Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
1.
wicked
US
Taivutusmuodot
Monikko
pahantapaiset
Monikko
pahantapaiseni
Monikko
pahantapaisesi
Monikko
pahantapaisemme
Monikko
pahantapaisenne
Monikko
pahantapaisensa
Genetiivi
pahantapaisen
Genetiivi
pahantapaiseni
Genetiivi
pahantapaisesi
Genetiivi
pahantapaisemme
Genetiivi
pahantapaisenne
Genetiivi
pahantapaisensa
Monikon genetiivi
pahantapaisten
Monikon genetiivi
pahantapaisien
Monikon genetiivi
pahantapaisteni
Monikon genetiivi
pahantapaisieni
Monikon genetiivi
pahantapaistesi
Monikon genetiivi
pahantapaisiesi
Monikon genetiivi
pahantapaistemme
Monikon genetiivi
pahantapaisiemme
Monikon genetiivi
pahantapaistenne
Monikon genetiivi
pahantapaisienne
Monikon genetiivi
pahantapaistensa
Monikon genetiivi
pahantapaisiensa
Partitiivi
pahantapaista
Partitiivi
pahantapaistani
Partitiivi
pahantapaistasi
Partitiivi
pahantapaistamme
Partitiivi
pahantapaistanne
Partitiivi
pahantapaistaan
Partitiivi
pahantapaistansa
Monikon partitiivi
pahantapaisia
Monikon partitiivi
pahantapaisiani
Monikon partitiivi
pahantapaisiasi
Monikon partitiivi
pahantapaisiamme
Monikon partitiivi
pahantapaisianne
Monikon partitiivi
pahantapaisiaan
Monikon partitiivi
pahantapaisiansa
Inessiivi
pahantapaisessa
Inessiivi
pahantapaisessani
Inessiivi
pahantapaisessasi
Inessiivi
pahantapaisessamme
Inessiivi
pahantapaisessanne
Inessiivi
pahantapaisessaan
Inessiivi
pahantapaisessansa
Monikon inessiivi
pahantapaisissa
Monikon inessiivi
pahantapaisissani
Monikon inessiivi
pahantapaisissasi
Monikon inessiivi
pahantapaisissamme
Monikon inessiivi
pahantapaisissanne
Monikon inessiivi
pahantapaisissaan
Monikon inessiivi
pahantapaisissansa
Elatiivi
pahantapaisesta
Elatiivi
pahantapaisestani
Elatiivi
pahantapaisestasi
Elatiivi
pahantapaisestamme
Elatiivi
pahantapaisestanne
Elatiivi
pahantapaisestaan
Elatiivi
pahantapaisestansa
Monikon elatiivi
pahantapaisista
Monikon elatiivi
pahantapaisistani
Monikon elatiivi
pahantapaisistasi
Monikon elatiivi
pahantapaisistamme
Monikon elatiivi
pahantapaisistanne
Monikon elatiivi
pahantapaisistaan
Monikon elatiivi
pahantapaisistansa
Illatiivi
pahantapaiseen
Illatiivi
pahantapaiseeni
Illatiivi
pahantapaiseesi
Illatiivi
pahantapaiseemme
Illatiivi
pahantapaiseenne
Illatiivi
pahantapaiseensa
Monikon illatiivi
pahantapaisiin
Monikon illatiivi
pahantapaisiini
Monikon illatiivi
pahantapaisiisi
Monikon illatiivi
pahantapaisiimme
Monikon illatiivi
pahantapaisiinne
Monikon illatiivi
pahantapaisiinsa
Adessiivi
pahantapaisella
Adessiivi
pahantapaisellani
Adessiivi
pahantapaisellasi
Adessiivi
pahantapaisellamme
Adessiivi
pahantapaisellanne
Adessiivi
pahantapaisellaan
Adessiivi
pahantapaisellansa
Monikon adessiivi
pahantapaisilla
Monikon adessiivi
pahantapaisillani
Monikon adessiivi
pahantapaisillasi
Monikon adessiivi
pahantapaisillamme
Monikon adessiivi
pahantapaisillanne
Monikon adessiivi
pahantapaisillaan
Monikon adessiivi
