Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈminiɑtyːriˌkoko/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkominiatyyrikootGenetiiviminiatyyrikoon
Monikon genetiiviminiatyyrikokojenPartitiiviminiatyyrikokoa
Monikon partitiiviminiatyyrikokojaInessiiviminiatyyrikoossa
Monikon inessiiviminiatyyriko’oissaElatiiviminiatyyrikoosta
Monikon elatiiviminiatyyriko’oistaIllatiiviminiatyyrikokoon
Monikon illatiiviminiatyyrikokoihinAdessiiviminiatyyrikoolla
Monikon adessiiviminiatyyriko’oillaAblatiiviminiatyyrikoolta
Monikon ablatiiviminiatyyriko’oiltaAllatiiviminiatyyrikoolle
Monikon allatiiviminiatyyriko’oilleEssiiviminiatyyrikokona
Monikon essiiviminiatyyrikokoinaTranslatiiviminiatyyrikooksi
Monikon translatiiviminiatyyriko’oiksiMonikon instruktiiviminiatyyriko’oin
AbessiiviminiatyyrikoottaMonikon abessiiviminiatyyriko’oitta
Monikon akkusatiiviminiatyyrikoot