Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
murderous
2.
homicidal
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, joka himoitsee
murhan
tekemistä
Taivutusmuodot
Monikko
murhanhimoiset
Monikko
murhanhimoiseni
Monikko
murhanhimoisesi
Monikko
murhanhimoisemme
Monikko
murhanhimoisenne
Monikko
murhanhimoisensa
Genetiivi
murhanhimoisen
Genetiivi
murhanhimoiseni
Genetiivi
murhanhimoisesi
Genetiivi
murhanhimoisemme
Genetiivi
murhanhimoisenne
Genetiivi
murhanhimoisensa
Monikon genetiivi
murhanhimoisten
Monikon genetiivi
murhanhimoisien
Monikon genetiivi
murhanhimoisteni
Monikon genetiivi
murhanhimoisieni
Monikon genetiivi
murhanhimoistesi
Monikon genetiivi
murhanhimoisiesi
Monikon genetiivi
murhanhimoistemme
Monikon genetiivi
murhanhimoisiemme
Monikon genetiivi
murhanhimoistenne
Monikon genetiivi
murhanhimoisienne
Monikon genetiivi
murhanhimoistensa
Monikon genetiivi
murhanhimoisiensa
Partitiivi
murhanhimoista
Partitiivi
murhanhimoistani
Partitiivi
murhanhimoistasi
Partitiivi
murhanhimoistamme
Partitiivi
murhanhimoistanne
Partitiivi
murhanhimoistaan
Partitiivi
murhanhimoistansa
Monikon partitiivi
murhanhimoisia
Monikon partitiivi
murhanhimoisiani
Monikon partitiivi
murhanhimoisiasi
Monikon partitiivi
murhanhimoisiamme
Monikon partitiivi
murhanhimoisianne
Monikon partitiivi
murhanhimoisiaan
Monikon partitiivi
murhanhimoisiansa
Inessiivi
murhanhimoisessa
Inessiivi
murhanhimoisessani
Inessiivi
murhanhimoisessasi
Inessiivi
murhanhimoisessamme
Inessiivi
murhanhimoisessanne
Inessiivi
murhanhimoisessaan
Inessiivi
murhanhimoisessansa
Monikon inessiivi
murhanhimoisissa
Monikon inessiivi
murhanhimoisissani
Monikon inessiivi
murhanhimoisissasi
Monikon inessiivi
murhanhimoisissamme
Monikon inessiivi
murhanhimoisissanne
Monikon inessiivi
murhanhimoisissaan
Monikon inessiivi
murhanhimoisissansa
Elatiivi
murhanhimoisesta
Elatiivi
murhanhimoisestani
Elatiivi
murhanhimoisestasi
Elatiivi
murhanhimoisestamme
Elatiivi
murhanhimoisestanne
Elatiivi
murhanhimoisestaan
Elatiivi
murhanhimoisestansa
Monikon elatiivi
murhanhimoisista
Monikon elatiivi
murhanhimoisistani
Monikon elatiivi
murhanhimoisistasi
Monikon elatiivi
murhanhimoisistamme
Monikon elatiivi
murhanhimoisistanne
Monikon elatiivi
murhanhimoisistaan
Monikon elatiivi
murhanhimoisistansa
Illatiivi
murhanhimoiseen
Illatiivi
murhanhimoiseeni
Illatiivi
murhanhimoiseesi
Illatiivi
murhanhimoiseemme
Illatiivi
murhanhimoiseenne
Illatiivi
murhanhimoiseensa
Monikon illatiivi
murhanhimoisiin
Monikon illatiivi
murhanhimoisiini
Monikon illatiivi
murhanhimoisiisi
Monikon illatiivi
murhanhimoisiimme
Monikon illatiivi
murhanhimoisiinne
Monikon illatiivi
murhanhimoisiinsa
Adessiivi
murhanhimoisella
Adessiivi
murhanhimoisellani
Adessiivi
murhanhimoisellasi
Adessiivi
murhanhimoisellamme
Adessiivi
murhanhimoisellanne
Adessiivi
murhanhimoisellaan
Adessiivi
murhanhimoisellansa
Monikon adessiivi
murhanhimoisilla
Monikon adessiivi
murhanhimoisillani
Monikon adessiivi
murhanhimoisillasi
Monikon adessiivi
murhanhimoisillamme
Monikon adessiivi
murhanhimoisillanne
Monikon adessiivi
murhanhimoisillaan
Monikon adessiivi
