Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.

Taivutusmuodot

MonikkoharhaanjohdetutMonikkoharhaanjohdettuni
MonikkoharhaanjohdettusiMonikkoharhaanjohdettumme
MonikkoharhaanjohdettunneMonikkoharhaanjohdettunsa
GenetiiviharhaanjohdetunGenetiiviharhaanjohdettuni
GenetiiviharhaanjohdettusiGenetiiviharhaanjohdettumme
GenetiiviharhaanjohdettunneGenetiiviharhaanjohdettunsa
Monikon genetiiviharhaanjohdettujenMonikon genetiiviharhaanjohdettujeni
Monikon genetiiviharhaanjohdettujesiMonikon genetiiviharhaanjohdettujemme
Monikon genetiiviharhaanjohdettujenneMonikon genetiiviharhaanjohdettujensa
PartitiiviharhaanjohdettuaPartitiiviharhaanjohdettuani
PartitiiviharhaanjohdettuasiPartitiiviharhaanjohdettuamme
PartitiiviharhaanjohdettuannePartitiiviharhaanjohdettuaan
PartitiiviharhaanjohdettuansaMonikon partitiiviharhaanjohdettuja
Monikon partitiiviharhaanjohdettujaniMonikon partitiiviharhaanjohdettujasi
Monikon partitiiviharhaanjohdettujammeMonikon partitiiviharhaanjohdettujanne
Monikon partitiiviharhaanjohdettujaanMonikon partitiiviharhaanjohdettujansa
InessiiviharhaanjohdetussaInessiiviharhaanjohdetussani
InessiiviharhaanjohdetussasiInessiiviharhaanjohdetussamme
InessiiviharhaanjohdetussanneInessiiviharhaanjohdetussaan
InessiiviharhaanjohdetussansaMonikon inessiiviharhaanjohdetuissa
Monikon inessiiviharhaanjohdetuissaniMonikon inessiiviharhaanjohdetuissasi
Monikon inessiiviharhaanjohdetuissammeMonikon inessiiviharhaanjohdetuissanne
Monikon inessiiviharhaanjohdetuissaanMonikon inessiiviharhaanjohdetuissansa
ElatiiviharhaanjohdetustaElatiiviharhaanjohdetustani
ElatiiviharhaanjohdetustasiElatiiviharhaanjohdetustamme
ElatiiviharhaanjohdetustanneElatiiviharhaanjohdetustaan
ElatiiviharhaanjohdetustansaMonikon elatiiviharhaanjohdetuista
Monikon elatiiviharhaanjohdetuistaniMonikon elatiiviharhaanjohdetuistasi
Monikon elatiiviharhaanjohdetuistammeMonikon elatiiviharhaanjohdetuistanne
Monikon elatiiviharhaanjohdetuistaanMonikon elatiiviharhaanjohdetuistansa
IllatiiviharhaanjohdettuunIllatiiviharhaanjohdettuuni
IllatiiviharhaanjohdettuusiIllatiiviharhaanjohdettuumme
IllatiiviharhaanjohdettuunneIllatiiviharhaanjohdettuunsa
Monikon illatiiviharhaanjohdettuihinMonikon illatiiviharhaanjohdettuihini
Monikon illatiiviharhaanjohdettuihisiMonikon illatiiviharhaanjohdettuihimme
Monikon illatiiviharhaanjohdettuihinneMonikon illatiiviharhaanjohdettuihinsa
AdessiiviharhaanjohdetullaAdessiiviharhaanjohdetullani
AdessiiviharhaanjohdetullasiAdessiiviharhaanjohdetullamme
AdessiiviharhaanjohdetullanneAdessiiviharhaanjohdetullaan
AdessiiviharhaanjohdetullansaMonikon adessiiviharhaanjohdetuilla
Monikon adessiiviharhaanjohdetuillaniMonikon adessiiviharhaanjohdetuillasi
Monikon adessiiviharhaanjohdetuillammeMonikon adessiiviharhaanjohdetuillanne
Monikon adessiiviharhaanjohdetuillaanMonikon adessiiviharhaanjohdetuillansa
AblatiiviharhaanjohdetultaAblatiiviharhaanjohdetultani
AblatiiviharhaanjohdetultasiAblatiiviharhaanjohdetultamme
