Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
misled
Muut/tuntemattomat
2.
misguided
Taivutusmuodot
Monikko
harhaanjohdetut
Monikko
harhaanjohdettuni
Monikko
harhaanjohdettusi
Monikko
harhaanjohdettumme
Monikko
harhaanjohdettunne
Monikko
harhaanjohdettunsa
Genetiivi
harhaanjohdetun
Genetiivi
harhaanjohdettuni
Genetiivi
harhaanjohdettusi
Genetiivi
harhaanjohdettumme
Genetiivi
harhaanjohdettunne
Genetiivi
harhaanjohdettunsa
Monikon genetiivi
harhaanjohdettujen
Monikon genetiivi
harhaanjohdettujeni
Monikon genetiivi
harhaanjohdettujesi
Monikon genetiivi
harhaanjohdettujemme
Monikon genetiivi
harhaanjohdettujenne
Monikon genetiivi
harhaanjohdettujensa
Partitiivi
harhaanjohdettua
Partitiivi
harhaanjohdettuani
Partitiivi
harhaanjohdettuasi
Partitiivi
harhaanjohdettuamme
Partitiivi
harhaanjohdettuanne
Partitiivi
harhaanjohdettuaan
Partitiivi
harhaanjohdettuansa
Monikon partitiivi
harhaanjohdettuja
Monikon partitiivi
harhaanjohdettujani
Monikon partitiivi
harhaanjohdettujasi
Monikon partitiivi
harhaanjohdettujamme
Monikon partitiivi
harhaanjohdettujanne
Monikon partitiivi
harhaanjohdettujaan
Monikon partitiivi
harhaanjohdettujansa
Inessiivi
harhaanjohdetussa
Inessiivi
harhaanjohdetussani
Inessiivi
harhaanjohdetussasi
Inessiivi
harhaanjohdetussamme
Inessiivi
harhaanjohdetussanne
Inessiivi
harhaanjohdetussaan
Inessiivi
harhaanjohdetussansa
Monikon inessiivi
harhaanjohdetuissa
Monikon inessiivi
harhaanjohdetuissani
Monikon inessiivi
harhaanjohdetuissasi
Monikon inessiivi
harhaanjohdetuissamme
Monikon inessiivi
harhaanjohdetuissanne
Monikon inessiivi
harhaanjohdetuissaan
Monikon inessiivi
harhaanjohdetuissansa
Elatiivi
harhaanjohdetusta
Elatiivi
harhaanjohdetustani
Elatiivi
harhaanjohdetustasi
Elatiivi
harhaanjohdetustamme
Elatiivi
harhaanjohdetustanne
Elatiivi
harhaanjohdetustaan
Elatiivi
harhaanjohdetustansa
Monikon elatiivi
harhaanjohdetuista
Monikon elatiivi
harhaanjohdetuistani
Monikon elatiivi
harhaanjohdetuistasi
Monikon elatiivi
harhaanjohdetuistamme
Monikon elatiivi
harhaanjohdetuistanne
Monikon elatiivi
harhaanjohdetuistaan
Monikon elatiivi
harhaanjohdetuistansa
Illatiivi
harhaanjohdettuun
Illatiivi
harhaanjohdettuuni
Illatiivi
harhaanjohdettuusi
Illatiivi
harhaanjohdettuumme
Illatiivi
harhaanjohdettuunne
Illatiivi
harhaanjohdettuunsa
Monikon illatiivi
harhaanjohdettuihin
Monikon illatiivi
harhaanjohdettuihini
Monikon illatiivi
harhaanjohdettuihisi
Monikon illatiivi
harhaanjohdettuihimme
Monikon illatiivi
harhaanjohdettuihinne
Monikon illatiivi
harhaanjohdettuihinsa
Adessiivi
harhaanjohdetulla
Adessiivi
harhaanjohdetullani
Adessiivi
harhaanjohdetullasi
Adessiivi
harhaanjohdetullamme
Adessiivi
harhaanjohdetullanne
Adessiivi
harhaanjohdetullaan
Adessiivi
harhaanjohdetullansa
Monikon adessiivi
harhaanjohdetuilla
Monikon adessiivi
harhaanjohdetuillani
Monikon adessiivi
harhaanjohdetuillasi
Monikon adessiivi
harhaanjohdetuillamme
Monikon adessiivi
harhaanjohdetuillanne
Monikon adessiivi
harhaanjohdetuillaan
Monikon adessiivi
harhaanjohdetuillansa
Ablatiivi
harhaanjohdetulta
Ablatiivi
harhaanjohdetultani
Ablatiivi
harhaanjohdetultasi
Ablatiivi
harhaanjohdetultamme
