Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈhomeʔːˌɑlːerɡiɑ/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohomeallergiatGenetiivihomeallergian
Monikon genetiivihomeallergioidenMonikon genetiivihomeallergioitten
PartitiivihomeallergiaaMonikon partitiivihomeallergioita
InessiivihomeallergiassaMonikon inessiivihomeallergioissa
ElatiivihomeallergiastaMonikon elatiivihomeallergioista
IllatiivihomeallergiaanMonikon illatiivihomeallergioihin
AdessiivihomeallergiallaMonikon adessiivihomeallergioilla
AblatiivihomeallergialtaMonikon ablatiivihomeallergioilta
AllatiivihomeallergialleMonikon allatiivihomeallergioille
EssiivihomeallergianaMonikon essiivihomeallergioina
TranslatiivihomeallergiaksiMonikon translatiivihomeallergioiksi
Monikon instruktiivihomeallergioinAbessiivihomeallergiatta
Monikon abessiivihomeallergioittaMonikon akkusatiivihomeallergiat