| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | exact change |
| Monikko | tasarahat | Genetiivi | tasarahan |
| Monikon genetiivi | tasarahojen | Partitiivi | tasarahaa |
| Monikon partitiivi | tasarahoja | Inessiivi | tasarahassa |
| Monikon inessiivi | tasarahoissa | Elatiivi | tasarahasta |
| Monikon elatiivi | tasarahoista | Illatiivi | tasarahaan |
| Monikon illatiivi | tasarahoihin | Adessiivi | tasarahalla |
| Monikon adessiivi | tasarahoilla | Ablatiivi | tasarahalta |
| Monikon ablatiivi | tasarahoilta | Allatiivi | tasarahalle |
| Monikon allatiivi | tasarahoille | Essiivi | tasarahana |
| Monikon essiivi | tasarahoina | Translatiivi | tasarahaksi |
| Monikon translatiivi | tasarahoiksi | Monikon instruktiivi | tasarahoin |
| Abessiivi | tasarahatta | Monikon abessiivi | tasarahoitta |
| Monikon akkusatiivi | tasarahat |