Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiinfiltrate
ranskainfiltrer

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensujuttaudunYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensujuttaudut
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensujuttautuuMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensujuttaudumme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensujuttaudutteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensujuttautuvat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiujuttauduinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektiujuttauduit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiujuttautuiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiujuttauduimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektiujuttauduitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiujuttautuivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensujuttautuisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensujuttautuisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensujuttautuisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensujuttautuisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensujuttautuisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensujuttautuisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensujuttauduYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensujuttautukoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensujuttautukaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensujuttautukaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensujuttautukootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensujuttautunen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensujuttautunetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensujuttautunee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensujuttautunemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensujuttautunette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensujuttautunevat