Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkokaksiselitteisetMonikkokaksiselitteiseni
MonikkokaksiselitteisesiMonikkokaksiselitteisemme
MonikkokaksiselitteisenneMonikkokaksiselitteisensä
GenetiivikaksiselitteisenGenetiivikaksiselitteiseni
GenetiivikaksiselitteisesiGenetiivikaksiselitteisemme
GenetiivikaksiselitteisenneGenetiivikaksiselitteisensä
Monikon genetiivikaksiselitteistenMonikon genetiivikaksiselitteisien
Monikon genetiivikaksiselitteisteniMonikon genetiivikaksiselitteisieni
Monikon genetiivikaksiselitteistesiMonikon genetiivikaksiselitteisiesi
Monikon genetiivikaksiselitteistemmeMonikon genetiivikaksiselitteisiemme
Monikon genetiivikaksiselitteistenneMonikon genetiivikaksiselitteisienne
Monikon genetiivikaksiselitteistensäMonikon genetiivikaksiselitteisiensä
PartitiivikaksiselitteistäPartitiivikaksiselitteistäni
PartitiivikaksiselitteistäsiPartitiivikaksiselitteistämme
PartitiivikaksiselitteistännePartitiivikaksiselitteistään
PartitiivikaksiselitteistänsäMonikon partitiivikaksiselitteisiä
Monikon partitiivikaksiselitteisiäniMonikon partitiivikaksiselitteisiäsi
Monikon partitiivikaksiselitteisiämmeMonikon partitiivikaksiselitteisiänne
Monikon partitiivikaksiselitteisiäänMonikon partitiivikaksiselitteisiänsä
InessiivikaksiselitteisessäInessiivikaksiselitteisessäni
InessiivikaksiselitteisessäsiInessiivikaksiselitteisessämme
InessiivikaksiselitteisessänneInessiivikaksiselitteisessään
InessiivikaksiselitteisessänsäMonikon inessiivikaksiselitteisissä
Monikon inessiivikaksiselitteisissäniMonikon inessiivikaksiselitteisissäsi
Monikon inessiivikaksiselitteisissämmeMonikon inessiivikaksiselitteisissänne
Monikon inessiivikaksiselitteisissäänMonikon inessiivikaksiselitteisissänsä
ElatiivikaksiselitteisestäElatiivikaksiselitteisestäni
ElatiivikaksiselitteisestäsiElatiivikaksiselitteisestämme
ElatiivikaksiselitteisestänneElatiivikaksiselitteisestään
ElatiivikaksiselitteisestänsäMonikon elatiivikaksiselitteisistä
Monikon elatiivikaksiselitteisistäniMonikon elatiivikaksiselitteisistäsi
Monikon elatiivikaksiselitteisistämmeMonikon elatiivikaksiselitteisistänne
Monikon elatiivikaksiselitteisistäänMonikon elatiivikaksiselitteisistänsä
IllatiivikaksiselitteiseenIllatiivikaksiselitteiseeni
IllatiivikaksiselitteiseesiIllatiivikaksiselitteiseemme
IllatiivikaksiselitteiseenneIllatiivikaksiselitteiseensä
Monikon illatiivikaksiselitteisiinMonikon illatiivikaksiselitteisiini
Monikon illatiivikaksiselitteisiisiMonikon illatiivikaksiselitteisiimme
Monikon illatiivikaksiselitteisiinneMonikon illatiivikaksiselitteisiinsä
AdessiivikaksiselitteiselläAdessiivikaksiselitteiselläni
AdessiivikaksiselitteiselläsiAdessiivikaksiselitteisellämme
AdessiivikaksiselitteisellänneAdessiivikaksiselitteisellään
AdessiivikaksiselitteisellänsäMonikon adessiivikaksiselitteisillä
Monikon adessiivikaksiselitteisilläniMonikon adessiivikaksiselitteisilläsi
Monikon adessiivikaksiselitteisillämmeMonikon adessiivikaksiselitteisillänne
Monikon adessiivikaksiselitteisilläänMonikon adessiivikaksiselitteisillänsä
