Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiillusion

Taivutusmuodot

MonikkoaistihairahduksetGenetiiviaistihairahduksen
Monikon genetiiviaistihairahdustenMonikon genetiiviaistihairahduksien
PartitiiviaistihairahdustaMonikon partitiiviaistihairahduksia
InessiiviaistihairahduksessaMonikon inessiiviaistihairahduksissa
ElatiiviaistihairahduksestaMonikon elatiiviaistihairahduksista
IllatiiviaistihairahdukseenMonikon illatiiviaistihairahduksiin
AdessiiviaistihairahduksellaMonikon adessiiviaistihairahduksilla
AblatiiviaistihairahdukseltaMonikon ablatiiviaistihairahduksilta
AllatiiviaistihairahdukselleMonikon allatiiviaistihairahduksille
EssiiviaistihairahduksenaMonikon essiiviaistihairahduksina
TranslatiiviaistihairahdukseksiMonikon translatiiviaistihairahduksiksi
Monikon instruktiiviaistihairahduksinAbessiiviaistihairahduksetta
Monikon abessiiviaistihairahduksittaMonikon akkusatiiviaistihairahdukset