pahantapaisillansa
Ablatiivi
pahantapaiselta
Ablatiivi
pahantapaiseltani
Ablatiivi
pahantapaiseltasi
Ablatiivi
pahantapaiseltamme
Ablatiivi
pahantapaiseltanne
Ablatiivi
pahantapaiseltaan
Ablatiivi
pahantapaiseltansa
Monikon ablatiivi
pahantapaisilta
Monikon ablatiivi
pahantapaisiltani
Monikon ablatiivi
pahantapaisiltasi
Monikon ablatiivi
pahantapaisiltamme
Monikon ablatiivi
pahantapaisiltanne
Monikon ablatiivi
pahantapaisiltaan
Monikon ablatiivi
pahantapaisiltansa
Allatiivi
pahantapaiselle
Allatiivi
pahantapaiselleni
Allatiivi
pahantapaisellesi
Allatiivi
pahantapaisellemme
Allatiivi
pahantapaisellenne
Allatiivi
pahantapaiselleen
Allatiivi
pahantapaisellensa
Monikon allatiivi
pahantapaisille
Monikon allatiivi
pahantapaisilleni
Monikon allatiivi
pahantapaisillesi
Monikon allatiivi
pahantapaisillemme
Monikon allatiivi
pahantapaisillenne
Monikon allatiivi
pahantapaisilleen
Monikon allatiivi
pahantapaisillensa
Essiivi
pahantapaisena
Essiivi
pahantapaisenani
Essiivi
pahantapaisenasi
Essiivi
pahantapaisenamme
Essiivi
pahantapaisenanne
Essiivi
pahantapaisenaan
Essiivi
pahantapaisenansa
Monikon essiivi
pahantapaisina
Monikon essiivi
pahantapaisinani
Monikon essiivi
pahantapaisinasi
Monikon essiivi
pahantapaisinamme
Monikon essiivi
pahantapaisinanne
Monikon essiivi
pahantapaisinaan
Monikon essiivi
pahantapaisinansa
Translatiivi
pahantapaiseksi
Translatiivi
pahantapaisekseni
Translatiivi
pahantapaiseksesi
Translatiivi
pahantapaiseksemme
Translatiivi
pahantapaiseksenne
Translatiivi
pahantapaisekseen
Translatiivi
pahantapaiseksensa
Monikon translatiivi
pahantapaisiksi
Monikon translatiivi
pahantapaisikseni
Monikon translatiivi
pahantapaisiksesi
Monikon translatiivi
pahantapaisiksemme
Monikon translatiivi
pahantapaisiksenne
Monikon translatiivi
pahantapaisikseen
Monikon translatiivi
pahantapaisiksensa
Monikon instruktiivi
pahantapaisin
Abessiivi
pahantapaisetta
Abessiivi
pahantapaisettani
Abessiivi
pahantapaisettasi
Abessiivi
pahantapaisettamme
Abessiivi
pahantapaisettanne
Abessiivi
pahantapaisettaan
Abessiivi
pahantapaisettansa
Monikon abessiivi
pahantapaisitta
Monikon abessiivi
pahantapaisittani
Monikon abessiivi
pahantapaisittasi
Monikon abessiivi
pahantapaisittamme
Monikon abessiivi
pahantapaisittanne
Monikon abessiivi
pahantapaisittaan
Monikon abessiivi
pahantapaisittansa
Monikon komitatiivi
pahantapaisine
Monikon komitatiivi
pahantapaisineni
Monikon komitatiivi
pahantapaisinesi
Monikon komitatiivi
pahantapaisinemme
Monikon komitatiivi
pahantapaisinenne
Monikon komitatiivi
pahantapaisineen
Monikon komitatiivi
pahantapaisinensa
Monikon akkusatiivi
pahantapaiset
Monikon akkusatiivi
pahantapaiseni
Monikon akkusatiivi
pahantapaisesi
Monikon akkusatiivi
pahantapaisemme
Monikon akkusatiivi
pahantapaisenne
Monikon akkusatiivi
pahantapaisensa
Akkusatiivi
pahantapaiseni
Akkusatiivi
pahantapaisesi
Akkusatiivi
pahantapaisemme
Akkusatiivi
pahantapaisenne
Akkusatiivi
pahantapaisensa