Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
rounded
US
Taivutusmuodot
Monikko
täysipainoiset
Monikko
täysipainoiseni
Monikko
täysipainoisesi
Monikko
täysipainoisemme
Monikko
täysipainoisenne
Monikko
täysipainoisensa
Genetiivi
täysipainoisen
Genetiivi
täysipainoiseni
Genetiivi
täysipainoisesi
Genetiivi
täysipainoisemme
Genetiivi
täysipainoisenne
Genetiivi
täysipainoisensa
Monikon genetiivi
täysipainoisten
Monikon genetiivi
täysipainoisien
Monikon genetiivi
täysipainoisteni
Monikon genetiivi
täysipainoisieni
Monikon genetiivi
täysipainoistesi
Monikon genetiivi
täysipainoisiesi
Monikon genetiivi
täysipainoistemme
Monikon genetiivi
täysipainoisiemme
Monikon genetiivi
täysipainoistenne
Monikon genetiivi
täysipainoisienne
Monikon genetiivi
täysipainoistensa
Monikon genetiivi
täysipainoisiensa
Partitiivi
täysipainoista
Partitiivi
täysipainoistani
Partitiivi
täysipainoistasi
Partitiivi
täysipainoistamme
Partitiivi
täysipainoistanne
Partitiivi
täysipainoistaan
Partitiivi
täysipainoistansa
Monikon partitiivi
täysipainoisia
Monikon partitiivi
täysipainoisiani
Monikon partitiivi
täysipainoisiasi
Monikon partitiivi
täysipainoisiamme
Monikon partitiivi
täysipainoisianne
Monikon partitiivi
täysipainoisiaan
Monikon partitiivi
täysipainoisiansa
Inessiivi
täysipainoisessa
Inessiivi
täysipainoisessani
Inessiivi
täysipainoisessasi
Inessiivi
täysipainoisessamme
Inessiivi
täysipainoisessanne
Inessiivi
täysipainoisessaan
Inessiivi
täysipainoisessansa
Monikon inessiivi
täysipainoisissa
Monikon inessiivi
täysipainoisissani
Monikon inessiivi
täysipainoisissasi
Monikon inessiivi
täysipainoisissamme
Monikon inessiivi
täysipainoisissanne
Monikon inessiivi
täysipainoisissaan
Monikon inessiivi
täysipainoisissansa
Elatiivi
täysipainoisesta
Elatiivi
täysipainoisestani
Elatiivi
täysipainoisestasi
Elatiivi
täysipainoisestamme
Elatiivi
täysipainoisestanne
Elatiivi
täysipainoisestaan
Elatiivi
täysipainoisestansa
Monikon elatiivi
täysipainoisista
Monikon elatiivi
täysipainoisistani
Monikon elatiivi
täysipainoisistasi
Monikon elatiivi
täysipainoisistamme
Monikon elatiivi
täysipainoisistanne
Monikon elatiivi
täysipainoisistaan
Monikon elatiivi
täysipainoisistansa
Illatiivi
täysipainoiseen
Illatiivi
täysipainoiseeni
Illatiivi
täysipainoiseesi
Illatiivi
täysipainoiseemme
Illatiivi
täysipainoiseenne
Illatiivi
täysipainoiseensa
Monikon illatiivi
täysipainoisiin
Monikon illatiivi
täysipainoisiini
Monikon illatiivi
täysipainoisiisi
Monikon illatiivi
täysipainoisiimme
Monikon illatiivi
täysipainoisiinne
Monikon illatiivi
täysipainoisiinsa
Adessiivi
täysipainoisella
Adessiivi
täysipainoisellani
Adessiivi
täysipainoisellasi
Adessiivi
täysipainoisellamme
Adessiivi
täysipainoisellanne
Adessiivi
täysipainoisellaan
Adessiivi
täysipainoisellansa
Monikon adessiivi
täysipainoisilla
Monikon adessiivi
täysipainoisillani
Monikon adessiivi
täysipainoisillasi
Monikon adessiivi
täysipainoisillamme
Monikon adessiivi
täysipainoisillanne
Monikon adessiivi
täysipainoisillaan
Monikon adessiivi