AblatiiviharhaanjohdetultanneAblatiiviharhaanjohdetultaan
AblatiiviharhaanjohdetultansaMonikon ablatiiviharhaanjohdetuilta
Monikon ablatiiviharhaanjohdetuiltaniMonikon ablatiiviharhaanjohdetuiltasi
Monikon ablatiiviharhaanjohdetuiltammeMonikon ablatiiviharhaanjohdetuiltanne
Monikon ablatiiviharhaanjohdetuiltaanMonikon ablatiiviharhaanjohdetuiltansa
AllatiiviharhaanjohdetulleAllatiiviharhaanjohdetulleni
AllatiiviharhaanjohdetullesiAllatiiviharhaanjohdetullemme
AllatiiviharhaanjohdetullenneAllatiiviharhaanjohdetulleen
AllatiiviharhaanjohdetullensaMonikon allatiiviharhaanjohdetuille
Monikon allatiiviharhaanjohdetuilleniMonikon allatiiviharhaanjohdetuillesi
Monikon allatiiviharhaanjohdetuillemmeMonikon allatiiviharhaanjohdetuillenne
Monikon allatiiviharhaanjohdetuilleenMonikon allatiiviharhaanjohdetuillensa
EssiiviharhaanjohdettunaEssiiviharhaanjohdettunani
EssiiviharhaanjohdettunasiEssiiviharhaanjohdettunamme
EssiiviharhaanjohdettunanneEssiiviharhaanjohdettunaan
EssiiviharhaanjohdettunansaMonikon essiiviharhaanjohdettuina
Monikon essiiviharhaanjohdettuinaniMonikon essiiviharhaanjohdettuinasi
Monikon essiiviharhaanjohdettuinammeMonikon essiiviharhaanjohdettuinanne
Monikon essiiviharhaanjohdettuinaanMonikon essiiviharhaanjohdettuinansa
TranslatiiviharhaanjohdetuksiTranslatiiviharhaanjohdetukseni
TranslatiiviharhaanjohdetuksesiTranslatiiviharhaanjohdetuksemme
TranslatiiviharhaanjohdetuksenneTranslatiiviharhaanjohdetukseen
TranslatiiviharhaanjohdetuksensaMonikon translatiiviharhaanjohdetuiksi
Monikon translatiiviharhaanjohdetuikseniMonikon translatiiviharhaanjohdetuiksesi
Monikon translatiiviharhaanjohdetuiksemmeMonikon translatiiviharhaanjohdetuiksenne
Monikon translatiiviharhaanjohdetuikseenMonikon translatiiviharhaanjohdetuiksensa
Monikon instruktiiviharhaanjohdetuinAbessiiviharhaanjohdetutta
AbessiiviharhaanjohdetuttaniAbessiiviharhaanjohdetuttasi
AbessiiviharhaanjohdetuttammeAbessiiviharhaanjohdetuttanne
AbessiiviharhaanjohdetuttaanAbessiiviharhaanjohdetuttansa
Monikon abessiiviharhaanjohdetuittaMonikon abessiiviharhaanjohdetuittani
Monikon abessiiviharhaanjohdetuittasiMonikon abessiiviharhaanjohdetuittamme
Monikon abessiiviharhaanjohdetuittanneMonikon abessiiviharhaanjohdetuittaan
Monikon abessiiviharhaanjohdetuittansaMonikon komitatiiviharhaanjohdettuine
Monikon komitatiiviharhaanjohdettuineniMonikon komitatiiviharhaanjohdettuinesi
Monikon komitatiiviharhaanjohdettuinemmeMonikon komitatiiviharhaanjohdettuinenne
Monikon komitatiiviharhaanjohdettuineenMonikon komitatiiviharhaanjohdettuinensa
KomparatiiviharhaanjohdetumpiSuperlatiiviharhaanjohdetuin
Monikon akkusatiiviharhaanjohdetutMonikon akkusatiiviharhaanjohdettuni
Monikon akkusatiiviharhaanjohdettusiMonikon akkusatiiviharhaanjohdettumme
Monikon akkusatiiviharhaanjohdettunneMonikon akkusatiiviharhaanjohdettunsa
AkkusatiiviharhaanjohdettuniAkkusatiiviharhaanjohdettusi
AkkusatiiviharhaanjohdettummeAkkusatiiviharhaanjohdettunne
Akkusatiiviharhaanjohdettunsa

Luokat