murhanhimoisillansa
Ablatiivi
murhanhimoiselta
Ablatiivi
murhanhimoiseltani
Ablatiivi
murhanhimoiseltasi
Ablatiivi
murhanhimoiseltamme
Ablatiivi
murhanhimoiseltanne
Ablatiivi
murhanhimoiseltaan
Ablatiivi
murhanhimoiseltansa
Monikon ablatiivi
murhanhimoisilta
Monikon ablatiivi
murhanhimoisiltani
Monikon ablatiivi
murhanhimoisiltasi
Monikon ablatiivi
murhanhimoisiltamme
Monikon ablatiivi
murhanhimoisiltanne
Monikon ablatiivi
murhanhimoisiltaan
Monikon ablatiivi
murhanhimoisiltansa
Allatiivi
murhanhimoiselle
Allatiivi
murhanhimoiselleni
Allatiivi
murhanhimoisellesi
Allatiivi
murhanhimoisellemme
Allatiivi
murhanhimoisellenne
Allatiivi
murhanhimoiselleen
Allatiivi
murhanhimoisellensa
Monikon allatiivi
murhanhimoisille
Monikon allatiivi
murhanhimoisilleni
Monikon allatiivi
murhanhimoisillesi
Monikon allatiivi
murhanhimoisillemme
Monikon allatiivi
murhanhimoisillenne
Monikon allatiivi
murhanhimoisilleen
Monikon allatiivi
murhanhimoisillensa
Essiivi
murhanhimoisena
Essiivi
murhanhimoisenani
Essiivi
murhanhimoisenasi
Essiivi
murhanhimoisenamme
Essiivi
murhanhimoisenanne
Essiivi
murhanhimoisenaan
Essiivi
murhanhimoisenansa
Monikon essiivi
murhanhimoisina
Monikon essiivi
murhanhimoisinani
Monikon essiivi
murhanhimoisinasi
Monikon essiivi
murhanhimoisinamme
Monikon essiivi
murhanhimoisinanne
Monikon essiivi
murhanhimoisinaan
Monikon essiivi
murhanhimoisinansa
Translatiivi
murhanhimoiseksi
Translatiivi
murhanhimoisekseni
Translatiivi
murhanhimoiseksesi
Translatiivi
murhanhimoiseksemme
Translatiivi
murhanhimoiseksenne
Translatiivi
murhanhimoisekseen
Translatiivi
murhanhimoiseksensa
Monikon translatiivi
murhanhimoisiksi
Monikon translatiivi
murhanhimoisikseni
Monikon translatiivi
murhanhimoisiksesi
Monikon translatiivi
murhanhimoisiksemme
Monikon translatiivi
murhanhimoisiksenne
Monikon translatiivi
murhanhimoisikseen
Monikon translatiivi
murhanhimoisiksensa
Monikon instruktiivi
murhanhimoisin
Abessiivi
murhanhimoisetta
Abessiivi
murhanhimoisettani
Abessiivi
murhanhimoisettasi
Abessiivi
murhanhimoisettamme
Abessiivi
murhanhimoisettanne
Abessiivi
murhanhimoisettaan
Abessiivi
murhanhimoisettansa
Monikon abessiivi
murhanhimoisitta
Monikon abessiivi
murhanhimoisittani
Monikon abessiivi
murhanhimoisittasi
Monikon abessiivi
murhanhimoisittamme
Monikon abessiivi
murhanhimoisittanne
Monikon abessiivi
murhanhimoisittaan
Monikon abessiivi
murhanhimoisittansa
Monikon komitatiivi
murhanhimoisine
Monikon komitatiivi
murhanhimoisineni
Monikon komitatiivi
murhanhimoisinesi
Monikon komitatiivi
murhanhimoisinemme
Monikon komitatiivi
murhanhimoisinenne
Monikon komitatiivi
murhanhimoisineen
Monikon komitatiivi
murhanhimoisinensa
Komparatiivi
murhanhimoisempi
Superlatiivi
murhanhimoisin
Monikon akkusatiivi
murhanhimoiset
Monikon akkusatiivi
murhanhimoiseni
Monikon akkusatiivi
murhanhimoisesi
Monikon akkusatiivi
murhanhimoisemme
Monikon akkusatiivi
murhanhimoisenne
Monikon akkusatiivi
murhanhimoisensa
Akkusatiivi
murhanhimoiseni
Akkusatiivi
murhanhimoisesi
Akkusatiivi
murhanhimoisemme
Akkusatiivi
murhanhimoisenne
Akkusatiivi
murhanhimoisensa
Luokat
Adjektiivit
Yhdyssanat