täysipainoisillansa
Ablatiivi
täysipainoiselta
Ablatiivi
täysipainoiseltani
Ablatiivi
täysipainoiseltasi
Ablatiivi
täysipainoiseltamme
Ablatiivi
täysipainoiseltanne
Ablatiivi
täysipainoiseltaan
Ablatiivi
täysipainoiseltansa
Monikon ablatiivi
täysipainoisilta
Monikon ablatiivi
täysipainoisiltani
Monikon ablatiivi
täysipainoisiltasi
Monikon ablatiivi
täysipainoisiltamme
Monikon ablatiivi
täysipainoisiltanne
Monikon ablatiivi
täysipainoisiltaan
Monikon ablatiivi
täysipainoisiltansa
Allatiivi
täysipainoiselle
Allatiivi
täysipainoiselleni
Allatiivi
täysipainoisellesi
Allatiivi
täysipainoisellemme
Allatiivi
täysipainoisellenne
Allatiivi
täysipainoiselleen
Allatiivi
täysipainoisellensa
Monikon allatiivi
täysipainoisille
Monikon allatiivi
täysipainoisilleni
Monikon allatiivi
täysipainoisillesi
Monikon allatiivi
täysipainoisillemme
Monikon allatiivi
täysipainoisillenne
Monikon allatiivi
täysipainoisilleen
Monikon allatiivi
täysipainoisillensa
Essiivi
täysipainoisena
Essiivi
täysipainoisenani
Essiivi
täysipainoisenasi
Essiivi
täysipainoisenamme
Essiivi
täysipainoisenanne
Essiivi
täysipainoisenaan
Essiivi
täysipainoisenansa
Monikon essiivi
täysipainoisina
Monikon essiivi
täysipainoisinani
Monikon essiivi
täysipainoisinasi
Monikon essiivi
täysipainoisinamme
Monikon essiivi
täysipainoisinanne
Monikon essiivi
täysipainoisinaan
Monikon essiivi
täysipainoisinansa
Translatiivi
täysipainoiseksi
Translatiivi
täysipainoisekseni
Translatiivi
täysipainoiseksesi
Translatiivi
täysipainoiseksemme
Translatiivi
täysipainoiseksenne
Translatiivi
täysipainoisekseen
Translatiivi
täysipainoiseksensa
Monikon translatiivi
täysipainoisiksi
Monikon translatiivi
täysipainoisikseni
Monikon translatiivi
täysipainoisiksesi
Monikon translatiivi
täysipainoisiksemme
Monikon translatiivi
täysipainoisiksenne
Monikon translatiivi
täysipainoisikseen
Monikon translatiivi
täysipainoisiksensa
Monikon instruktiivi
täysipainoisin
Abessiivi
täysipainoisetta
Abessiivi
täysipainoisettani
Abessiivi
täysipainoisettasi
Abessiivi
täysipainoisettamme
Abessiivi
täysipainoisettanne
Abessiivi
täysipainoisettaan
Abessiivi
täysipainoisettansa
Monikon abessiivi
täysipainoisitta
Monikon abessiivi
täysipainoisittani
Monikon abessiivi
täysipainoisittasi
Monikon abessiivi
täysipainoisittamme
Monikon abessiivi
täysipainoisittanne
Monikon abessiivi
täysipainoisittaan
Monikon abessiivi
täysipainoisittansa
Monikon komitatiivi
täysipainoisine
Monikon komitatiivi
täysipainoisineni
Monikon komitatiivi
täysipainoisinesi
Monikon komitatiivi
täysipainoisinemme
Monikon komitatiivi
täysipainoisinenne
Monikon komitatiivi
täysipainoisineen
Monikon komitatiivi
täysipainoisinensa
Monikon akkusatiivi
täysipainoiset
Monikon akkusatiivi
täysipainoiseni
Monikon akkusatiivi
täysipainoisesi
Monikon akkusatiivi
täysipainoisemme
Monikon akkusatiivi
täysipainoisenne
Monikon akkusatiivi
täysipainoisensa
Akkusatiivi
täysipainoiseni
Akkusatiivi
täysipainoisesi
Akkusatiivi
täysipainoisemme
Akkusatiivi
täysipainoisenne
Akkusatiivi
täysipainoisensa