Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
sisäeritteinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Konteksti
Adjektiivit
1.
endocrine
anatomia
Määritelmät
Adjektiivi
hormonituotantoon
liittyvä
Taivutusmuodot
Monikko
umpieritteiset
Monikko
umpieritteiseni
Monikko
umpieritteisesi
Monikko
umpieritteisemme
Monikko
umpieritteisenne
Monikko
umpieritteisensä
Genetiivi
umpieritteisen
Genetiivi
umpieritteiseni
Genetiivi
umpieritteisesi
Genetiivi
umpieritteisemme
Genetiivi
umpieritteisenne
Genetiivi
umpieritteisensä
Monikon genetiivi
umpieritteisten
Monikon genetiivi
umpieritteisien
Monikon genetiivi
umpieritteisteni
Monikon genetiivi
umpieritteisieni
Monikon genetiivi
umpieritteistesi
Monikon genetiivi
umpieritteisiesi
Monikon genetiivi
umpieritteistemme
Monikon genetiivi
umpieritteisiemme
Monikon genetiivi
umpieritteistenne
Monikon genetiivi
umpieritteisienne
Monikon genetiivi
umpieritteistensä
Monikon genetiivi
umpieritteisiensä
Partitiivi
umpieritteistä
Partitiivi
umpieritteistäni
Partitiivi
umpieritteistäsi
Partitiivi
umpieritteistämme
Partitiivi
umpieritteistänne
Partitiivi
umpieritteistään
Partitiivi
umpieritteistänsä
Monikon partitiivi
umpieritteisiä
Monikon partitiivi
umpieritteisiäni
Monikon partitiivi
umpieritteisiäsi
Monikon partitiivi
umpieritteisiämme
Monikon partitiivi
umpieritteisiänne
Monikon partitiivi
umpieritteisiään
Monikon partitiivi
umpieritteisiänsä
Inessiivi
umpieritteisessä
Inessiivi
umpieritteisessäni
Inessiivi
umpieritteisessäsi
Inessiivi
umpieritteisessämme
Inessiivi
umpieritteisessänne
Inessiivi
umpieritteisessään
Inessiivi
umpieritteisessänsä
Monikon inessiivi
umpieritteisissä
Monikon inessiivi
umpieritteisissäni
Monikon inessiivi
umpieritteisissäsi
Monikon inessiivi
umpieritteisissämme
Monikon inessiivi
umpieritteisissänne
Monikon inessiivi
umpieritteisissään
Monikon inessiivi
umpieritteisissänsä
Elatiivi
umpieritteisestä
Elatiivi
umpieritteisestäni
Elatiivi
umpieritteisestäsi
Elatiivi
umpieritteisestämme
Elatiivi
umpieritteisestänne
Elatiivi
umpieritteisestään
Elatiivi
umpieritteisestänsä
Monikon elatiivi
umpieritteisistä
Monikon elatiivi
umpieritteisistäni
Monikon elatiivi
umpieritteisistäsi
Monikon elatiivi
umpieritteisistämme
Monikon elatiivi
umpieritteisistänne
Monikon elatiivi
umpieritteisistään
Monikon elatiivi
umpieritteisistänsä
Illatiivi
umpieritteiseen
Illatiivi
umpieritteiseeni
Illatiivi
umpieritteiseesi
Illatiivi
umpieritteiseemme
Illatiivi
umpieritteiseenne
Illatiivi
umpieritteiseensä
Monikon illatiivi
umpieritteisiin
Monikon illatiivi
umpieritteisiini
Monikon illatiivi
umpieritteisiisi
Monikon illatiivi
umpieritteisiimme
Monikon illatiivi
umpieritteisiinne
Monikon illatiivi
umpieritteisiinsä
Adessiivi
umpieritteisellä
Adessiivi
umpieritteiselläni
Adessiivi
umpieritteiselläsi
Adessiivi
umpieritteisellämme
Adessiivi
umpieritteisellänne
Adessiivi
umpieritteisellään
Adessiivi
umpieritteisellänsä
Monikon adessiivi
umpieritteisillä
Monikon adessiivi
umpieritteisilläni
Monikon adessiivi
umpieritteisilläsi
Monikon adessiivi
umpieritteisillämme
Monikon adessiivi
umpieritteisillänne
Monikon adessiivi
