Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.

Taivutusmuodot

MonikkopöhöttyneetMonikkopöhöttyneeni
MonikkopöhöttyneesiMonikkopöhöttyneemme
MonikkopöhöttyneenneMonikkopöhöttyneensä
GenetiivipöhöttyneenGenetiivipöhöttyneeni
GenetiivipöhöttyneesiGenetiivipöhöttyneemme
GenetiivipöhöttyneenneGenetiivipöhöttyneensä
Monikon genetiivipöhöttyneidenMonikon genetiivipöhöttyneitten
Monikon genetiivipöhöttyneideniMonikon genetiivipöhöttyneitteni
Monikon genetiivipöhöttyneidesiMonikon genetiivipöhöttyneittesi
Monikon genetiivipöhöttyneidemmeMonikon genetiivipöhöttyneittemme
Monikon genetiivipöhöttyneidenneMonikon genetiivipöhöttyneittenne
Monikon genetiivipöhöttyneidensäMonikon genetiivipöhöttyneittensä
PartitiivipöhöttynyttäPartitiivipöhöttynyttäni
PartitiivipöhöttynyttäsiPartitiivipöhöttynyttämme
PartitiivipöhöttynyttännePartitiivipöhöttynyttään
PartitiivipöhöttynyttänsäMonikon partitiivipöhöttyneitä
Monikon partitiivipöhöttyneitäniMonikon partitiivipöhöttyneitäsi
Monikon partitiivipöhöttyneitämmeMonikon partitiivipöhöttyneitänne
Monikon partitiivipöhöttyneitäänMonikon partitiivipöhöttyneitänsä
InessiivipöhöttyneessäInessiivipöhöttyneessäni
InessiivipöhöttyneessäsiInessiivipöhöttyneessämme
InessiivipöhöttyneessänneInessiivipöhöttyneessään
InessiivipöhöttyneessänsäMonikon inessiivipöhöttyneissä
Monikon inessiivipöhöttyneissäniMonikon inessiivipöhöttyneissäsi
Monikon inessiivipöhöttyneissämmeMonikon inessiivipöhöttyneissänne
Monikon inessiivipöhöttyneissäänMonikon inessiivipöhöttyneissänsä
ElatiivipöhöttyneestäElatiivipöhöttyneestäni
ElatiivipöhöttyneestäsiElatiivipöhöttyneestämme
ElatiivipöhöttyneestänneElatiivipöhöttyneestään
ElatiivipöhöttyneestänsäMonikon elatiivipöhöttyneistä
Monikon elatiivipöhöttyneistäniMonikon elatiivipöhöttyneistäsi
Monikon elatiivipöhöttyneistämmeMonikon elatiivipöhöttyneistänne
Monikon elatiivipöhöttyneistäänMonikon elatiivipöhöttyneistänsä
IllatiivipöhöttyneeseenIllatiivipöhöttyneeseeni
IllatiivipöhöttyneeseesiIllatiivipöhöttyneeseemme
IllatiivipöhöttyneeseenneIllatiivipöhöttyneeseensä
Monikon illatiivipöhöttyneisiinMonikon illatiivipöhöttyneihin
Monikon illatiivipöhöttyneisiiniMonikon illatiivipöhöttyneihini
Monikon illatiivipöhöttyneisiisiMonikon illatiivipöhöttyneihisi
Monikon illatiivipöhöttyneisiimmeMonikon illatiivipöhöttyneihimme
Monikon illatiivipöhöttyneisiinneMonikon illatiivipöhöttyneihinne
Monikon illatiivipöhöttyneisiinsäMonikon illatiivipöhöttyneihinsä
AdessiivipöhöttyneelläAdessiivipöhöttyneelläni
AdessiivipöhöttyneelläsiAdessiivipöhöttyneellämme
AdessiivipöhöttyneellänneAdessiivipöhöttyneellään
AdessiivipöhöttyneellänsäMonikon adessiivipöhöttyneillä
Monikon adessiivipöhöttyneilläniMonikon adessiivipöhöttyneilläsi
