Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosoperruksetGenetiivisoperruksen
Monikon genetiivisoperrustenMonikon genetiivisoperruksien
PartitiivisoperrustaMonikon partitiivisoperruksia
InessiivisoperruksessaMonikon inessiivisoperruksissa
ElatiivisoperruksestaMonikon elatiivisoperruksista
IllatiivisoperrukseenMonikon illatiivisoperruksiin
AdessiivisoperruksellaMonikon adessiivisoperruksilla
AblatiivisoperrukseltaMonikon ablatiivisoperruksilta
AllatiivisoperrukselleMonikon allatiivisoperruksille
EssiivisoperruksenaMonikon essiivisoperruksina
TranslatiivisoperrukseksiMonikon translatiivisoperruksiksi
Monikon instruktiivisoperruksinAbessiivisoperruksetta
Monikon abessiivisoperruksittaMonikon akkusatiivisoperrukset