Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkososiaaliturvamaksutGenetiivisosiaaliturvamaksun
Monikon genetiivisosiaaliturvamaksujenPartitiivisosiaaliturvamaksua
Monikon partitiivisosiaaliturvamaksujaInessiivisosiaaliturvamaksussa
Monikon inessiivisosiaaliturvamaksuissaElatiivisosiaaliturvamaksusta
Monikon elatiivisosiaaliturvamaksuistaIllatiivisosiaaliturvamaksuun
Monikon illatiivisosiaaliturvamaksuihinAdessiivisosiaaliturvamaksulla
Monikon adessiivisosiaaliturvamaksuillaAblatiivisosiaaliturvamaksulta
Monikon ablatiivisosiaaliturvamaksuiltaAllatiivisosiaaliturvamaksulle
Monikon allatiivisosiaaliturvamaksuilleEssiivisosiaaliturvamaksuna
Monikon essiivisosiaaliturvamaksuinaTranslatiivisosiaaliturvamaksuksi
Monikon translatiivisosiaaliturvamaksuiksiMonikon instruktiivisosiaaliturvamaksuin
AbessiivisosiaaliturvamaksuttaMonikon abessiivisosiaaliturvamaksuitta
Monikon akkusatiivisosiaaliturvamaksut