Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
Adjektiivit
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkohaukattavatMonikkohaukattavani
MonikkohaukattavasiMonikkohaukattavamme
MonikkohaukattavanneMonikkohaukattavansa
GenetiivihaukattavanGenetiivihaukattavani
GenetiivihaukattavasiGenetiivihaukattavamme
GenetiivihaukattavanneGenetiivihaukattavansa
Monikon genetiivihaukattavienMonikon genetiivihaukattavieni
Monikon genetiivihaukattaviesiMonikon genetiivihaukattaviemme
Monikon genetiivihaukattavienneMonikon genetiivihaukattaviensa
PartitiivihaukattavaaPartitiivihaukattavaani
PartitiivihaukattavaasiPartitiivihaukattavaamme
PartitiivihaukattavaannePartitiivihaukattavaansa
Monikon partitiivihaukattaviaMonikon partitiivihaukattaviani
Monikon partitiivihaukattaviasiMonikon partitiivihaukattaviamme
Monikon partitiivihaukattavianneMonikon partitiivihaukattaviaan
Monikon partitiivihaukattaviansaInessiivihaukattavassa
InessiivihaukattavassaniInessiivihaukattavassasi
InessiivihaukattavassammeInessiivihaukattavassanne
InessiivihaukattavassaanInessiivihaukattavassansa
Monikon inessiivihaukattavissaMonikon inessiivihaukattavissani
Monikon inessiivihaukattavissasiMonikon inessiivihaukattavissamme
Monikon inessiivihaukattavissanneMonikon inessiivihaukattavissaan
Monikon inessiivihaukattavissansaElatiivihaukattavasta
ElatiivihaukattavastaniElatiivihaukattavastasi
ElatiivihaukattavastammeElatiivihaukattavastanne
ElatiivihaukattavastaanElatiivihaukattavastansa
Monikon elatiivihaukattavistaMonikon elatiivihaukattavistani
Monikon elatiivihaukattavistasiMonikon elatiivihaukattavistamme
Monikon elatiivihaukattavistanneMonikon elatiivihaukattavistaan
Monikon elatiivihaukattavistansaIllatiivihaukattavaan
IllatiivihaukattavaaniIllatiivihaukattavaasi
IllatiivihaukattavaammeIllatiivihaukattavaanne
IllatiivihaukattavaansaMonikon illatiivihaukattaviin
Monikon illatiivihaukattaviiniMonikon illatiivihaukattaviisi
Monikon illatiivihaukattaviimmeMonikon illatiivihaukattaviinne
Monikon illatiivihaukattaviinsaAdessiivihaukattavalla
AdessiivihaukattavallaniAdessiivihaukattavallasi
AdessiivihaukattavallammeAdessiivihaukattavallanne
AdessiivihaukattavallaanAdessiivihaukattavallansa
Monikon adessiivihaukattavillaMonikon adessiivihaukattavillani
Monikon adessiivihaukattavillasiMonikon adessiivihaukattavillamme
Monikon adessiivihaukattavillanneMonikon adessiivihaukattavillaan
Monikon adessiivihaukattavillansaAblatiivihaukattavalta
AblatiivihaukattavaltaniAblatiivihaukattavaltasi
AblatiivihaukattavaltammeAblatiivihaukattavaltanne
AblatiivihaukattavaltaanAblatiivihaukattavaltansa
Monikon ablatiivihaukattaviltaMonikon ablatiivihaukattaviltani
Monikon ablatiivihaukattaviltasiMonikon ablatiivihaukattaviltamme
Monikon ablatiivihaukattaviltanneMonikon ablatiivihaukattaviltaan
Monikon ablatiivihaukattaviltansaAllatiivihaukattavalle
AllatiivihaukattavalleniAllatiivihaukattavallesi
AllatiivihaukattavallemmeAllatiivihaukattavallenne
AllatiivihaukattavalleenAllatiivihaukattavallensa
Monikon allatiivihaukattavilleMonikon allatiivihaukattavilleni
Monikon allatiivihaukattavillesiMonikon allatiivihaukattavillemme
Monikon allatiivihaukattavillenneMonikon allatiivihaukattavilleen
Monikon allatiivihaukattavillensaEssiivihaukattavana
EssiivihaukattavananiEssiivihaukattavanasi
EssiivihaukattavanammeEssiivihaukattavananne
EssiivihaukattavanaanEssiivihaukattavanansa
Monikon essiivihaukattavinaMonikon essiivihaukattavinani
Monikon essiivihaukattavinasiMonikon essiivihaukattavinamme
Monikon essiivihaukattavinanneMonikon essiivihaukattavinaan
Monikon essiivihaukattavinansaTranslatiivihaukattavaksi
TranslatiivihaukattavakseniTranslatiivihaukattavaksesi
TranslatiivihaukattavaksemmeTranslatiivihaukattavaksenne
TranslatiivihaukattavakseenTranslatiivihaukattavaksensa
Monikon translatiivihaukattaviksiMonikon translatiivihaukattavikseni
Monikon translatiivihaukattaviksesiMonikon translatiivihaukattaviksemme
Monikon translatiivihaukattaviksenneMonikon translatiivihaukattavikseen
Monikon translatiivihaukattaviksensaMonikon instruktiivihaukattavin
AbessiivihaukattavattaAbessiivihaukattavattani
AbessiivihaukattavattasiAbessiivihaukattavattamme
AbessiivihaukattavattanneAbessiivihaukattavattaan
AbessiivihaukattavattansaMonikon abessiivihaukattavitta
Monikon abessiivihaukattavittaniMonikon abessiivihaukattavittasi
Monikon abessiivihaukattavittammeMonikon abessiivihaukattavittanne
Monikon abessiivihaukattavittaanMonikon abessiivihaukattavittansa
Monikon komitatiivihaukattavineMonikon komitatiivihaukattavineni
Monikon komitatiivihaukattavinesiMonikon komitatiivihaukattavinemme
Monikon komitatiivihaukattavinenneMonikon komitatiivihaukattavineen
Monikon komitatiivihaukattavinensaKomparatiivihaukattavampi
SuperlatiivihaukattavinMonikon akkusatiivihaukattavat
Monikon akkusatiivihaukattavaniMonikon akkusatiivihaukattavasi
Monikon akkusatiivihaukattavammeMonikon akkusatiivihaukattavanne
Monikon akkusatiivihaukattavansaAkkusatiivihaukattavani
AkkusatiivihaukattavasiAkkusatiivihaukattavamme
AkkusatiivihaukattavanneAkkusatiivihaukattavansa