Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiprescriptive

Taivutusmuodot

MonikkopreskriptiivisetMonikkopreskriptiiviseni
MonikkopreskriptiivisesiMonikkopreskriptiivisemme
MonikkopreskriptiivisenneMonikkopreskriptiivisensä
GenetiivipreskriptiivisenGenetiivipreskriptiiviseni
GenetiivipreskriptiivisesiGenetiivipreskriptiivisemme
GenetiivipreskriptiivisenneGenetiivipreskriptiivisensä
Monikon genetiivipreskriptiivistenMonikon genetiivipreskriptiivisien
Monikon genetiivipreskriptiivisteniMonikon genetiivipreskriptiivisieni
Monikon genetiivipreskriptiivistesiMonikon genetiivipreskriptiivisiesi
Monikon genetiivipreskriptiivistemmeMonikon genetiivipreskriptiivisiemme
Monikon genetiivipreskriptiivistenneMonikon genetiivipreskriptiivisienne
Monikon genetiivipreskriptiivistensäMonikon genetiivipreskriptiivisiensä
PartitiivipreskriptiivistäPartitiivipreskriptiivistäni
PartitiivipreskriptiivistäsiPartitiivipreskriptiivistämme
PartitiivipreskriptiivistännePartitiivipreskriptiivistään
PartitiivipreskriptiivistänsäMonikon partitiivipreskriptiivisiä
Monikon partitiivipreskriptiivisiäniMonikon partitiivipreskriptiivisiäsi
Monikon partitiivipreskriptiivisiämmeMonikon partitiivipreskriptiivisiänne
Monikon partitiivipreskriptiivisiäänMonikon partitiivipreskriptiivisiänsä
InessiivipreskriptiivisessäInessiivipreskriptiivisessäni
InessiivipreskriptiivisessäsiInessiivipreskriptiivisessämme
InessiivipreskriptiivisessänneInessiivipreskriptiivisessään
InessiivipreskriptiivisessänsäMonikon inessiivipreskriptiivisissä
Monikon inessiivipreskriptiivisissäniMonikon inessiivipreskriptiivisissäsi
Monikon inessiivipreskriptiivisissämmeMonikon inessiivipreskriptiivisissänne
Monikon inessiivipreskriptiivisissäänMonikon inessiivipreskriptiivisissänsä
ElatiivipreskriptiivisestäElatiivipreskriptiivisestäni
ElatiivipreskriptiivisestäsiElatiivipreskriptiivisestämme
ElatiivipreskriptiivisestänneElatiivipreskriptiivisestään
ElatiivipreskriptiivisestänsäMonikon elatiivipreskriptiivisistä
Monikon elatiivipreskriptiivisistäniMonikon elatiivipreskriptiivisistäsi
Monikon elatiivipreskriptiivisistämmeMonikon elatiivipreskriptiivisistänne
Monikon elatiivipreskriptiivisistäänMonikon elatiivipreskriptiivisistänsä
IllatiivipreskriptiiviseenIllatiivipreskriptiiviseeni
IllatiivipreskriptiiviseesiIllatiivipreskriptiiviseemme
IllatiivipreskriptiiviseenneIllatiivipreskriptiiviseensä
Monikon illatiivipreskriptiivisiinMonikon illatiivipreskriptiivisiini
Monikon illatiivipreskriptiivisiisiMonikon illatiivipreskriptiivisiimme
Monikon illatiivipreskriptiivisiinneMonikon illatiivipreskriptiivisiinsä
AdessiivipreskriptiiviselläAdessiivipreskriptiiviselläni
AdessiivipreskriptiiviselläsiAdessiivipreskriptiivisellämme
AdessiivipreskriptiivisellänneAdessiivipreskriptiivisellään
AdessiivipreskriptiivisellänsäMonikon adessiivipreskriptiivisillä
Monikon adessiivipreskriptiivisilläniMonikon adessiivipreskriptiivisilläsi
Monikon adessiivipreskriptiivisillämmeMonikon adessiivipreskriptiivisillänne
Monikon adessiivipreskriptiivisilläänMonikon adessiivipreskriptiivisillänsä
