Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.

Määritelmät

Adjektiivi

  1. sellainen, jolla ei ole uimataitoa

Taivutusmuodot

MonikkouimataidottomatMonikkouimataidottomani
MonikkouimataidottomasiMonikkouimataidottomamme
MonikkouimataidottomanneMonikkouimataidottomansa
GenetiiviuimataidottomanGenetiiviuimataidottomani
GenetiiviuimataidottomasiGenetiiviuimataidottomamme
GenetiiviuimataidottomanneGenetiiviuimataidottomansa
Monikon genetiiviuimataidottomienMonikon genetiiviuimataidottomieni
Monikon genetiiviuimataidottomiesiMonikon genetiiviuimataidottomiemme
Monikon genetiiviuimataidottomienneMonikon genetiiviuimataidottomiensa
PartitiiviuimataidotontaPartitiiviuimataidotontani
PartitiiviuimataidotontasiPartitiiviuimataidotontamme
PartitiiviuimataidotontannePartitiiviuimataidotontaan
PartitiiviuimataidotontansaMonikon partitiiviuimataidottomia
Monikon partitiiviuimataidottomianiMonikon partitiiviuimataidottomiasi
Monikon partitiiviuimataidottomiammeMonikon partitiiviuimataidottomianne
Monikon partitiiviuimataidottomiaanMonikon partitiiviuimataidottomiansa
InessiiviuimataidottomassaInessiiviuimataidottomassani
InessiiviuimataidottomassasiInessiiviuimataidottomassamme
InessiiviuimataidottomassanneInessiiviuimataidottomassaan
InessiiviuimataidottomassansaMonikon inessiiviuimataidottomissa
Monikon inessiiviuimataidottomissaniMonikon inessiiviuimataidottomissasi
Monikon inessiiviuimataidottomissammeMonikon inessiiviuimataidottomissanne
Monikon inessiiviuimataidottomissaanMonikon inessiiviuimataidottomissansa
ElatiiviuimataidottomastaElatiiviuimataidottomastani
ElatiiviuimataidottomastasiElatiiviuimataidottomastamme
ElatiiviuimataidottomastanneElatiiviuimataidottomastaan
ElatiiviuimataidottomastansaMonikon elatiiviuimataidottomista
Monikon elatiiviuimataidottomistaniMonikon elatiiviuimataidottomistasi
Monikon elatiiviuimataidottomistammeMonikon elatiiviuimataidottomistanne
Monikon elatiiviuimataidottomistaanMonikon elatiiviuimataidottomistansa
IllatiiviuimataidottomaanIllatiiviuimataidottomaani
IllatiiviuimataidottomaasiIllatiiviuimataidottomaamme
IllatiiviuimataidottomaanneIllatiiviuimataidottomaansa
Monikon illatiiviuimataidottomiinMonikon illatiiviuimataidottomiini
Monikon illatiiviuimataidottomiisiMonikon illatiiviuimataidottomiimme
Monikon illatiiviuimataidottomiinneMonikon illatiiviuimataidottomiinsa
AdessiiviuimataidottomallaAdessiiviuimataidottomallani
AdessiiviuimataidottomallasiAdessiiviuimataidottomallamme
AdessiiviuimataidottomallanneAdessiiviuimataidottomallaan
AdessiiviuimataidottomallansaMonikon adessiiviuimataidottomilla
Monikon adessiiviuimataidottomillaniMonikon adessiiviuimataidottomillasi
Monikon adessiiviuimataidottomillammeMonikon adessiiviuimataidottomillanne
Monikon adessiiviuimataidottomillaanMonikon adessiiviuimataidottomillansa
AblatiiviuimataidottomaltaAblatiiviuimataidottomaltani
AblatiiviuimataidottomaltasiAblatiiviuimataidottomaltamme
AblatiiviuimataidottomaltanneAblatiiviuimataidottomaltaan
AblatiiviuimataidottomaltansaMonikon ablatiiviuimataidottomilta
Monikon ablatiiviuimataidottomiltaniMonikon ablatiiviuimataidottomiltasi
Monikon ablatiiviuimataidottomiltammeMonikon ablatiiviuimataidottomiltanne
Monikon ablatiiviuimataidottomiltaanMonikon ablatiiviuimataidottomiltansa
AllatiiviuimataidottomalleAllatiiviuimataidottomalleni
AllatiiviuimataidottomallesiAllatiiviuimataidottomallemme
AllatiiviuimataidottomallenneAllatiiviuimataidottomalleen
AllatiiviuimataidottomallensaMonikon allatiiviuimataidottomille
Monikon allatiiviuimataidottomilleniMonikon allatiiviuimataidottomillesi
Monikon allatiiviuimataidottomillemmeMonikon allatiiviuimataidottomillenne
Monikon allatiiviuimataidottomilleenMonikon allatiiviuimataidottomillensa
EssiiviuimataidottomanaEssiiviuimataidottomanani
EssiiviuimataidottomanasiEssiiviuimataidottomanamme
EssiiviuimataidottomananneEssiiviuimataidottomanaan
EssiiviuimataidottomanansaMonikon essiiviuimataidottomina
Monikon essiiviuimataidottominaniMonikon essiiviuimataidottominasi
Monikon essiiviuimataidottominammeMonikon essiiviuimataidottominanne
Monikon essiiviuimataidottominaanMonikon essiiviuimataidottominansa
TranslatiiviuimataidottomaksiTranslatiiviuimataidottomakseni
TranslatiiviuimataidottomaksesiTranslatiiviuimataidottomaksemme
TranslatiiviuimataidottomaksenneTranslatiiviuimataidottomakseen
TranslatiiviuimataidottomaksensaMonikon translatiiviuimataidottomiksi
Monikon translatiiviuimataidottomikseniMonikon translatiiviuimataidottomiksesi
Monikon translatiiviuimataidottomiksemmeMonikon translatiiviuimataidottomiksenne
Monikon translatiiviuimataidottomikseenMonikon translatiiviuimataidottomiksensa
Monikon instruktiiviuimataidottominAbessiiviuimataidottomatta
AbessiiviuimataidottomattaniAbessiiviuimataidottomattasi
AbessiiviuimataidottomattammeAbessiiviuimataidottomattanne
AbessiiviuimataidottomattaanAbessiiviuimataidottomattansa
Monikon abessiiviuimataidottomittaMonikon abessiiviuimataidottomittani
Monikon abessiiviuimataidottomittasiMonikon abessiiviuimataidottomittamme
Monikon abessiiviuimataidottomittanneMonikon abessiiviuimataidottomittaan
Monikon abessiiviuimataidottomittansaMonikon komitatiiviuimataidottomine
Monikon komitatiiviuimataidottomineniMonikon komitatiiviuimataidottominesi
Monikon komitatiiviuimataidottominemmeMonikon komitatiiviuimataidottominenne
Monikon komitatiiviuimataidottomineenMonikon komitatiiviuimataidottominensa
KomparatiiviuimataidottomampiSuperlatiiviuimataidottomin
Monikon akkusatiiviuimataidottomatMonikon akkusatiiviuimataidottomani
Monikon akkusatiiviuimataidottomasiMonikon akkusatiiviuimataidottomamme
Monikon akkusatiiviuimataidottomanneMonikon akkusatiiviuimataidottomansa
AkkusatiiviuimataidottomaniAkkusatiiviuimataidottomasi
AkkusatiiviuimataidottomammeAkkusatiiviuimataidottomanne
Akkusatiiviuimataidottomansa

Luokat