Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkokoverruksetGenetiivikoverruksen
Monikon genetiivikoverrustenMonikon genetiivikoverruksien
PartitiivikoverrustaMonikon partitiivikoverruksia
InessiivikoverruksessaMonikon inessiivikoverruksissa
ElatiivikoverruksestaMonikon elatiivikoverruksista
IllatiivikoverrukseenMonikon illatiivikoverruksiin
AdessiivikoverruksellaMonikon adessiivikoverruksilla
AblatiivikoverrukseltaMonikon ablatiivikoverruksilta
AllatiivikoverrukselleMonikon allatiivikoverruksille
EssiivikoverruksenaMonikon essiivikoverruksina
TranslatiivikoverrukseksiMonikon translatiivikoverruksiksi
Monikon instruktiivikoverruksinAbessiivikoverruksetta
Monikon abessiivikoverruksittaMonikon akkusatiivikoverrukset