| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | scream |
| Monikko | ulvomiset | Genetiivi | ulvomisen |
| Monikon genetiivi | ulvomisten | Monikon genetiivi | ulvomisien |
| Partitiivi | ulvomista | Monikon partitiivi | ulvomisia |
| Inessiivi | ulvomisessa | Monikon inessiivi | ulvomisissa |
| Elatiivi | ulvomisesta | Monikon elatiivi | ulvomisista |
| Illatiivi | ulvomiseen | Monikon illatiivi | ulvomisiin |
| Adessiivi | ulvomisella | Monikon adessiivi | ulvomisilla |
| Ablatiivi | ulvomiselta | Monikon ablatiivi | ulvomisilta |
| Allatiivi | ulvomiselle | Monikon allatiivi | ulvomisille |
| Essiivi | ulvomisena | Monikon essiivi | ulvomisina |
| Translatiivi | ulvomiseksi | Monikon translatiivi | ulvomisiksi |
| Monikon instruktiivi | ulvomisin | Abessiivi | ulvomisetta |
| Monikon abessiivi | ulvomisitta | Monikon akkusatiivi | ulvomiset |