivisuuntautuneenneGenetiivisuuntautuneensa
Monikon genetiivisuuntautuneittenMonikon genetiivisuuntautuneiden
Monikon genetiivisuuntautuneideniMonikon genetiivisuuntautuneitteni
Monikon genetiivisuuntautuneidesiMonikon genetiivisuuntautuneittesi
Monikon genetiivisuuntautuneidemmeMonikon genetiivisuuntautuneittemme
Monikon genetiivisuuntautuneidenneMonikon genetiivisuuntautuneittenne
Monikon genetiivisuuntautuneidensaMonikon genetiivisuuntautuneittensa
PartitiivisuuntautunuttaPartitiivisuuntautunuttani
PartitiivisuuntautunuttasiPartitiivisuuntautunuttamme
PartitiivisuuntautunuttannePartitiivisuuntautunuttaan
PartitiivisuuntautunuttansaMonikon partitiivisuuntautuneita
Monikon partitiivisuuntautuneitaniMonikon partitiivisuuntautuneitasi
Monikon partitiivisuuntautuneitammeMonikon partitiivisuuntautuneitanne
Monikon partitiivisuuntautuneitaanMonikon partitiivisuuntautuneitansa
InessiivisuuntautuneessaInessiivisuuntautuneessani
InessiivisuuntautuneessasiInessiivisuuntautuneessamme
InessiivisuuntautuneessanneInessiivisuuntautuneessaan
InessiivisuuntautuneessansaMonikon inessiivisuuntautuneissa
Monikon inessiivisuuntautuneissaniMonikon inessiivisuuntautuneissasi
Monikon inessiivisuuntautuneissammeMonikon inessiivisuuntautuneissanne
Monikon inessiivisuuntautuneissaanMonikon inessiivisuuntautuneissansa
ElatiivisuuntautuneestaElatiivisuuntautuneestani
ElatiivisuuntautuneestasiElatiivisuuntautuneestamme
ElatiivisuuntautuneestanneElatiivisuuntautuneestaan
ElatiivisuuntautuneestansaMonikon elatiivisuuntautuneista
Monikon elatiivisuuntautuneistaniMonikon elatiivisuuntautuneistasi
Monikon elatiivisuuntautuneistammeMonikon elatiivisuuntautuneistanne
Monikon elatiivisuuntautuneistaanMonikon elatiivisuuntautuneistansa
IllatiivisuuntautuneeseenIllatiivisuuntautuneeseeni
IllatiivisuuntautuneeseesiIllatiivisuuntautuneeseemme
IllatiivisuuntautuneeseenneIllatiivisuuntautuneeseensa
Monikon illatiivisuuntautuneisiinMonikon illatiivisuuntautuneihin
Monikon illatiivisuuntautuneisiiniMonikon illatiivisuuntautuneihini
Monikon illatiivisuuntautuneisiisiMonikon illatiivisuuntautuneihisi
Monikon illatiivisuuntautuneisiimmeMonikon illatiivisuuntautuneihimme
Monikon illatiivisuuntautuneisiinneMonikon illatiivisuuntautuneihinne
Monikon illatiivisuuntautuneisiinsaMonikon illatiivisuuntautuneihinsa
AdessiivisuuntautuneellaAdessiivisuuntautuneellani
AdessiivisuuntautuneellasiAdessiivisuuntautuneellamme
AdessiivisuuntautuneellanneAdessiivisuuntautuneellaan
AdessiivisuuntautuneellansaMonikon adessiivisuuntautuneilla
Monikon adessiivisuuntautuneillaniMonikon adessiivisuuntautuneillasi
Monikon adessiivisuuntautuneillammeMonikon adessiivisuuntautuneillanne
Monikon adessiivisuuntautuneillaanMonikon adessiivisuuntautuneillansa
AblatiivisuuntautuneeltaAblatiivisuuntautuneeltani
AblatiivisuuntautuneeltasiAblatiivisuuntautuneeltamme
AblatiivisuuntautuneeltanneAblatiivisuuntautuneeltaan
AblatiivisuuntautuneeltansaMonikon ablatiivisuuntautuneilta
Monikon ablatiivisuuntautuneiltaniMonikon ablatiivisuuntautuneiltasi
Monikon ablatiivisuuntautuneiltammeMonikon ablatiivisuuntautuneiltanne
Monikon ablatiivisuuntautuneiltaanMonikon ablatiivisuuntautuneiltansa
AllatiivisuuntautuneelleAllatiivisuuntautuneelleni
AllatiivisuuntautuneellesiAllatiivisuuntautuneellemme
AllatiivisuuntautuneellenneAllatiivisuuntautuneelleen
AllatiivisuuntautuneellensaMonikon allatiivisuuntautuneille
Monikon allatiivisuuntautuneilleniMonikon allatiivisuuntautuneillesi
Monikon allatiivisuuntautuneillemmeMonikon allatiivisuuntautuneillenne
Monikon allatiivisuuntautuneilleenMonikon allatiivisuuntautuneillensa
EssiivisuuntautuneenaEssiivisuuntautuneenani
EssiivisuuntautuneenasiEssiivisuuntautuneenamme
EssiivisuuntautuneenanneEssiivisuuntautuneenaan
EssiivisuuntautuneenansaMonikon essiivisuuntautuneina
Monikon essiivisuuntautuneinaniMonikon essiivisuuntautuneinasi
Monikon essiivisuuntautuneinammeMonikon essiivisuuntautuneinanne
Monikon essiivisuuntautuneinaanMonikon essiivisuuntautuneinansa
TranslatiivisuuntautuneeksiTranslatiivisuuntautuneekseni
TranslatiivisuuntautuneeksesiTranslatiivisuuntautuneeksemme
TranslatiivisuuntautuneeksenneTranslatiivisuuntautuneekseen
TranslatiivisuuntautuneeksensaMonikon translatiivisuuntautuneiksi
Monikon translatiivisuuntautuneikseniMonikon translatiivisuuntautuneiksesi
Monikon translatiivisuuntautuneiksemmeMonikon translatiivisuuntautuneiksenne
Monikon translatiivisuuntautuneikseenMonikon translatiivisuuntautuneiksensa
Monikon instruktiivisuuntautuneinAbessiivisuuntautuneetta
AbessiivisuuntautuneettaniAbessiivisuuntautuneettasi
AbessiivisuuntautuneettammeAbessiivisuuntautuneettanne
AbessiivisuuntautuneettaanAbessiivisuuntautuneettansa
Monikon abessiivisuuntautuneittaMonikon abessiivisuuntautuneittani
Monikon abessiivisuuntautuneittasiMonikon abessiivisuuntautuneittamme
Monikon abessiivisuuntautuneittanneMonikon abessiivisuuntautuneittaan
Monikon abessiivisuuntautuneittansaMonikon komitatiivisuuntautuneine
Monikon komitatiivisuuntautuneineniMonikon komitatiivisuuntautuneinesi
Monikon komitatiivisuuntautuneinemmeMonikon komitatiivisuuntautuneinenne
Monikon komitatiivisuuntautuneineenMonikon komitatiivisuuntautuneinensa
Monikon akkusatiivisuuntautuneetMonikon akkusatiivisuuntautuneeni
Monikon akkusatiivisuuntautuneesiMonikon akkusatiivisuuntautuneemme
Monikon akkusatiivisuuntautuneenneMonikon akkusatiivisuuntautuneensa
AkkusatiivisuuntautuneeniAkkusatiivisuuntautuneesi
AkkusatiivisuuntautuneemmeAkkusatiivisuuntautuneenne
Akkusatiivisuuntautuneensa