AblatiivikaksiselitteiseltäAblatiivikaksiselitteiseltäni
AblatiivikaksiselitteiseltäsiAblatiivikaksiselitteiseltämme
AblatiivikaksiselitteiseltänneAblatiivikaksiselitteiseltään
AblatiivikaksiselitteiseltänsäMonikon ablatiivikaksiselitteisiltä
Monikon ablatiivikaksiselitteisiltäniMonikon ablatiivikaksiselitteisiltäsi
Monikon ablatiivikaksiselitteisiltämmeMonikon ablatiivikaksiselitteisiltänne
Monikon ablatiivikaksiselitteisiltäänMonikon ablatiivikaksiselitteisiltänsä
AllatiivikaksiselitteiselleAllatiivikaksiselitteiselleni
AllatiivikaksiselitteisellesiAllatiivikaksiselitteisellemme
AllatiivikaksiselitteisellenneAllatiivikaksiselitteiselleen
AllatiivikaksiselitteisellensäMonikon allatiivikaksiselitteisille
Monikon allatiivikaksiselitteisilleniMonikon allatiivikaksiselitteisillesi
Monikon allatiivikaksiselitteisillemmeMonikon allatiivikaksiselitteisillenne
Monikon allatiivikaksiselitteisilleenMonikon allatiivikaksiselitteisillensä
EssiivikaksiselitteisenäEssiivikaksiselitteisenäni
EssiivikaksiselitteisenäsiEssiivikaksiselitteisenämme
EssiivikaksiselitteisenänneEssiivikaksiselitteisenään
EssiivikaksiselitteisenänsäMonikon essiivikaksiselitteisinä
Monikon essiivikaksiselitteisinäniMonikon essiivikaksiselitteisinäsi
Monikon essiivikaksiselitteisinämmeMonikon essiivikaksiselitteisinänne
Monikon essiivikaksiselitteisinäänMonikon essiivikaksiselitteisinänsä
TranslatiivikaksiselitteiseksiTranslatiivikaksiselitteisekseni
TranslatiivikaksiselitteiseksesiTranslatiivikaksiselitteiseksemme
TranslatiivikaksiselitteiseksenneTranslatiivikaksiselitteisekseen
TranslatiivikaksiselitteiseksensäMonikon translatiivikaksiselitteisiksi
Monikon translatiivikaksiselitteisikseniMonikon translatiivikaksiselitteisiksesi
Monikon translatiivikaksiselitteisiksemmeMonikon translatiivikaksiselitteisiksenne
Monikon translatiivikaksiselitteisikseenMonikon translatiivikaksiselitteisiksensä
Monikon instruktiivikaksiselitteisinAbessiivikaksiselitteisettä
AbessiivikaksiselitteisettäniAbessiivikaksiselitteisettäsi
AbessiivikaksiselitteisettämmeAbessiivikaksiselitteisettänne
AbessiivikaksiselitteisettäänAbessiivikaksiselitteisettänsä
Monikon abessiivikaksiselitteisittäMonikon abessiivikaksiselitteisittäni
Monikon abessiivikaksiselitteisittäsiMonikon abessiivikaksiselitteisittämme
Monikon abessiivikaksiselitteisittänneMonikon abessiivikaksiselitteisittään
Monikon abessiivikaksiselitteisittänsäMonikon komitatiivikaksiselitteisine
Monikon komitatiivikaksiselitteisineniMonikon komitatiivikaksiselitteisinesi
Monikon komitatiivikaksiselitteisinemmeMonikon komitatiivikaksiselitteisinenne
Monikon komitatiivikaksiselitteisineenMonikon komitatiivikaksiselitteisinensä
Monikon akkusatiivikaksiselitteisetMonikon akkusatiivikaksiselitteiseni
Monikon akkusatiivikaksiselitteisesiMonikon akkusatiivikaksiselitteisemme
Monikon akkusatiivikaksiselitteisenneMonikon akkusatiivikaksiselitteisensä
AkkusatiivikaksiselitteiseniAkkusatiivikaksiselitteisesi
AkkusatiivikaksiselitteisemmeAkkusatiivikaksiselitteisenne
Akkusatiivikaksiselitteisensä