Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkopaheksumisetGenetiivipaheksumisen
Monikon genetiivipaheksumistenMonikon genetiivipaheksumisien
PartitiivipaheksumistaMonikon partitiivipaheksumisia
InessiivipaheksumisessaMonikon inessiivipaheksumisissa
ElatiivipaheksumisestaMonikon elatiivipaheksumisista
IllatiivipaheksumiseenMonikon illatiivipaheksumisiin
AdessiivipaheksumisellaMonikon adessiivipaheksumisilla
AblatiivipaheksumiseltaMonikon ablatiivipaheksumisilta
AllatiivipaheksumiselleMonikon allatiivipaheksumisille
EssiivipaheksumisenaMonikon essiivipaheksumisina
TranslatiivipaheksumiseksiMonikon translatiivipaheksumisiksi
Monikon instruktiivipaheksumisinAbessiivipaheksumisetta
Monikon abessiivipaheksumisittaMonikon akkusatiivipaheksumiset