umpieritteisillään
Monikon adessiivi
umpieritteisillänsä
Ablatiivi
umpieritteiseltä
Ablatiivi
umpieritteiseltäni
Ablatiivi
umpieritteiseltäsi
Ablatiivi
umpieritteiseltämme
Ablatiivi
umpieritteiseltänne
Ablatiivi
umpieritteiseltään
Ablatiivi
umpieritteiseltänsä
Monikon ablatiivi
umpieritteisiltä
Monikon ablatiivi
umpieritteisiltäni
Monikon ablatiivi
umpieritteisiltäsi
Monikon ablatiivi
umpieritteisiltämme
Monikon ablatiivi
umpieritteisiltänne
Monikon ablatiivi
umpieritteisiltään
Monikon ablatiivi
umpieritteisiltänsä
Allatiivi
umpieritteiselle
Allatiivi
umpieritteiselleni
Allatiivi
umpieritteisellesi
Allatiivi
umpieritteisellemme
Allatiivi
umpieritteisellenne
Allatiivi
umpieritteiselleen
Allatiivi
umpieritteisellensä
Monikon allatiivi
umpieritteisille
Monikon allatiivi
umpieritteisilleni
Monikon allatiivi
umpieritteisillesi
Monikon allatiivi
umpieritteisillemme
Monikon allatiivi
umpieritteisillenne
Monikon allatiivi
umpieritteisilleen
Monikon allatiivi
umpieritteisillensä
Essiivi
umpieritteisenä
Essiivi
umpieritteisenäni
Essiivi
umpieritteisenäsi
Essiivi
umpieritteisenämme
Essiivi
umpieritteisenänne
Essiivi
umpieritteisenään
Essiivi
umpieritteisenänsä
Monikon essiivi
umpieritteisinä
Monikon essiivi
umpieritteisinäni
Monikon essiivi
umpieritteisinäsi
Monikon essiivi
umpieritteisinämme
Monikon essiivi
umpieritteisinänne
Monikon essiivi
umpieritteisinään
Monikon essiivi
umpieritteisinänsä
Translatiivi
umpieritteiseksi
Translatiivi
umpieritteisekseni
Translatiivi
umpieritteiseksesi
Translatiivi
umpieritteiseksemme
Translatiivi
umpieritteiseksenne
Translatiivi
umpieritteisekseen
Translatiivi
umpieritteiseksensä
Monikon translatiivi
umpieritteisiksi
Monikon translatiivi
umpieritteisikseni
Monikon translatiivi
umpieritteisiksesi
Monikon translatiivi
umpieritteisiksemme
Monikon translatiivi
umpieritteisiksenne
Monikon translatiivi
umpieritteisikseen
Monikon translatiivi
umpieritteisiksensä
Monikon instruktiivi
umpieritteisin
Abessiivi
umpieritteisettä
Abessiivi
umpieritteisettäni
Abessiivi
umpieritteisettäsi
Abessiivi
umpieritteisettämme
Abessiivi
umpieritteisettänne
Abessiivi
umpieritteisettään
Abessiivi
umpieritteisettänsä
Monikon abessiivi
umpieritteisittä
Monikon abessiivi
umpieritteisittäni
Monikon abessiivi
umpieritteisittäsi
Monikon abessiivi
umpieritteisittämme
Monikon abessiivi
umpieritteisittänne
Monikon abessiivi
umpieritteisittään
Monikon abessiivi
umpieritteisittänsä
Monikon komitatiivi
umpieritteisine
Monikon komitatiivi
umpieritteisineni
Monikon komitatiivi
umpieritteisinesi
Monikon komitatiivi
umpieritteisinemme
Monikon komitatiivi
umpieritteisinenne
Monikon komitatiivi
umpieritteisineen
Monikon komitatiivi
umpieritteisinensä
Komparatiivi
umpieritteisempi
Superlatiivi
umpieritteisin
Monikon akkusatiivi
umpieritteiset
Monikon akkusatiivi
umpieritteiseni
Monikon akkusatiivi
umpieritteisesi
Monikon akkusatiivi
umpieritteisemme
Monikon akkusatiivi
umpieritteisenne
Monikon akkusatiivi
umpieritteisensä
Akkusatiivi
umpieritteiseni
Akkusatiivi
umpieritteisesi
Akkusatiivi
umpieritteisemme
Akkusatiivi
umpieritteisenne
Akkusatiivi
umpieritteisensä
Luokat
Adjektiivit