Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoväijyjätGenetiiviväijyjän
Monikon genetiiviväijyjienPartitiiviväijyjää
Monikon partitiiviväijyjiäInessiiviväijyjässä
Monikon inessiiviväijyjissäElatiiviväijyjästä
Monikon elatiiviväijyjistäIllatiiviväijyjään
Monikon illatiiviväijyjiinAdessiiviväijyjällä
Monikon adessiiviväijyjilläAblatiiviväijyjältä
Monikon ablatiiviväijyjiltäAllatiiviväijyjälle
Monikon allatiiviväijyjilleEssiiviväijyjänä
Monikon essiiviväijyjinäTranslatiiviväijyjäksi
Monikon translatiiviväijyjiksiMonikon instruktiiviväijyjin
AbessiiviväijyjättäMonikon abessiiviväijyjittä
Monikon akkusatiiviväijyjät