Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkohopeoidutMonikkohopeoituni
MonikkohopeoitusiMonikkohopeoitumme
MonikkohopeoitunneMonikkohopeoitunsa
GenetiivihopeoidunGenetiivihopeoituni
GenetiivihopeoitusiGenetiivihopeoitumme
GenetiivihopeoitunneGenetiivihopeoitunsa
Monikon genetiivihopeoitujenMonikon genetiivihopeoitujeni
Monikon genetiivihopeoitujesiMonikon genetiivihopeoitujemme
Monikon genetiivihopeoitujenneMonikon genetiivihopeoitujensa
PartitiivihopeoituaPartitiivihopeoituani
PartitiivihopeoituasiPartitiivihopeoituamme
PartitiivihopeoituannePartitiivihopeoituaan
PartitiivihopeoituansaMonikon partitiivihopeoituja
Monikon partitiivihopeoitujaniMonikon partitiivihopeoitujasi
Monikon partitiivihopeoitujammeMonikon partitiivihopeoitujanne
Monikon partitiivihopeoitujaanMonikon partitiivihopeoitujansa
InessiivihopeoidussaInessiivihopeoidussani
InessiivihopeoidussasiInessiivihopeoidussamme
InessiivihopeoidussanneInessiivihopeoidussaan
InessiivihopeoidussansaMonikon inessiivihopeoiduissa
Monikon inessiivihopeoiduissaniMonikon inessiivihopeoiduissasi
Monikon inessiivihopeoiduissammeMonikon inessiivihopeoiduissanne
Monikon inessiivihopeoiduissaanMonikon inessiivihopeoiduissansa
ElatiivihopeoidustaElatiivihopeoidustani
ElatiivihopeoidustasiElatiivihopeoidustamme
ElatiivihopeoidustanneElatiivihopeoidustaan
ElatiivihopeoidustansaMonikon elatiivihopeoiduista
Monikon elatiivihopeoiduistaniMonikon elatiivihopeoiduistasi
Monikon elatiivihopeoiduistammeMonikon elatiivihopeoiduistanne
Monikon elatiivihopeoiduistaanMonikon elatiivihopeoiduistansa
IllatiivihopeoituunIllatiivihopeoituuni
IllatiivihopeoituusiIllatiivihopeoituumme
IllatiivihopeoituunneIllatiivihopeoituunsa
Monikon illatiivihopeoituihinMonikon illatiivihopeoituihini
Monikon illatiivihopeoituihisiMonikon illatiivihopeoituihimme
Monikon illatiivihopeoituihinneMonikon illatiivihopeoituihinsa
AdessiivihopeoidullaAdessiivihopeoidullani
AdessiivihopeoidullasiAdessiivihopeoidullamme
AdessiivihopeoidullanneAdessiivihopeoidullaan
AdessiivihopeoidullansaMonikon adessiivihopeoiduilla
Monikon adessiivihopeoiduillaniMonikon adessiivihopeoiduillasi
Monikon adessiivihopeoiduillammeMonikon adessiivihopeoiduillanne
Monikon adessiivihopeoiduillaanMonikon adessiivihopeoiduillansa
AblatiivihopeoidultaAblatiivihopeoidultani
AblatiivihopeoidultasiAblatiivihopeoidultamme
AblatiivihopeoidultanneAblatiivihopeoidultaan
AblatiivihopeoidultansaMonikon ablatiivihopeoiduilta
Monikon ablatiivihopeoiduiltaniMonikon ablatiivihopeoiduiltasi
Monikon ablatiivihopeoiduiltammeMonikon ablatiivihopeoiduiltanne
Monikon ablatiivihopeoiduiltaanMonikon ablatiivihopeoiduiltansa
AllatiivihopeoidulleAllatiivihopeoidulleni
AllatiivihopeoidullesiAllatiivihopeoidullemme
AllatiivihopeoidullenneAllatiivihopeoidulleen
AllatiivihopeoidullensaMonikon allatiivihopeoiduille
Monikon allatiivihopeoiduilleniMonikon allatiivihopeoiduillesi
Monikon allatiivihopeoiduillemmeMonikon allatiivihopeoiduillenne
Monikon allatiivihopeoiduilleenMonikon allatiivihopeoiduillensa
EssiivihopeoitunaEssiivihopeoitunani
EssiivihopeoitunasiEssiivihopeoitunamme
EssiivihopeoitunanneEssiivihopeoitunaan
EssiivihopeoitunansaMonikon essiivihopeoituina
Monikon essiivihopeoituinaniMonikon essiivihopeoituinasi
Monikon essiivihopeoituinammeMonikon essiivihopeoituinanne
Monikon essiivihopeoituinaanMonikon essiivihopeoituinansa
TranslatiivihopeoiduksiTranslatiivihopeoidukseni
TranslatiivihopeoiduksesiTranslatiivihopeoiduksemme
TranslatiivihopeoiduksenneTranslatiivihopeoidukseen
TranslatiivihopeoiduksensaMonikon translatiivihopeoiduiksi
Monikon translatiivihopeoiduikseniMonikon translatiivihopeoiduiksesi
Monikon translatiivihopeoiduiksemmeMonikon translatiivihopeoiduiksenne
Monikon translatiivihopeoiduikseenMonikon translatiivihopeoiduiksensa
Monikon instruktiivihopeoiduinAbessiivihopeoidutta
AbessiivihopeoiduttaniAbessiivihopeoiduttasi
AbessiivihopeoiduttammeAbessiivihopeoiduttanne
AbessiivihopeoiduttaanAbessiivihopeoiduttansa
Monikon abessiivihopeoiduittaMonikon abessiivihopeoiduittani
Monikon abessiivihopeoiduittasiMonikon abessiivihopeoiduittamme
Monikon abessiivihopeoiduittanneMonikon abessiivihopeoiduittaan
Monikon abessiivihopeoiduittansaMonikon komitatiivihopeoituine
Monikon komitatiivihopeoituineniMonikon komitatiivihopeoituinesi
Monikon komitatiivihopeoituinemmeMonikon komitatiivihopeoituinenne
Monikon komitatiivihopeoituineenMonikon komitatiivihopeoituinensa
Monikon akkusatiivihopeoidutMonikon akkusatiivihopeoituni
Monikon akkusatiivihopeoitusiMonikon akkusatiivihopeoitumme
Monikon akkusatiivihopeoitunneMonikon akkusatiivihopeoitunsa
AkkusatiivihopeoituniAkkusatiivihopeoitusi
AkkusatiivihopeoitummeAkkusatiivihopeoitunne
Akkusatiivihopeoitunsa

Luokat