Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkoetumaksutGenetiivietumaksun
Monikon genetiivietumaksujenPartitiivietumaksua
Monikon partitiivietumaksujaInessiivietumaksussa
Monikon inessiivietumaksuissaElatiivietumaksusta
Monikon elatiivietumaksuistaIllatiivietumaksuun
Monikon illatiivietumaksuihinAdessiivietumaksulla
Monikon adessiivietumaksuillaAblatiivietumaksulta
Monikon ablatiivietumaksuiltaAllatiivietumaksulle
Monikon allatiivietumaksuilleEssiivietumaksuna
Monikon essiivietumaksuinaTranslatiivietumaksuksi
Monikon translatiivietumaksuiksiMonikon instruktiivietumaksuin
AbessiivietumaksuttaMonikon abessiivietumaksuitta
Monikon akkusatiivietumaksut