Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
puffy
Muut/tuntemattomat
2.
bloated
Taivutusmuodot
Monikko
pöhöttyneet
Monikko
pöhöttyneeni
Monikko
pöhöttyneesi
Monikko
pöhöttyneemme
Monikko
pöhöttyneenne
Monikko
pöhöttyneensä
Genetiivi
pöhöttyneen
Genetiivi
pöhöttyneeni
Genetiivi
pöhöttyneesi
Genetiivi
pöhöttyneemme
Genetiivi
pöhöttyneenne
Genetiivi
pöhöttyneensä
Monikon genetiivi
pöhöttyneiden
Monikon genetiivi
pöhöttyneitten
Monikon genetiivi
pöhöttyneideni
Monikon genetiivi
pöhöttyneitteni
Monikon genetiivi
pöhöttyneidesi
Monikon genetiivi
pöhöttyneittesi
Monikon genetiivi
pöhöttyneidemme
Monikon genetiivi
pöhöttyneittemme
Monikon genetiivi
pöhöttyneidenne
Monikon genetiivi
pöhöttyneittenne
Monikon genetiivi
pöhöttyneidensä
Monikon genetiivi
pöhöttyneittensä
Partitiivi
pöhöttynyttä
Partitiivi
pöhöttynyttäni
Partitiivi
pöhöttynyttäsi
Partitiivi
pöhöttynyttämme
Partitiivi
pöhöttynyttänne
Partitiivi
pöhöttynyttään
Partitiivi
pöhöttynyttänsä
Monikon partitiivi
pöhöttyneitä
Monikon partitiivi
pöhöttyneitäni
Monikon partitiivi
pöhöttyneitäsi
Monikon partitiivi
pöhöttyneitämme
Monikon partitiivi
pöhöttyneitänne
Monikon partitiivi
pöhöttyneitään
Monikon partitiivi
pöhöttyneitänsä
Inessiivi
pöhöttyneessä
Inessiivi
pöhöttyneessäni
Inessiivi
pöhöttyneessäsi
Inessiivi
pöhöttyneessämme
Inessiivi
pöhöttyneessänne
Inessiivi
pöhöttyneessään
Inessiivi
pöhöttyneessänsä
Monikon inessiivi
pöhöttyneissä
Monikon inessiivi
pöhöttyneissäni
Monikon inessiivi
pöhöttyneissäsi
Monikon inessiivi
pöhöttyneissämme
Monikon inessiivi
pöhöttyneissänne
Monikon inessiivi
pöhöttyneissään
Monikon inessiivi
pöhöttyneissänsä
Elatiivi
pöhöttyneestä
Elatiivi
pöhöttyneestäni
Elatiivi
pöhöttyneestäsi
Elatiivi
pöhöttyneestämme
Elatiivi
pöhöttyneestänne
Elatiivi
pöhöttyneestään
Elatiivi
pöhöttyneestänsä
Monikon elatiivi
pöhöttyneistä
Monikon elatiivi
pöhöttyneistäni
Monikon elatiivi
pöhöttyneistäsi
Monikon elatiivi
pöhöttyneistämme
Monikon elatiivi
pöhöttyneistänne
Monikon elatiivi
pöhöttyneistään
Monikon elatiivi
pöhöttyneistänsä
Illatiivi
pöhöttyneeseen
Illatiivi
pöhöttyneeseeni
Illatiivi
pöhöttyneeseesi
Illatiivi
pöhöttyneeseemme
Illatiivi
pöhöttyneeseenne
Illatiivi
pöhöttyneeseensä
Monikon illatiivi
pöhöttyneisiin
Monikon illatiivi
pöhöttyneihin
Monikon illatiivi
pöhöttyneisiini
Monikon illatiivi
pöhöttyneihini
Monikon illatiivi
pöhöttyneisiisi
Monikon illatiivi
pöhöttyneihisi
Monikon illatiivi
pöhöttyneisiimme
Monikon illatiivi
pöhöttyneihimme
Monikon illatiivi
pöhöttyneisiinne
Monikon illatiivi
pöhöttyneihinne
Monikon illatiivi
pöhöttyneisiinsä
Monikon illatiivi
pöhöttyneihinsä
Adessiivi
pöhöttyneellä
Adessiivi
pöhöttyneelläni
Adessiivi
pöhöttyneelläsi
Adessiivi
pöhöttyneellämme
Adessiivi
pöhöttyneellänne
Adessiivi
pöhöttyneellään
Adessiivi
pöhöttyneellänsä
Monikon adessiivi
pöhöttyneillä
Monikon adessiivi
pöhöttyneilläni
Monikon adessiivi
