Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokoiratarhatGenetiivikoiratarhan
Monikon genetiivikoiratarhojenPartitiivikoiratarhaa
Monikon partitiivikoiratarhojaInessiivikoiratarhassa
Monikon inessiivikoiratarhoissaElatiivikoiratarhasta
Monikon elatiivikoiratarhoistaIllatiivikoiratarhaan
Monikon illatiivikoiratarhoihinAdessiivikoiratarhalla
Monikon adessiivikoiratarhoillaAblatiivikoiratarhalta
Monikon ablatiivikoiratarhoiltaAllatiivikoiratarhalle
Monikon allatiivikoiratarhoilleEssiivikoiratarhana
Monikon essiivikoiratarhoinaTranslatiivikoiratarhaksi
Monikon translatiivikoiratarhoiksiMonikon instruktiivikoiratarhoin
AbessiivikoiratarhattaMonikon abessiivikoiratarhoitta
Monikon akkusatiivikoiratarhat