| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | ohimarssit | Genetiivi | ohimarssin |
| Monikon genetiivi | ohimarssien | Partitiivi | ohimarssia |
| Monikon partitiivi | ohimarsseja | Inessiivi | ohimarssissa |
| Monikon inessiivi | ohimarsseissa | Elatiivi | ohimarssista |
| Monikon elatiivi | ohimarsseista | Illatiivi | ohimarssiin |
| Monikon illatiivi | ohimarsseihin | Adessiivi | ohimarssilla |
| Monikon adessiivi | ohimarsseilla | Ablatiivi | ohimarssilta |
| Monikon ablatiivi | ohimarsseilta | Allatiivi | ohimarssille |
| Monikon allatiivi | ohimarsseille | Essiivi | ohimarssina |
| Monikon essiivi | ohimarsseina | Translatiivi | ohimarssiksi |
| Monikon translatiivi | ohimarsseiksi | Monikon instruktiivi | ohimarssein |
| Abessiivi | ohimarssitta | Monikon abessiivi | ohimarsseitta |
| Monikon akkusatiivi | ohimarssit |