Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.geometria

Taivutusmuodot

MonikkokäyräparvetGenetiivikäyräparven
Monikon genetiivikäyräparvienPartitiivikäyräparvea
Monikon partitiivikäyräparviaInessiivikäyräparvessa
Monikon inessiivikäyräparvissaElatiivikäyräparvesta
Monikon elatiivikäyräparvistaIllatiivikäyräparveen
Monikon illatiivikäyräparviinAdessiivikäyräparvella
Monikon adessiivikäyräparvillaAblatiivikäyräparvelta
Monikon ablatiivikäyräparviltaAllatiivikäyräparvelle
Monikon allatiivikäyräparvilleEssiivikäyräparvena
Monikon essiivikäyräparvinaTranslatiivikäyräparveksi
Monikon translatiivikäyräparviksiMonikon instruktiivikäyräparvin
AbessiivikäyräparvettaMonikon abessiivikäyräparvitta
Monikon akkusatiivikäyräparvet