Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
equivocal
Muut/tuntemattomat
2.
ambiguous
US
Taivutusmuodot
Monikko
kaksiselitteiset
Monikko
kaksiselitteiseni
Monikko
kaksiselitteisesi
Monikko
kaksiselitteisemme
Monikko
kaksiselitteisenne
Monikko
kaksiselitteisensä
Genetiivi
kaksiselitteisen
Genetiivi
kaksiselitteiseni
Genetiivi
kaksiselitteisesi
Genetiivi
kaksiselitteisemme
Genetiivi
kaksiselitteisenne
Genetiivi
kaksiselitteisensä
Monikon genetiivi
kaksiselitteisten
Monikon genetiivi
kaksiselitteisien
Monikon genetiivi
kaksiselitteisteni
Monikon genetiivi
kaksiselitteisieni
Monikon genetiivi
kaksiselitteistesi
Monikon genetiivi
kaksiselitteisiesi
Monikon genetiivi
kaksiselitteistemme
Monikon genetiivi
kaksiselitteisiemme
Monikon genetiivi
kaksiselitteistenne
Monikon genetiivi
kaksiselitteisienne
Monikon genetiivi
kaksiselitteistensä
Monikon genetiivi
kaksiselitteisiensä
Partitiivi
kaksiselitteistä
Partitiivi
kaksiselitteistäni
Partitiivi
kaksiselitteistäsi
Partitiivi
kaksiselitteistämme
Partitiivi
kaksiselitteistänne
Partitiivi
kaksiselitteistään
Partitiivi
kaksiselitteistänsä
Monikon partitiivi
kaksiselitteisiä
Monikon partitiivi
kaksiselitteisiäni
Monikon partitiivi
kaksiselitteisiäsi
Monikon partitiivi
kaksiselitteisiämme
Monikon partitiivi
kaksiselitteisiänne
Monikon partitiivi
kaksiselitteisiään
Monikon partitiivi
kaksiselitteisiänsä
Inessiivi
kaksiselitteisessä
Inessiivi
kaksiselitteisessäni
Inessiivi
kaksiselitteisessäsi
Inessiivi
kaksiselitteisessämme
Inessiivi
kaksiselitteisessänne
Inessiivi
kaksiselitteisessään
Inessiivi
kaksiselitteisessänsä
Monikon inessiivi
kaksiselitteisissä
Monikon inessiivi
kaksiselitteisissäni
Monikon inessiivi
kaksiselitteisissäsi
Monikon inessiivi
kaksiselitteisissämme
Monikon inessiivi
kaksiselitteisissänne
Monikon inessiivi
kaksiselitteisissään
Monikon inessiivi
kaksiselitteisissänsä
Elatiivi
kaksiselitteisestä
Elatiivi
kaksiselitteisestäni
Elatiivi
kaksiselitteisestäsi
Elatiivi
kaksiselitteisestämme
Elatiivi
kaksiselitteisestänne
Elatiivi
kaksiselitteisestään
Elatiivi
kaksiselitteisestänsä
Monikon elatiivi
kaksiselitteisistä
Monikon elatiivi
kaksiselitteisistäni
Monikon elatiivi
kaksiselitteisistäsi
Monikon elatiivi
kaksiselitteisistämme
Monikon elatiivi
kaksiselitteisistänne
Monikon elatiivi
kaksiselitteisistään
Monikon elatiivi
kaksiselitteisistänsä
Illatiivi
kaksiselitteiseen
Illatiivi
kaksiselitteiseeni
Illatiivi
kaksiselitteiseesi
Illatiivi
kaksiselitteiseemme
Illatiivi
kaksiselitteiseenne
Illatiivi
kaksiselitteiseensä
Monikon illatiivi
kaksiselitteisiin
Monikon illatiivi
kaksiselitteisiini
Monikon illatiivi
kaksiselitteisiisi
Monikon illatiivi
kaksiselitteisiimme
Monikon illatiivi
kaksiselitteisiinne
Monikon illatiivi
kaksiselitteisiinsä
Adessiivi
kaksiselitteisellä
Adessiivi
kaksiselitteiselläni
Adessiivi
kaksiselitteiselläsi
Adessiivi
kaksiselitteisellämme
Adessiivi
kaksiselitteisellänne
Adessiivi
kaksiselitteisellään
Adessiivi
kaksiselitteisellänsä
Monikon adessiivi
kaksiselitteisillä
Monikon adessiivi
kaksiselitteisilläni
Monikon adessiivi
kaksiselitteisilläsi
Monikon adessiivi
kaksiselitteisillämme
Monikon adessiivi
kaksiselitteisillänne
Monikon adessiivi
kaksiselitteisillään
