Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KäännösKonteksti
Adjektiivit
1.anatomia

Määritelmät

Adjektiivi

  1. hormonituotantoon liittyvä

Taivutusmuodot

MonikkoumpieritteisetMonikkoumpieritteiseni
MonikkoumpieritteisesiMonikkoumpieritteisemme
MonikkoumpieritteisenneMonikkoumpieritteisensä
GenetiiviumpieritteisenGenetiiviumpieritteiseni
GenetiiviumpieritteisesiGenetiiviumpieritteisemme
GenetiiviumpieritteisenneGenetiiviumpieritteisensä
Monikon genetiiviumpieritteistenMonikon genetiiviumpieritteisien
Monikon genetiiviumpieritteisteniMonikon genetiiviumpieritteisieni
Monikon genetiiviumpieritteistesiMonikon genetiiviumpieritteisiesi
Monikon genetiiviumpieritteistemmeMonikon genetiiviumpieritteisiemme
Monikon genetiiviumpieritteistenneMonikon genetiiviumpieritteisienne
Monikon genetiiviumpieritteistensäMonikon genetiiviumpieritteisiensä
PartitiiviumpieritteistäPartitiiviumpieritteistäni
PartitiiviumpieritteistäsiPartitiiviumpieritteistämme
PartitiiviumpieritteistännePartitiiviumpieritteistään
PartitiiviumpieritteistänsäMonikon partitiiviumpieritteisiä
Monikon partitiiviumpieritteisiäniMonikon partitiiviumpieritteisiäsi
Monikon partitiiviumpieritteisiämmeMonikon partitiiviumpieritteisiänne
Monikon partitiiviumpieritteisiäänMonikon partitiiviumpieritteisiänsä
InessiiviumpieritteisessäInessiiviumpieritteisessäni
InessiiviumpieritteisessäsiInessiiviumpieritteisessämme
InessiiviumpieritteisessänneInessiiviumpieritteisessään
InessiiviumpieritteisessänsäMonikon inessiiviumpieritteisissä
Monikon inessiiviumpieritteisissäniMonikon inessiiviumpieritteisissäsi
Monikon inessiiviumpieritteisissämmeMonikon inessiiviumpieritteisissänne
Monikon inessiiviumpieritteisissäänMonikon inessiiviumpieritteisissänsä
ElatiiviumpieritteisestäElatiiviumpieritteisestäni
ElatiiviumpieritteisestäsiElatiiviumpieritteisestämme
ElatiiviumpieritteisestänneElatiiviumpieritteisestään
ElatiiviumpieritteisestänsäMonikon elatiiviumpieritteisistä
Monikon elatiiviumpieritteisistäniMonikon elatiiviumpieritteisistäsi
Monikon elatiiviumpieritteisistämmeMonikon elatiiviumpieritteisistänne
Monikon elatiiviumpieritteisistäänMonikon elatiiviumpieritteisistänsä
IllatiiviumpieritteiseenIllatiiviumpieritteiseeni
IllatiiviumpieritteiseesiIllatiiviumpieritteiseemme
IllatiiviumpieritteiseenneIllatiiviumpieritteiseensä
Monikon illatiiviumpieritteisiinMonikon illatiiviumpieritteisiini
Monikon illatiiviumpieritteisiisiMonikon illatiiviumpieritteisiimme
Monikon illatiiviumpieritteisiinneMonikon illatiiviumpieritteisiinsä
AdessiiviumpieritteiselläAdessiiviumpieritteiselläni
AdessiiviumpieritteiselläsiAdessiiviumpieritteisellämme
AdessiiviumpieritteisellänneAdessiiviumpieritteisellään
AdessiiviumpieritteisellänsäMonikon adessiiviumpieritteisillä
Monikon adessiiviumpieritteisilläniMonikon adessiiviumpieritteisilläsi
Monikon adessiiviumpieritteisillämmeMonikon adessiiviumpieritteisillänne
Monikon adessiiviumpieritteisilläänMonikon adessiiviumpieritteisillänsä
AblatiiviumpieritteiseltäAblatiiviumpieritteiseltäni
AblatiiviumpieritteiseltäsiAblatiiviumpieritteiseltämme
AblatiiviumpieritteiseltänneAblatiiviumpieritteiseltään
AblatiiviumpieritteiseltänsäMonikon ablatiiviumpieritteisiltä
Monikon ablatiiviumpieritteisiltäniMonikon ablatiiviumpieritteisiltäsi
Monikon ablatiiviumpieritteisiltämmeMonikon ablatiiviumpieritteisiltänne
Monikon ablatiiviumpieritteisiltäänMonikon ablatiiviumpieritteisiltänsä
AllatiiviumpieritteiselleAllatiiviumpieritteiselleni
AllatiiviumpieritteisellesiAllatiiviumpieritteisellemme
AllatiiviumpieritteisellenneAllatiiviumpieritteiselleen
AllatiiviumpieritteisellensäMonikon allatiiviumpieritteisille
Monikon allatiiviumpieritteisilleniMonikon allatiiviumpieritteisillesi
Monikon allatiiviumpieritteisillemmeMonikon allatiiviumpieritteisillenne
Monikon allatiiviumpieritteisilleenMonikon allatiiviumpieritteisillensä
EssiiviumpieritteisenäEssiiviumpieritteisenäni
EssiiviumpieritteisenäsiEssiiviumpieritteisenämme
EssiiviumpieritteisenänneEssiiviumpieritteisenään
EssiiviumpieritteisenänsäMonikon essiiviumpieritteisinä
Monikon essiiviumpieritteisinäniMonikon essiiviumpieritteisinäsi
Monikon essiiviumpieritteisinämmeMonikon essiiviumpieritteisinänne
Monikon essiiviumpieritteisinäänMonikon essiiviumpieritteisinänsä
TranslatiiviumpieritteiseksiTranslatiiviumpieritteisekseni
TranslatiiviumpieritteiseksesiTranslatiiviumpieritteiseksemme
TranslatiiviumpieritteiseksenneTranslatiiviumpieritteisekseen
TranslatiiviumpieritteiseksensäMonikon translatiiviumpieritteisiksi
Monikon translatiiviumpieritteisikseniMonikon translatiiviumpieritteisiksesi
Monikon translatiiviumpieritteisiksemmeMonikon translatiiviumpieritteisiksenne
Monikon translatiiviumpieritteisikseenMonikon translatiiviumpieritteisiksensä
Monikon instruktiiviumpieritteisinAbessiiviumpieritteisettä
AbessiiviumpieritteisettäniAbessiiviumpieritteisettäsi
AbessiiviumpieritteisettämmeAbessiiviumpieritteisettänne
AbessiiviumpieritteisettäänAbessiiviumpieritteisettänsä
Monikon abessiiviumpieritteisittäMonikon abessiiviumpieritteisittäni
Monikon abessiiviumpieritteisittäsiMonikon abessiiviumpieritteisittämme
Monikon abessiiviumpieritteisittänneMonikon abessiiviumpieritteisittään
Monikon abessiiviumpieritteisittänsäMonikon komitatiiviumpieritteisine
Monikon komitatiiviumpieritteisineniMonikon komitatiiviumpieritteisinesi
Monikon komitatiiviumpieritteisinemmeMonikon komitatiiviumpieritteisinenne
Monikon komitatiiviumpieritteisineenMonikon komitatiiviumpieritteisinensä
KomparatiiviumpieritteisempiSuperlatiiviumpieritteisin
Monikon akkusatiiviumpieritteisetMonikon akkusatiiviumpieritteiseni
Monikon akkusatiiviumpieritteisesiMonikon akkusatiiviumpieritteisemme
Monikon akkusatiiviumpieritteisenneMonikon akkusatiiviumpieritteisensä
AkkusatiiviumpieritteiseniAkkusatiiviumpieritteisesi
AkkusatiiviumpieritteisemmeAkkusatiiviumpieritteisenne
Akkusatiiviumpieritteisensä

Luokat