Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiexact change

Taivutusmuodot

MonikkotasarahatGenetiivitasarahan
Monikon genetiivitasarahojenPartitiivitasarahaa
Monikon partitiivitasarahojaInessiivitasarahassa
Monikon inessiivitasarahoissaElatiivitasarahasta
Monikon elatiivitasarahoistaIllatiivitasarahaan
Monikon illatiivitasarahoihinAdessiivitasarahalla
Monikon adessiivitasarahoillaAblatiivitasarahalta
Monikon ablatiivitasarahoiltaAllatiivitasarahalle
Monikon allatiivitasarahoilleEssiivitasarahana
Monikon essiivitasarahoinaTranslatiivitasarahaksi
Monikon translatiivitasarahoiksiMonikon instruktiivitasarahoin
AbessiivitasarahattaMonikon abessiivitasarahoitta
Monikon akkusatiivitasarahat