Monikon adessiivi
kaksiselitteisillänsä
Ablatiivi
kaksiselitteiseltä
Ablatiivi
kaksiselitteiseltäni
Ablatiivi
kaksiselitteiseltäsi
Ablatiivi
kaksiselitteiseltämme
Ablatiivi
kaksiselitteiseltänne
Ablatiivi
kaksiselitteiseltään
Ablatiivi
kaksiselitteiseltänsä
Monikon ablatiivi
kaksiselitteisiltä
Monikon ablatiivi
kaksiselitteisiltäni
Monikon ablatiivi
kaksiselitteisiltäsi
Monikon ablatiivi
kaksiselitteisiltämme
Monikon ablatiivi
kaksiselitteisiltänne
Monikon ablatiivi
kaksiselitteisiltään
Monikon ablatiivi
kaksiselitteisiltänsä
Allatiivi
kaksiselitteiselle
Allatiivi
kaksiselitteiselleni
Allatiivi
kaksiselitteisellesi
Allatiivi
kaksiselitteisellemme
Allatiivi
kaksiselitteisellenne
Allatiivi
kaksiselitteiselleen
Allatiivi
kaksiselitteisellensä
Monikon allatiivi
kaksiselitteisille
Monikon allatiivi
kaksiselitteisilleni
Monikon allatiivi
kaksiselitteisillesi
Monikon allatiivi
kaksiselitteisillemme
Monikon allatiivi
kaksiselitteisillenne
Monikon allatiivi
kaksiselitteisilleen
Monikon allatiivi
kaksiselitteisillensä
Essiivi
kaksiselitteisenä
Essiivi
kaksiselitteisenäni
Essiivi
kaksiselitteisenäsi
Essiivi
kaksiselitteisenämme
Essiivi
kaksiselitteisenänne
Essiivi
kaksiselitteisenään
Essiivi
kaksiselitteisenänsä
Monikon essiivi
kaksiselitteisinä
Monikon essiivi
kaksiselitteisinäni
Monikon essiivi
kaksiselitteisinäsi
Monikon essiivi
kaksiselitteisinämme
Monikon essiivi
kaksiselitteisinänne
Monikon essiivi
kaksiselitteisinään
Monikon essiivi
kaksiselitteisinänsä
Translatiivi
kaksiselitteiseksi
Translatiivi
kaksiselitteisekseni
Translatiivi
kaksiselitteiseksesi
Translatiivi
kaksiselitteiseksemme
Translatiivi
kaksiselitteiseksenne
Translatiivi
kaksiselitteisekseen
Translatiivi
kaksiselitteiseksensä
Monikon translatiivi
kaksiselitteisiksi
Monikon translatiivi
kaksiselitteisikseni
Monikon translatiivi
kaksiselitteisiksesi
Monikon translatiivi
kaksiselitteisiksemme
Monikon translatiivi
kaksiselitteisiksenne
Monikon translatiivi
kaksiselitteisikseen
Monikon translatiivi
kaksiselitteisiksensä
Monikon instruktiivi
kaksiselitteisin
Abessiivi
kaksiselitteisettä
Abessiivi
kaksiselitteisettäni
Abessiivi
kaksiselitteisettäsi
Abessiivi
kaksiselitteisettämme
Abessiivi
kaksiselitteisettänne
Abessiivi
kaksiselitteisettään
Abessiivi
kaksiselitteisettänsä
Monikon abessiivi
kaksiselitteisittä
Monikon abessiivi
kaksiselitteisittäni
Monikon abessiivi
kaksiselitteisittäsi
Monikon abessiivi
kaksiselitteisittämme
Monikon abessiivi
kaksiselitteisittänne
Monikon abessiivi
kaksiselitteisittään
Monikon abessiivi
kaksiselitteisittänsä
Monikon komitatiivi
kaksiselitteisine
Monikon komitatiivi
kaksiselitteisineni
Monikon komitatiivi
kaksiselitteisinesi
Monikon komitatiivi
kaksiselitteisinemme
Monikon komitatiivi
kaksiselitteisinenne
Monikon komitatiivi
kaksiselitteisineen
Monikon komitatiivi
kaksiselitteisinensä
Monikon akkusatiivi
kaksiselitteiset
Monikon akkusatiivi
kaksiselitteiseni
Monikon akkusatiivi
kaksiselitteisesi
Monikon akkusatiivi
kaksiselitteisemme
Monikon akkusatiivi
kaksiselitteisenne
Monikon akkusatiivi
kaksiselitteisensä
Akkusatiivi
kaksiselitteiseni
Akkusatiivi
kaksiselitteisesi
Akkusatiivi
kaksiselitteisemme
Akkusatiivi
kaksiselitteisenne
Akkusatiivi
kaksiselitteisensä