Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkopatentoidutMonikkopatentoituni
MonikkopatentoitusiMonikkopatentoitumme
MonikkopatentoitunneMonikkopatentoitunsa
GenetiivipatentoidunGenetiivipatentoituni
GenetiivipatentoitusiGenetiivipatentoitumme
GenetiivipatentoitunneGenetiivipatentoitunsa
Monikon genetiivipatentoitujenMonikon genetiivipatentoitujeni
Monikon genetiivipatentoitujesiMonikon genetiivipatentoitujemme
Monikon genetiivipatentoitujenneMonikon genetiivipatentoitujensa
PartitiivipatentoituaPartitiivipatentoituani
PartitiivipatentoituasiPartitiivipatentoituamme
PartitiivipatentoituannePartitiivipatentoituaan
PartitiivipatentoituansaMonikon partitiivipatentoituja
Monikon partitiivipatentoitujaniMonikon partitiivipatentoitujasi
Monikon partitiivipatentoitujammeMonikon partitiivipatentoitujanne
Monikon partitiivipatentoitujaanMonikon partitiivipatentoitujansa
InessiivipatentoidussaInessiivipatentoidussani
InessiivipatentoidussasiInessiivipatentoidussamme
InessiivipatentoidussanneInessiivipatentoidussaan
InessiivipatentoidussansaMonikon inessiivipatentoiduissa
Monikon inessiivipatentoiduissaniMonikon inessiivipatentoiduissasi
Monikon inessiivipatentoiduissammeMonikon inessiivipatentoiduissanne
Monikon inessiivipatentoiduissaanMonikon inessiivipatentoiduissansa
ElatiivipatentoidustaElatiivipatentoidustani
ElatiivipatentoidustasiElatiivipatentoidustamme
ElatiivipatentoidustanneElatiivipatentoidustaan
ElatiivipatentoidustansaMonikon elatiivipatentoiduista
Monikon elatiivipatentoiduistaniMonikon elatiivipatentoiduistasi
Monikon elatiivipatentoiduistammeMonikon elatiivipatentoiduistanne
Monikon elatiivipatentoiduistaanMonikon elatiivipatentoiduistansa
IllatiivipatentoituunIllatiivipatentoituuni
IllatiivipatentoituusiIllatiivipatentoituumme
IllatiivipatentoituunneIllatiivipatentoituunsa
Monikon illatiivipatentoituihinMonikon illatiivipatentoituihini
Monikon illatiivipatentoituihisiMonikon illatiivipatentoituihimme
Monikon illatiivipatentoituihinneMonikon illatiivipatentoituihinsa
AdessiivipatentoidullaAdessiivipatentoidullani
AdessiivipatentoidullasiAdessiivipatentoidullamme
AdessiivipatentoidullanneAdessiivipatentoidullaan
AdessiivipatentoidullansaMonikon adessiivipatentoiduilla
Monikon adessiivipatentoiduillaniMonikon adessiivipatentoiduillasi
Monikon adessiivipatentoiduillammeMonikon adessiivipatentoiduillanne
Monikon adessiivipatentoiduillaanMonikon adessiivipatentoiduillansa
AblatiivipatentoidultaAblatiivipatentoidultani
AblatiivipatentoidultasiAblatiivipatentoidultamme
AblatiivipatentoidultanneAblatiivipatentoidultaan
AblatiivipatentoidultansaMonikon ablatiivipatentoiduilta
Monikon ablatiivipatentoiduiltaniMonikon ablatiivipatentoiduiltasi
Monikon ablatiivipatentoiduiltammeMonikon ablatiivipatentoiduiltanne
Monikon ablatiivipatentoiduiltaanMonikon ablatiivipatentoiduiltansa
AllatiivipatentoidulleAllatiivipatentoidulleni
AllatiivipatentoidullesiAllatiivipatentoidullemme
AllatiivipatentoidullenneAllatiivipatentoidulleen
AllatiivipatentoidullensaMonikon allatiivipatentoiduille
Monikon allatiivipatentoiduilleniMonikon allatiivipatentoiduillesi
Monikon allatiivipatentoiduillemmeMonikon allatiivipatentoiduillenne
Monikon allatiivipatentoiduilleenMonikon allatiivipatentoiduillensa
EssiivipatentoitunaEssiivipatentoitunani
EssiivipatentoitunasiEssiivipatentoitunamme
EssiivipatentoitunanneEssiivipatentoitunaan
EssiivipatentoitunansaMonikon essiivipatentoituina
Monikon essiivipatentoituinaniMonikon essiivipatentoituinasi
Monikon essiivipatentoituinammeMonikon essiivipatentoituinanne
Monikon essiivipatentoituinaanMonikon essiivipatentoituinansa
TranslatiivipatentoiduksiTranslatiivipatentoidukseni
TranslatiivipatentoiduksesiTranslatiivipatentoiduksemme
TranslatiivipatentoiduksenneTranslatiivipatentoidukseen
TranslatiivipatentoiduksensaMonikon translatiivipatentoiduiksi
Monikon translatiivipatentoiduikseniMonikon translatiivipatentoiduiksesi
Monikon translatiivipatentoiduiksemmeMonikon translatiivipatentoiduiksenne
Monikon translatiivipatentoiduikseenMonikon translatiivipatentoiduiksensa
Monikon instruktiivipatentoiduinAbessiivipatentoidutta
AbessiivipatentoiduttaniAbessiivipatentoiduttasi
AbessiivipatentoiduttammeAbessiivipatentoiduttanne
AbessiivipatentoiduttaanAbessiivipatentoiduttansa
Monikon abessiivipatentoiduittaMonikon abessiivipatentoiduittani
Monikon abessiivipatentoiduittasiMonikon abessiivipatentoiduittamme
Monikon abessiivipatentoiduittanneMonikon abessiivipatentoiduittaan
Monikon abessiivipatentoiduittansaMonikon komitatiivipatentoituine
Monikon komitatiivipatentoituineniMonikon komitatiivipatentoituinesi
Monikon komitatiivipatentoituinemmeMonikon komitatiivipatentoituinenne
Monikon komitatiivipatentoituineenMonikon komitatiivipatentoituinensa
KomparatiivipatentoidumpiSuperlatiivipatentoiduin
Monikon akkusatiivipatentoidutMonikon akkusatiivipatentoituni
Monikon akkusatiivipatentoitusiMonikon akkusatiivipatentoitumme
Monikon akkusatiivipatentoitunneMonikon akkusatiivipatentoitunsa
AkkusatiivipatentoituniAkkusatiivipatentoitusi
AkkusatiivipatentoitummeAkkusatiivipatentoitunne
Akkusatiivipatentoitunsa

Luokat