Monikon adessiivipöhöttyneillämmeMonikon adessiivipöhöttyneillänne
Monikon adessiivipöhöttyneilläänMonikon adessiivipöhöttyneillänsä
AblatiivipöhöttyneeltäAblatiivipöhöttyneeltäni
AblatiivipöhöttyneeltäsiAblatiivipöhöttyneeltämme
AblatiivipöhöttyneeltänneAblatiivipöhöttyneeltään
AblatiivipöhöttyneeltänsäMonikon ablatiivipöhöttyneiltä
Monikon ablatiivipöhöttyneiltäniMonikon ablatiivipöhöttyneiltäsi
Monikon ablatiivipöhöttyneiltämmeMonikon ablatiivipöhöttyneiltänne
Monikon ablatiivipöhöttyneiltäänMonikon ablatiivipöhöttyneiltänsä
AllatiivipöhöttyneelleAllatiivipöhöttyneelleni
AllatiivipöhöttyneellesiAllatiivipöhöttyneellemme
AllatiivipöhöttyneellenneAllatiivipöhöttyneelleen
AllatiivipöhöttyneellensäMonikon allatiivipöhöttyneille
Monikon allatiivipöhöttyneilleniMonikon allatiivipöhöttyneillesi
Monikon allatiivipöhöttyneillemmeMonikon allatiivipöhöttyneillenne
Monikon allatiivipöhöttyneilleenMonikon allatiivipöhöttyneillensä
EssiivipöhöttyneenäEssiivipöhöttyneenäni
EssiivipöhöttyneenäsiEssiivipöhöttyneenämme
EssiivipöhöttyneenänneEssiivipöhöttyneenään
EssiivipöhöttyneenänsäMonikon essiivipöhöttyneinä
Monikon essiivipöhöttyneinäniMonikon essiivipöhöttyneinäsi
Monikon essiivipöhöttyneinämmeMonikon essiivipöhöttyneinänne
Monikon essiivipöhöttyneinäänMonikon essiivipöhöttyneinänsä
TranslatiivipöhöttyneeksiTranslatiivipöhöttyneekseni
TranslatiivipöhöttyneeksesiTranslatiivipöhöttyneeksemme
TranslatiivipöhöttyneeksenneTranslatiivipöhöttyneekseen
TranslatiivipöhöttyneeksensäMonikon translatiivipöhöttyneiksi
Monikon translatiivipöhöttyneikseniMonikon translatiivipöhöttyneiksesi
Monikon translatiivipöhöttyneiksemmeMonikon translatiivipöhöttyneiksenne
Monikon translatiivipöhöttyneikseenMonikon translatiivipöhöttyneiksensä
Monikon instruktiivipöhöttyneinAbessiivipöhöttyneettä
AbessiivipöhöttyneettäniAbessiivipöhöttyneettäsi
AbessiivipöhöttyneettämmeAbessiivipöhöttyneettänne
AbessiivipöhöttyneettäänAbessiivipöhöttyneettänsä
Monikon abessiivipöhöttyneittäMonikon abessiivipöhöttyneittäni
Monikon abessiivipöhöttyneittäsiMonikon abessiivipöhöttyneittämme
Monikon abessiivipöhöttyneittänneMonikon abessiivipöhöttyneittään
Monikon abessiivipöhöttyneittänsäMonikon komitatiivipöhöttyneine
Monikon komitatiivipöhöttyneineniMonikon komitatiivipöhöttyneinesi
Monikon komitatiivipöhöttyneinemmeMonikon komitatiivipöhöttyneinenne
Monikon komitatiivipöhöttyneineenMonikon komitatiivipöhöttyneinensä
Monikon akkusatiivipöhöttyneetMonikon akkusatiivipöhöttyneeni
Monikon akkusatiivipöhöttyneesiMonikon akkusatiivipöhöttyneemme
Monikon akkusatiivipöhöttyneenneMonikon akkusatiivipöhöttyneensä
AkkusatiivipöhöttyneeniAkkusatiivipöhöttyneesi
AkkusatiivipöhöttyneemmeAkkusatiivipöhöttyneenne
Akkusatiivipöhöttyneensä