Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkosirotesokeritGenetiivisirotesokerin
Monikon genetiivisirotesokerienMonikon genetiivisirotesokereiden
Monikon genetiivisirotesokereittenPartitiivisirotesokeria
Monikon partitiivisirotesokereitaMonikon partitiivisirotesokereja
InessiivisirotesokerissaMonikon inessiivisirotesokereissa
ElatiivisirotesokeristaMonikon elatiivisirotesokereista
IllatiivisirotesokeriinMonikon illatiivisirotesokereihin
AdessiivisirotesokerillaMonikon adessiivisirotesokereilla
AblatiivisirotesokeriltaMonikon ablatiivisirotesokereilta
AllatiivisirotesokerilleMonikon allatiivisirotesokereille
EssiivisirotesokerinaMonikon essiivisirotesokereina
TranslatiivisirotesokeriksiMonikon translatiivisirotesokereiksi
Monikon instruktiivisirotesokereinAbessiivisirotesokeritta
Monikon abessiivisirotesokereittaMonikon akkusatiivisirotesokerit