Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoosuusmaksutGenetiiviosuusmaksun
Monikon genetiiviosuusmaksujenPartitiiviosuusmaksua
Monikon partitiiviosuusmaksujaInessiiviosuusmaksussa
Monikon inessiiviosuusmaksuissaElatiiviosuusmaksusta
Monikon elatiiviosuusmaksuistaIllatiiviosuusmaksuun
Monikon illatiiviosuusmaksuihinAdessiiviosuusmaksulla
Monikon adessiiviosuusmaksuillaAblatiiviosuusmaksulta
Monikon ablatiiviosuusmaksuiltaAllatiiviosuusmaksulle
Monikon allatiiviosuusmaksuilleEssiiviosuusmaksuna
Monikon essiiviosuusmaksuinaTranslatiiviosuusmaksuksi
Monikon translatiiviosuusmaksuiksiMonikon instruktiiviosuusmaksuin
AbessiiviosuusmaksuttaMonikon abessiiviosuusmaksuitta
Monikon akkusatiiviosuusmaksut