Ablatiivi
harhaanjohdetultanne
Ablatiivi
harhaanjohdetultaan
Ablatiivi
harhaanjohdetultansa
Monikon ablatiivi
harhaanjohdetuilta
Monikon ablatiivi
harhaanjohdetuiltani
Monikon ablatiivi
harhaanjohdetuiltasi
Monikon ablatiivi
harhaanjohdetuiltamme
Monikon ablatiivi
harhaanjohdetuiltanne
Monikon ablatiivi
harhaanjohdetuiltaan
Monikon ablatiivi
harhaanjohdetuiltansa
Allatiivi
harhaanjohdetulle
Allatiivi
harhaanjohdetulleni
Allatiivi
harhaanjohdetullesi
Allatiivi
harhaanjohdetullemme
Allatiivi
harhaanjohdetullenne
Allatiivi
harhaanjohdetulleen
Allatiivi
harhaanjohdetullensa
Monikon allatiivi
harhaanjohdetuille
Monikon allatiivi
harhaanjohdetuilleni
Monikon allatiivi
harhaanjohdetuillesi
Monikon allatiivi
harhaanjohdetuillemme
Monikon allatiivi
harhaanjohdetuillenne
Monikon allatiivi
harhaanjohdetuilleen
Monikon allatiivi
harhaanjohdetuillensa
Essiivi
harhaanjohdettuna
Essiivi
harhaanjohdettunani
Essiivi
harhaanjohdettunasi
Essiivi
harhaanjohdettunamme
Essiivi
harhaanjohdettunanne
Essiivi
harhaanjohdettunaan
Essiivi
harhaanjohdettunansa
Monikon essiivi
harhaanjohdettuina
Monikon essiivi
harhaanjohdettuinani
Monikon essiivi
harhaanjohdettuinasi
Monikon essiivi
harhaanjohdettuinamme
Monikon essiivi
harhaanjohdettuinanne
Monikon essiivi
harhaanjohdettuinaan
Monikon essiivi
harhaanjohdettuinansa
Translatiivi
harhaanjohdetuksi
Translatiivi
harhaanjohdetukseni
Translatiivi
harhaanjohdetuksesi
Translatiivi
harhaanjohdetuksemme
Translatiivi
harhaanjohdetuksenne
Translatiivi
harhaanjohdetukseen
Translatiivi
harhaanjohdetuksensa
Monikon translatiivi
harhaanjohdetuiksi
Monikon translatiivi
harhaanjohdetuikseni
Monikon translatiivi
harhaanjohdetuiksesi
Monikon translatiivi
harhaanjohdetuiksemme
Monikon translatiivi
harhaanjohdetuiksenne
Monikon translatiivi
harhaanjohdetuikseen
Monikon translatiivi
harhaanjohdetuiksensa
Monikon instruktiivi
harhaanjohdetuin
Abessiivi
harhaanjohdetutta
Abessiivi
harhaanjohdetuttani
Abessiivi
harhaanjohdetuttasi
Abessiivi
harhaanjohdetuttamme
Abessiivi
harhaanjohdetuttanne
Abessiivi
harhaanjohdetuttaan
Abessiivi
harhaanjohdetuttansa
Monikon abessiivi
harhaanjohdetuitta
Monikon abessiivi
harhaanjohdetuittani
Monikon abessiivi
harhaanjohdetuittasi
Monikon abessiivi
harhaanjohdetuittamme
Monikon abessiivi
harhaanjohdetuittanne
Monikon abessiivi
harhaanjohdetuittaan
Monikon abessiivi
harhaanjohdetuittansa
Monikon komitatiivi
harhaanjohdettuine
Monikon komitatiivi
harhaanjohdettuineni
Monikon komitatiivi
harhaanjohdettuinesi
Monikon komitatiivi
harhaanjohdettuinemme
Monikon komitatiivi
harhaanjohdettuinenne
Monikon komitatiivi
harhaanjohdettuineen
Monikon komitatiivi
harhaanjohdettuinensa
Komparatiivi
harhaanjohdetumpi
Superlatiivi
harhaanjohdetuin
Monikon akkusatiivi
harhaanjohdetut
Monikon akkusatiivi
harhaanjohdettuni
Monikon akkusatiivi
harhaanjohdettusi
Monikon akkusatiivi
harhaanjohdettumme
Monikon akkusatiivi
harhaanjohdettunne
Monikon akkusatiivi
harhaanjohdettunsa
Akkusatiivi
harhaanjohdettuni
Akkusatiivi
harhaanjohdettusi
Akkusatiivi
harhaanjohdettumme
Akkusatiivi
harhaanjohdettunne
Akkusatiivi
harhaanjohdettunsa
Luokat
Adjektiivit