Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈmuinɑisˌkieli/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomuinaiskieletGenetiivimuinaiskielen
Monikon genetiivimuinaiskieltenMonikon genetiivimuinaiskielien
PartitiivimuinaiskieltäMonikon partitiivimuinaiskieliä
InessiivimuinaiskielessäMonikon inessiivimuinaiskielissä
ElatiivimuinaiskielestäMonikon elatiivimuinaiskielistä
IllatiivimuinaiskieleenMonikon illatiivimuinaiskieliin
AdessiivimuinaiskielelläMonikon adessiivimuinaiskielillä
AblatiivimuinaiskieleltäMonikon ablatiivimuinaiskieliltä
AllatiivimuinaiskielelleMonikon allatiivimuinaiskielille
EssiivimuinaiskielenäMonikon essiivimuinaiskielinä
TranslatiivimuinaiskieleksiMonikon translatiivimuinaiskieliksi
Monikon instruktiivimuinaiskielinAbessiivimuinaiskielettä
Monikon abessiivimuinaiskielittäMonikon akkusatiivimuinaiskielet

Luokat