pöhöttyneilläsi
Monikon adessiivi
pöhöttyneillämme
Monikon adessiivi
pöhöttyneillänne
Monikon adessiivi
pöhöttyneillään
Monikon adessiivi
pöhöttyneillänsä
Ablatiivi
pöhöttyneeltä
Ablatiivi
pöhöttyneeltäni
Ablatiivi
pöhöttyneeltäsi
Ablatiivi
pöhöttyneeltämme
Ablatiivi
pöhöttyneeltänne
Ablatiivi
pöhöttyneeltään
Ablatiivi
pöhöttyneeltänsä
Monikon ablatiivi
pöhöttyneiltä
Monikon ablatiivi
pöhöttyneiltäni
Monikon ablatiivi
pöhöttyneiltäsi
Monikon ablatiivi
pöhöttyneiltämme
Monikon ablatiivi
pöhöttyneiltänne
Monikon ablatiivi
pöhöttyneiltään
Monikon ablatiivi
pöhöttyneiltänsä
Allatiivi
pöhöttyneelle
Allatiivi
pöhöttyneelleni
Allatiivi
pöhöttyneellesi
Allatiivi
pöhöttyneellemme
Allatiivi
pöhöttyneellenne
Allatiivi
pöhöttyneelleen
Allatiivi
pöhöttyneellensä
Monikon allatiivi
pöhöttyneille
Monikon allatiivi
pöhöttyneilleni
Monikon allatiivi
pöhöttyneillesi
Monikon allatiivi
pöhöttyneillemme
Monikon allatiivi
pöhöttyneillenne
Monikon allatiivi
pöhöttyneilleen
Monikon allatiivi
pöhöttyneillensä
Essiivi
pöhöttyneenä
Essiivi
pöhöttyneenäni
Essiivi
pöhöttyneenäsi
Essiivi
pöhöttyneenämme
Essiivi
pöhöttyneenänne
Essiivi
pöhöttyneenään
Essiivi
pöhöttyneenänsä
Monikon essiivi
pöhöttyneinä
Monikon essiivi
pöhöttyneinäni
Monikon essiivi
pöhöttyneinäsi
Monikon essiivi
pöhöttyneinämme
Monikon essiivi
pöhöttyneinänne
Monikon essiivi
pöhöttyneinään
Monikon essiivi
pöhöttyneinänsä
Translatiivi
pöhöttyneeksi
Translatiivi
pöhöttyneekseni
Translatiivi
pöhöttyneeksesi
Translatiivi
pöhöttyneeksemme
Translatiivi
pöhöttyneeksenne
Translatiivi
pöhöttyneekseen
Translatiivi
pöhöttyneeksensä
Monikon translatiivi
pöhöttyneiksi
Monikon translatiivi
pöhöttyneikseni
Monikon translatiivi
pöhöttyneiksesi
Monikon translatiivi
pöhöttyneiksemme
Monikon translatiivi
pöhöttyneiksenne
Monikon translatiivi
pöhöttyneikseen
Monikon translatiivi
pöhöttyneiksensä
Monikon instruktiivi
pöhöttynein
Abessiivi
pöhöttyneettä
Abessiivi
pöhöttyneettäni
Abessiivi
pöhöttyneettäsi
Abessiivi
pöhöttyneettämme
Abessiivi
pöhöttyneettänne
Abessiivi
pöhöttyneettään
Abessiivi
pöhöttyneettänsä
Monikon abessiivi
pöhöttyneittä
Monikon abessiivi
pöhöttyneittäni
Monikon abessiivi
pöhöttyneittäsi
Monikon abessiivi
pöhöttyneittämme
Monikon abessiivi
pöhöttyneittänne
Monikon abessiivi
pöhöttyneittään
Monikon abessiivi
pöhöttyneittänsä
Monikon komitatiivi
pöhöttyneine
Monikon komitatiivi
pöhöttyneineni
Monikon komitatiivi
pöhöttyneinesi
Monikon komitatiivi
pöhöttyneinemme
Monikon komitatiivi
pöhöttyneinenne
Monikon komitatiivi
pöhöttyneineen
Monikon komitatiivi
pöhöttyneinensä
Monikon akkusatiivi
pöhöttyneet
Monikon akkusatiivi
pöhöttyneeni
Monikon akkusatiivi
pöhöttyneesi
Monikon akkusatiivi
pöhöttyneemme
Monikon akkusatiivi
pöhöttyneenne
Monikon akkusatiivi
pöhöttyneensä
Akkusatiivi
pöhöttyneeni
Akkusatiivi
pöhöttyneesi
Akkusatiivi
pöhöttyneemme
Akkusatiivi
pöhöttyneenne
Akkusatiivi
pöhöttyneensä