| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | sosiaaliturvamaksut | Genetiivi | sosiaaliturvamaksun |
| Monikon genetiivi | sosiaaliturvamaksujen | Partitiivi | sosiaaliturvamaksua |
| Monikon partitiivi | sosiaaliturvamaksuja | Inessiivi | sosiaaliturvamaksussa |
| Monikon inessiivi | sosiaaliturvamaksuissa | Elatiivi | sosiaaliturvamaksusta |
| Monikon elatiivi | sosiaaliturvamaksuista | Illatiivi | sosiaaliturvamaksuun |
| Monikon illatiivi | sosiaaliturvamaksuihin | Adessiivi | sosiaaliturvamaksulla |
| Monikon adessiivi | sosiaaliturvamaksuilla | Ablatiivi | sosiaaliturvamaksulta |
| Monikon ablatiivi | sosiaaliturvamaksuilta | Allatiivi | sosiaaliturvamaksulle |
| Monikon allatiivi | sosiaaliturvamaksuille | Essiivi | sosiaaliturvamaksuna |
| Monikon essiivi | sosiaaliturvamaksuina | Translatiivi | sosiaaliturvamaksuksi |
| Monikon translatiivi | sosiaaliturvamaksuiksi | Monikon instruktiivi | sosiaaliturvamaksuin |
| Abessiivi | sosiaaliturvamaksutta | Monikon abessiivi | sosiaaliturvamaksuitta |
| Monikon akkusatiivi | sosiaaliturvamaksut |