Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiquiescent, dormant
venäjäспящий (spjaštši)

Taivutusmuodot

MonikkouinuvatMonikkouinuvani
MonikkouinuvasiMonikkouinuvamme
MonikkouinuvanneMonikkouinuvansa
GenetiiviuinuvanGenetiiviuinuvani
GenetiiviuinuvasiGenetiiviuinuvamme
GenetiiviuinuvanneGenetiiviuinuvansa
Monikon genetiiviuinuvienMonikon genetiiviuinuvieni
Monikon genetiiviuinuviesiMonikon genetiiviuinuviemme
Monikon genetiiviuinuvienneMonikon genetiiviuinuviensa
PartitiiviuinuvaaPartitiiviuinuvaani
PartitiiviuinuvaasiPartitiiviuinuvaamme
PartitiiviuinuvaannePartitiiviuinuvaansa
Monikon partitiiviuinuviaMonikon partitiiviuinuviani
Monikon partitiiviuinuviasiMonikon partitiiviuinuviamme
Monikon partitiiviuinuvianneMonikon partitiiviuinuviaan
Monikon partitiiviuinuviansaInessiiviuinuvassa
InessiiviuinuvassaniInessiiviuinuvassasi
InessiiviuinuvassammeInessiiviuinuvassanne
InessiiviuinuvassaanInessiiviuinuvassansa
Monikon inessiiviuinuvissaMonikon inessiiviuinuvissani
Monikon inessiiviuinuvissasiMonikon inessiiviuinuvissamme
Monikon inessiiviuinuvissanneMonikon inessiiviuinuvissaan
Monikon inessiiviuinuvissansaElatiiviuinuvasta
ElatiiviuinuvastaniElatiiviuinuvastasi
ElatiiviuinuvastammeElatiiviuinuvastanne
ElatiiviuinuvastaanElatiiviuinuvastansa
Monikon elatiiviuinuvistaMonikon elatiiviuinuvistani
Monikon elatiiviuinuvistasiMonikon elatiiviuinuvistamme
Monikon elatiiviuinuvistanneMonikon elatiiviuinuvistaan
Monikon elatiiviuinuvistansaIllatiiviuinuvaan
IllatiiviuinuvaaniIllatiiviuinuvaasi
IllatiiviuinuvaammeIllatiiviuinuvaanne
IllatiiviuinuvaansaMonikon illatiiviuinuviin
Monikon illatiiviuinuviiniMonikon illatiiviuinuviisi
Monikon illatiiviuinuviimmeMonikon illatiiviuinuviinne
Monikon illatiiviuinuviinsaAdessiiviuinuvalla
AdessiiviuinuvallaniAdessiiviuinuvallasi
AdessiiviuinuvallammeAdessiiviuinuvallanne
AdessiiviuinuvallaanAdessiiviuinuvallansa
Monikon adessiiviuinuvillaMonikon adessiiviuinuvillani
Monikon adessiiviuinuvillasiMonikon adessiiviuinuvillamme
Monikon adessiiviuinuvillanneMonikon adessiiviuinuvillaan
Monikon adessiiviuinuvillansaAblatiiviuinuvalta
AblatiiviuinuvaltaniAblatiiviuinuvaltasi
AblatiiviuinuvaltammeAblatiiviuinuvaltanne
AblatiiviuinuvaltaanAblatiiviuinuvaltansa
Monikon ablatiiviuinuviltaMonikon ablatiiviuinuviltani
Monikon ablatiiviuinuviltasiMonikon ablatiiviuinuviltamme
Monikon ablatiiviuinuviltanneMonikon ablatiiviuinuviltaan
Monikon ablatiiviuinuviltansaAllatiiviuinuvalle
AllatiiviuinuvalleniAllatiiviuinuvallesi
AllatiiviuinuvallemmeAllatiiviuinuvallenne
AllatiiviuinuvalleenAllatiiviuinuvallensa
Monikon allatiiviuinuvilleMonikon allatiiviuinuvilleni
Monikon allatiiviuinuvillesiMonikon allatiiviuinuvillemme
Monikon allatiiviuinuvillenneMonikon allatiiviuinuvilleen
Monikon allatiiviuinuvillensaEssiiviuinuvana
EssiiviuinuvananiEssiiviuinuvanasi
EssiiviuinuvanammeEssiiviuinuvananne
EssiiviuinuvanaanEssiiviuinuvanansa
Monikon essiiviuinuvinaMonikon essiiviuinuvinani
Monikon essiiviuinuvinasiMonikon essiiviuinuvinamme
Monikon essiiviuinuvinanneMonikon essiiviuinuvinaan
Monikon essiiviuinuvinansaTranslatiiviuinuvaksi
TranslatiiviuinuvakseniTranslatiiviuinuvaksesi
TranslatiiviuinuvaksemmeTranslatiiviuinuvaksenne
TranslatiiviuinuvakseenTranslatiiviuinuvaksensa
Monikon translatiiviuinuviksiMonikon translatiiviuinuvikseni
Monikon translatiiviuinuviksesiMonikon translatiiviuinuviksemme
Monikon translatiiviuinuviksenneMonikon translatiiviuinuvikseen
Monikon translatiiviuinuviksensaMonikon instruktiiviuinuvin
AbessiiviuinuvattaAbessiiviuinuvattani
AbessiiviuinuvattasiAbessiiviuinuvattamme
AbessiiviuinuvattanneAbessiiviuinuvattaan
AbessiiviuinuvattansaMonikon abessiiviuinuvitta
Monikon abessiiviuinuvittaniMonikon abessiiviuinuvittasi
Monikon abessiiviuinuvittammeMonikon abessiiviuinuvittanne
Monikon abessiiviuinuvittaanMonikon abessiiviuinuvittansa
Monikon komitatiiviuinuvineMonikon komitatiiviuinuvineni
Monikon komitatiiviuinuvinesiMonikon komitatiiviuinuvinemme
Monikon komitatiiviuinuvinenneMonikon komitatiiviuinuvineen
Monikon komitatiiviuinuvinensaMonikon akkusatiiviuinuvat
Monikon akkusatiiviuinuvaniMonikon akkusatiiviuinuvasi
Monikon akkusatiiviuinuvammeMonikon akkusatiiviuinuvanne
Monikon akkusatiiviuinuvansaAkkusatiiviuinuvani
AkkusatiiviuinuvasiAkkusatiiviuinuvamme
AkkusatiiviuinuvanneAkkusatiiviuinuvansa