Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
2.
Muut/tuntemattomat
3.
  • ÄäntäminenUS
4.

Taivutusmuodot

MonikkohäipymisetGenetiivihäipymisen
Monikon genetiivihäipymistenMonikon genetiivihäipymisien
PartitiivihäipymistäMonikon partitiivihäipymisiä
InessiivihäipymisessäMonikon inessiivihäipymisissä
ElatiivihäipymisestäMonikon elatiivihäipymisistä
IllatiivihäipymiseenMonikon illatiivihäipymisiin
AdessiivihäipymiselläMonikon adessiivihäipymisillä
AblatiivihäipymiseltäMonikon ablatiivihäipymisiltä
AllatiivihäipymiselleMonikon allatiivihäipymisille
EssiivihäipymisenäMonikon essiivihäipymisinä
TranslatiivihäipymiseksiMonikon translatiivihäipymisiksi
Monikon instruktiivihäipymisinAbessiivihäipymisettä
Monikon abessiivihäipymisittäMonikon akkusatiivihäipymiset