Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoapulaitteetGenetiiviapulaitteen
Monikon genetiiviapulaitteidenMonikon genetiiviapulaitteitten
PartitiiviapulaitettaMonikon partitiiviapulaitteita
InessiiviapulaitteessaMonikon inessiiviapulaitteissa
ElatiiviapulaitteestaMonikon elatiiviapulaitteista
IllatiiviapulaitteeseenMonikon illatiiviapulaitteisiin
Monikon illatiiviapulaitteihinAdessiiviapulaitteella
Monikon adessiiviapulaitteillaAblatiiviapulaitteelta
Monikon ablatiiviapulaitteiltaAllatiiviapulaitteelle
Monikon allatiiviapulaitteilleEssiiviapulaitteena
Monikon essiiviapulaitteinaTranslatiiviapulaitteeksi
Monikon translatiiviapulaitteiksiMonikon instruktiiviapulaittein
AbessiiviapulaitteettaMonikon abessiiviapulaitteitta
Monikon akkusatiiviapulaitteet