Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
patented
Muut/tuntemattomat
2.
proprietary
US
Taivutusmuodot
Monikko
patentoidut
Monikko
patentoituni
Monikko
patentoitusi
Monikko
patentoitumme
Monikko
patentoitunne
Monikko
patentoitunsa
Genetiivi
patentoidun
Genetiivi
patentoituni
Genetiivi
patentoitusi
Genetiivi
patentoitumme
Genetiivi
patentoitunne
Genetiivi
patentoitunsa
Monikon genetiivi
patentoitujen
Monikon genetiivi
patentoitujeni
Monikon genetiivi
patentoitujesi
Monikon genetiivi
patentoitujemme
Monikon genetiivi
patentoitujenne
Monikon genetiivi
patentoitujensa
Partitiivi
patentoitua
Partitiivi
patentoituani
Partitiivi
patentoituasi
Partitiivi
patentoituamme
Partitiivi
patentoituanne
Partitiivi
patentoituaan
Partitiivi
patentoituansa
Monikon partitiivi
patentoituja
Monikon partitiivi
patentoitujani
Monikon partitiivi
patentoitujasi
Monikon partitiivi
patentoitujamme
Monikon partitiivi
patentoitujanne
Monikon partitiivi
patentoitujaan
Monikon partitiivi
patentoitujansa
Inessiivi
patentoidussa
Inessiivi
patentoidussani
Inessiivi
patentoidussasi
Inessiivi
patentoidussamme
Inessiivi
patentoidussanne
Inessiivi
patentoidussaan
Inessiivi
patentoidussansa
Monikon inessiivi
patentoiduissa
Monikon inessiivi
patentoiduissani
Monikon inessiivi
patentoiduissasi
Monikon inessiivi
patentoiduissamme
Monikon inessiivi
patentoiduissanne
Monikon inessiivi
patentoiduissaan
Monikon inessiivi
patentoiduissansa
Elatiivi
patentoidusta
Elatiivi
patentoidustani
Elatiivi
patentoidustasi
Elatiivi
patentoidustamme
Elatiivi
patentoidustanne
Elatiivi
patentoidustaan
Elatiivi
patentoidustansa
Monikon elatiivi
patentoiduista
Monikon elatiivi
patentoiduistani
Monikon elatiivi
patentoiduistasi
Monikon elatiivi
patentoiduistamme
Monikon elatiivi
patentoiduistanne
Monikon elatiivi
patentoiduistaan
Monikon elatiivi
patentoiduistansa
Illatiivi
patentoituun
Illatiivi
patentoituuni
Illatiivi
patentoituusi
Illatiivi
patentoituumme
Illatiivi
patentoituunne
Illatiivi
patentoituunsa
Monikon illatiivi
patentoituihin
Monikon illatiivi
patentoituihini
Monikon illatiivi
patentoituihisi
Monikon illatiivi
patentoituihimme
Monikon illatiivi
patentoituihinne
Monikon illatiivi
patentoituihinsa
Adessiivi
patentoidulla
Adessiivi
patentoidullani
Adessiivi
patentoidullasi
Adessiivi
patentoidullamme
Adessiivi
patentoidullanne
Adessiivi
patentoidullaan
Adessiivi
patentoidullansa
Monikon adessiivi
patentoiduilla
Monikon adessiivi
patentoiduillani
Monikon adessiivi
patentoiduillasi
Monikon adessiivi
patentoiduillamme
Monikon adessiivi
patentoiduillanne
Monikon adessiivi
patentoiduillaan
Monikon adessiivi
patentoiduillansa
Ablatiivi
patentoidulta
Ablatiivi
patentoidultani
Ablatiivi
patentoidultasi
Ablatiivi
patentoidultamme
Ablatiivi
patentoidultanne
Ablatiivi
patentoidultaan
Ablatiivi
patentoidultansa
Monikon ablatiivi
patentoiduilta
Monikon ablatiivi
patentoiduiltani
Monikon ablatiivi
patentoiduiltasi
Monikon ablatiivi
patentoiduiltamme
Monikon ablatiivi
patentoiduiltanne
Monikon ablatiivi
patentoiduiltaan
Monikon ablatiivi
patentoiduiltansa
Allatiivi
patentoidulle
Allatiivi
patentoidulleni
Allatiivi
patentoidullesi
Allatiivi
patentoidullemme
Allatiivi
patentoidullenne
Allatiivi
patentoidulleen
Allatiivi
patentoidullensa
Monikon allatiivi
patentoiduille
Monikon allatiivi
patentoiduilleni
Monikon allatiivi
patentoiduillesi
Monikon allatiivi
patentoiduillemme
Monikon allatiivi
patentoiduillenne
Monikon allatiivi
patentoiduilleen
Monikon allatiivi
patentoiduillensa
Essiivi
patentoituna
Essiivi
patentoitunani
Essiivi
patentoitunasi
Essiivi
patentoitunamme
Essiivi
patentoitunanne
Essiivi
patentoitunaan
Essiivi
patentoitunansa
Monikon essiivi
patentoituina
Monikon essiivi
patentoituinani
Monikon essiivi
patentoituinasi
Monikon essiivi
patentoituinamme
Monikon essiivi
patentoituinanne
Monikon essiivi
patentoituinaan
Monikon essiivi
patentoituinansa
Translatiivi
patentoiduksi
Translatiivi
patentoidukseni
Translatiivi
patentoiduksesi
Translatiivi
patentoiduksemme
Translatiivi
patentoiduksenne
Translatiivi
patentoidukseen
Translatiivi
patentoiduksensa
Monikon translatiivi
patentoiduiksi
Monikon translatiivi
patentoiduikseni
Monikon translatiivi
patentoiduiksesi
Monikon translatiivi
patentoiduiksemme
Monikon translatiivi
patentoiduiksenne
Monikon translatiivi
patentoiduikseen
Monikon translatiivi
patentoiduiksensa
Monikon instruktiivi
patentoiduin
Abessiivi
patentoidutta
Abessiivi
patentoiduttani
Abessiivi
patentoiduttasi
Abessiivi
patentoiduttamme
Abessiivi
patentoiduttanne
Abessiivi
patentoiduttaan
Abessiivi
patentoiduttansa
Monikon abessiivi
patentoiduitta
Monikon abessiivi
patentoiduittani
Monikon abessiivi
patentoiduittasi
Monikon abessiivi
patentoiduittamme
Monikon abessiivi
patentoiduittanne
Monikon abessiivi
patentoiduittaan
Monikon abessiivi
patentoiduittansa
Monikon komitatiivi
patentoituine
Monikon komitatiivi
patentoituineni
Monikon komitatiivi
patentoituinesi
Monikon komitatiivi
patentoituinemme
Monikon komitatiivi
patentoituinenne
Monikon komitatiivi
patentoituineen
Monikon komitatiivi
patentoituinensa
Komparatiivi
patentoidumpi
Superlatiivi
patentoiduin
Monikon akkusatiivi
patentoidut
Monikon akkusatiivi
patentoituni
Monikon akkusatiivi
patentoitusi
Monikon akkusatiivi
patentoitumme
Monikon akkusatiivi
patentoitunne
Monikon akkusatiivi
patentoitunsa
Akkusatiivi
patentoituni
Akkusatiivi
patentoitusi
Akkusatiivi
patentoitumme
Akkusatiivi
patentoitunne
Akkusatiivi
patentoitunsa
Luokat
Adjektiivit