AblatiivipreskriptiiviseltäAblatiivipreskriptiiviseltäni
AblatiivipreskriptiiviseltäsiAblatiivipreskriptiiviseltämme
AblatiivipreskriptiiviseltänneAblatiivipreskriptiiviseltään
AblatiivipreskriptiiviseltänsäMonikon ablatiivipreskriptiivisiltä
Monikon ablatiivipreskriptiivisiltäniMonikon ablatiivipreskriptiivisiltäsi
Monikon ablatiivipreskriptiivisiltämmeMonikon ablatiivipreskriptiivisiltänne
Monikon ablatiivipreskriptiivisiltäänMonikon ablatiivipreskriptiivisiltänsä
AllatiivipreskriptiiviselleAllatiivipreskriptiiviselleni
AllatiivipreskriptiivisellesiAllatiivipreskriptiivisellemme
AllatiivipreskriptiivisellenneAllatiivipreskriptiiviselleen
AllatiivipreskriptiivisellensäMonikon allatiivipreskriptiivisille
Monikon allatiivipreskriptiivisilleniMonikon allatiivipreskriptiivisillesi
Monikon allatiivipreskriptiivisillemmeMonikon allatiivipreskriptiivisillenne
Monikon allatiivipreskriptiivisilleenMonikon allatiivipreskriptiivisillensä
EssiivipreskriptiivisenäEssiivipreskriptiivisenäni
EssiivipreskriptiivisenäsiEssiivipreskriptiivisenämme
EssiivipreskriptiivisenänneEssiivipreskriptiivisenään
EssiivipreskriptiivisenänsäMonikon essiivipreskriptiivisinä
Monikon essiivipreskriptiivisinäniMonikon essiivipreskriptiivisinäsi
Monikon essiivipreskriptiivisinämmeMonikon essiivipreskriptiivisinänne
Monikon essiivipreskriptiivisinäänMonikon essiivipreskriptiivisinänsä
TranslatiivipreskriptiiviseksiTranslatiivipreskriptiivisekseni
TranslatiivipreskriptiiviseksesiTranslatiivipreskriptiiviseksemme
TranslatiivipreskriptiiviseksenneTranslatiivipreskriptiivisekseen
TranslatiivipreskriptiiviseksensäMonikon translatiivipreskriptiivisiksi
Monikon translatiivipreskriptiivisikseniMonikon translatiivipreskriptiivisiksesi
Monikon translatiivipreskriptiivisiksemmeMonikon translatiivipreskriptiivisiksenne
Monikon translatiivipreskriptiivisikseenMonikon translatiivipreskriptiivisiksensä
Monikon instruktiivipreskriptiivisinAbessiivipreskriptiivisettä
AbessiivipreskriptiivisettäniAbessiivipreskriptiivisettäsi
AbessiivipreskriptiivisettämmeAbessiivipreskriptiivisettänne
AbessiivipreskriptiivisettäänAbessiivipreskriptiivisettänsä
Monikon abessiivipreskriptiivisittäMonikon abessiivipreskriptiivisittäni
Monikon abessiivipreskriptiivisittäsiMonikon abessiivipreskriptiivisittämme
Monikon abessiivipreskriptiivisittänneMonikon abessiivipreskriptiivisittään
Monikon abessiivipreskriptiivisittänsäMonikon komitatiivipreskriptiivisine
Monikon komitatiivipreskriptiivisineniMonikon komitatiivipreskriptiivisinesi
Monikon komitatiivipreskriptiivisinemmeMonikon komitatiivipreskriptiivisinenne
Monikon komitatiivipreskriptiivisineenMonikon komitatiivipreskriptiivisinensä
Monikon akkusatiivipreskriptiivisetMonikon akkusatiivipreskriptiiviseni
Monikon akkusatiivipreskriptiivisesiMonikon akkusatiivipreskriptiivisemme
Monikon akkusatiivipreskriptiivisenneMonikon akkusatiivipreskriptiivisensä
AkkusatiivipreskriptiiviseniAkkusatiivipreskriptiivisesi
AkkusatiivipreskriptiivisemmeAkkusatiivipreskriptiivisenne
Akkusatiivipreskriptiivisensä