Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
  • Ääntäminen
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkopahantapaisetMonikkopahantapaiseni
MonikkopahantapaisesiMonikkopahantapaisemme
MonikkopahantapaisenneMonikkopahantapaisensa
GenetiivipahantapaisenGenetiivipahantapaiseni
GenetiivipahantapaisesiGenetiivipahantapaisemme
GenetiivipahantapaisenneGenetiivipahantapaisensa
Monikon genetiivipahantapaistenMonikon genetiivipahantapaisien
Monikon genetiivipahantapaisteniMonikon genetiivipahantapaisieni
Monikon genetiivipahantapaistesiMonikon genetiivipahantapaisiesi
Monikon genetiivipahantapaistemmeMonikon genetiivipahantapaisiemme
Monikon genetiivipahantapaistenneMonikon genetiivipahantapaisienne
Monikon genetiivipahantapaistensaMonikon genetiivipahantapaisiensa
PartitiivipahantapaistaPartitiivipahantapaistani
PartitiivipahantapaistasiPartitiivipahantapaistamme
PartitiivipahantapaistannePartitiivipahantapaistaan
PartitiivipahantapaistansaMonikon partitiivipahantapaisia
Monikon partitiivipahantapaisianiMonikon partitiivipahantapaisiasi
Monikon partitiivipahantapaisiammeMonikon partitiivipahantapaisianne
Monikon partitiivipahantapaisiaanMonikon partitiivipahantapaisiansa
InessiivipahantapaisessaInessiivipahantapaisessani
InessiivipahantapaisessasiInessiivipahantapaisessamme
InessiivipahantapaisessanneInessiivipahantapaisessaan
InessiivipahantapaisessansaMonikon inessiivipahantapaisissa
Monikon inessiivipahantapaisissaniMonikon inessiivipahantapaisissasi
Monikon inessiivipahantapaisissammeMonikon inessiivipahantapaisissanne
Monikon inessiivipahantapaisissaanMonikon inessiivipahantapaisissansa
ElatiivipahantapaisestaElatiivipahantapaisestani
ElatiivipahantapaisestasiElatiivipahantapaisestamme
ElatiivipahantapaisestanneElatiivipahantapaisestaan
ElatiivipahantapaisestansaMonikon elatiivipahantapaisista
Monikon elatiivipahantapaisistaniMonikon elatiivipahantapaisistasi
Monikon elatiivipahantapaisistammeMonikon elatiivipahantapaisistanne
Monikon elatiivipahantapaisistaanMonikon elatiivipahantapaisistansa
IllatiivipahantapaiseenIllatiivipahantapaiseeni
IllatiivipahantapaiseesiIllatiivipahantapaiseemme
IllatiivipahantapaiseenneIllatiivipahantapaiseensa
Monikon illatiivipahantapaisiinMonikon illatiivipahantapaisiini
Monikon illatiivipahantapaisiisiMonikon illatiivipahantapaisiimme
Monikon illatiivipahantapaisiinneMonikon illatiivipahantapaisiinsa
AdessiivipahantapaisellaAdessiivipahantapaisellani
AdessiivipahantapaisellasiAdessiivipahantapaisellamme
AdessiivipahantapaisellanneAdessiivipahantapaisellaan
AdessiivipahantapaisellansaMonikon adessiivipahantapaisilla
Monikon adessiivipahantapaisillaniMonikon adessiivipahantapaisillasi
Monikon adessiivipahantapaisillammeMonikon adessiivipahantapaisillanne
Monikon adessiivipahantapaisillaanMonikon adessiivipahantapaisillansa
AblatiivipahantapaiseltaAblatiivipahantapaiseltani
AblatiivipahantapaiseltasiAblatiivipahantapaiseltamme
AblatiivipahantapaiseltanneAblatiivipahantapaiseltaan
AblatiivipahantapaiseltansaMonikon ablatiivipahantapaisilta
Monikon ablatiivipahantapaisiltaniMonikon ablatiivipahantapaisiltasi
Monikon ablatiivipahantapaisiltammeMonikon ablatiivipahantapaisiltanne
Monikon ablatiivipahantapaisiltaanMonikon ablatiivipahantapaisiltansa
AllatiivipahantapaiselleAllatiivipahantapaiselleni
AllatiivipahantapaisellesiAllatiivipahantapaisellemme
AllatiivipahantapaisellenneAllatiivipahantapaiselleen
AllatiivipahantapaisellensaMonikon allatiivipahantapaisille
Monikon allatiivipahantapaisilleniMonikon allatiivipahantapaisillesi
Monikon allatiivipahantapaisillemmeMonikon allatiivipahantapaisillenne
Monikon allatiivipahantapaisilleenMonikon allatiivipahantapaisillensa
EssiivipahantapaisenaEssiivipahantapaisenani
EssiivipahantapaisenasiEssiivipahantapaisenamme
EssiivipahantapaisenanneEssiivipahantapaisenaan
EssiivipahantapaisenansaMonikon essiivipahantapaisina
Monikon essiivipahantapaisinaniMonikon essiivipahantapaisinasi
Monikon essiivipahantapaisinammeMonikon essiivipahantapaisinanne
Monikon essiivipahantapaisinaanMonikon essiivipahantapaisinansa
TranslatiivipahantapaiseksiTranslatiivipahantapaisekseni
TranslatiivipahantapaiseksesiTranslatiivipahantapaiseksemme
TranslatiivipahantapaiseksenneTranslatiivipahantapaisekseen
TranslatiivipahantapaiseksensaMonikon translatiivipahantapaisiksi
Monikon translatiivipahantapaisikseniMonikon translatiivipahantapaisiksesi
Monikon translatiivipahantapaisiksemmeMonikon translatiivipahantapaisiksenne
Monikon translatiivipahantapaisikseenMonikon translatiivipahantapaisiksensa
Monikon instruktiivipahantapaisinAbessiivipahantapaisetta
AbessiivipahantapaisettaniAbessiivipahantapaisettasi
AbessiivipahantapaisettammeAbessiivipahantapaisettanne
AbessiivipahantapaisettaanAbessiivipahantapaisettansa
Monikon abessiivipahantapaisittaMonikon abessiivipahantapaisittani
Monikon abessiivipahantapaisittasiMonikon abessiivipahantapaisittamme
Monikon abessiivipahantapaisittanneMonikon abessiivipahantapaisittaan
Monikon abessiivipahantapaisittansaMonikon komitatiivipahantapaisine
Monikon komitatiivipahantapaisineniMonikon komitatiivipahantapaisinesi
Monikon komitatiivipahantapaisinemmeMonikon komitatiivipahantapaisinenne
Monikon komitatiivipahantapaisineenMonikon komitatiivipahantapaisinensa
Monikon akkusatiivipahantapaisetMonikon akkusatiivipahantapaiseni
Monikon akkusatiivipahantapaisesiMonikon akkusatiivipahantapaisemme
Monikon akkusatiivipahantapaisenneMonikon akkusatiivipahantapaisensa
AkkusatiivipahantapaiseniAkkusatiivipahantapaisesi
AkkusatiivipahantapaisemmeAkkusatiivipahantapaisenne
Akkusatiivipahantapaisensa