Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkosamastumisetGenetiivisamastumisen
Monikon genetiivisamastumistenMonikon genetiivisamastumisien
PartitiivisamastumistaMonikon partitiivisamastumisia
InessiivisamastumisessaMonikon inessiivisamastumisissa
ElatiivisamastumisestaMonikon elatiivisamastumisista
IllatiivisamastumiseenMonikon illatiivisamastumisiin
AdessiivisamastumisellaMonikon adessiivisamastumisilla
AblatiivisamastumiseltaMonikon ablatiivisamastumisilta
AllatiivisamastumiselleMonikon allatiivisamastumisille
EssiivisamastumisenaMonikon essiivisamastumisina
TranslatiivisamastumiseksiMonikon translatiivisamastumisiksi
Monikon instruktiivisamastumisinAbessiivisamastumisetta
Monikon abessiivisamastumisittaMonikon akkusatiivisamastumiset