Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.
3.
4.
5.

Taivutusmuodot

MonikkovarakoneetGenetiivivarakoneen
Monikon genetiivivarakoneidenMonikon genetiivivarakoneitten
PartitiivivarakonettaMonikon partitiivivarakoneita
InessiivivarakoneessaMonikon inessiivivarakoneissa
ElatiivivarakoneestaMonikon elatiivivarakoneista
IllatiivivarakoneeseenMonikon illatiivivarakoneisiin
Monikon illatiivivarakoneihinAdessiivivarakoneella
Monikon adessiivivarakoneillaAblatiivivarakoneelta
Monikon ablatiivivarakoneiltaAllatiivivarakoneelle
Monikon allatiivivarakoneilleEssiivivarakoneena
Monikon essiivivarakoneinaTranslatiivivarakoneeksi
Monikon translatiivivarakoneiksiMonikon instruktiivivarakonein
AbessiivivarakoneettaMonikon abessiivivarakoneitta
Monikon akkusatiivivarakoneet