Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiredeeming, saving

Taivutusmuodot

MonikkovapahtavatMonikkovapahtavani
MonikkovapahtavasiMonikkovapahtavamme
MonikkovapahtavanneMonikkovapahtavansa
GenetiivivapahtavanGenetiivivapahtavani
GenetiivivapahtavasiGenetiivivapahtavamme
GenetiivivapahtavanneGenetiivivapahtavansa
Monikon genetiivivapahtavienMonikon genetiivivapahtavieni
Monikon genetiivivapahtaviesiMonikon genetiivivapahtaviemme
Monikon genetiivivapahtavienneMonikon genetiivivapahtaviensa
PartitiivivapahtavaaPartitiivivapahtavaani
PartitiivivapahtavaasiPartitiivivapahtavaamme
PartitiivivapahtavaannePartitiivivapahtavaansa
Monikon partitiivivapahtaviaMonikon partitiivivapahtaviani
Monikon partitiivivapahtaviasiMonikon partitiivivapahtaviamme
Monikon partitiivivapahtavianneMonikon partitiivivapahtaviaan
Monikon partitiivivapahtaviansaInessiivivapahtavassa
InessiivivapahtavassaniInessiivivapahtavassasi
InessiivivapahtavassammeInessiivivapahtavassanne
InessiivivapahtavassaanInessiivivapahtavassansa
Monikon inessiivivapahtavissaMonikon inessiivivapahtavissani
Monikon inessiivivapahtavissasiMonikon inessiivivapahtavissamme
Monikon inessiivivapahtavissanneMonikon inessiivivapahtavissaan
Monikon inessiivivapahtavissansaElatiivivapahtavasta
ElatiivivapahtavastaniElatiivivapahtavastasi
ElatiivivapahtavastammeElatiivivapahtavastanne
ElatiivivapahtavastaanElatiivivapahtavastansa
Monikon elatiivivapahtavistaMonikon elatiivivapahtavistani
Monikon elatiivivapahtavistasiMonikon elatiivivapahtavistamme
Monikon elatiivivapahtavistanneMonikon elatiivivapahtavistaan
Monikon elatiivivapahtavistansaIllatiivivapahtavaan
IllatiivivapahtavaaniIllatiivivapahtavaasi
IllatiivivapahtavaammeIllatiivivapahtavaanne
IllatiivivapahtavaansaMonikon illatiivivapahtaviin
Monikon illatiivivapahtaviiniMonikon illatiivivapahtaviisi
Monikon illatiivivapahtaviimmeMonikon illatiivivapahtaviinne
Monikon illatiivivapahtaviinsaAdessiivivapahtavalla
AdessiivivapahtavallaniAdessiivivapahtavallasi
AdessiivivapahtavallammeAdessiivivapahtavallanne
AdessiivivapahtavallaanAdessiivivapahtavallansa
Monikon adessiivivapahtavillaMonikon adessiivivapahtavillani
Monikon adessiivivapahtavillasiMonikon adessiivivapahtavillamme
Monikon adessiivivapahtavillanneMonikon adessiivivapahtavillaan
Monikon adessiivivapahtavillansaAblatiivivapahtavalta
AblatiivivapahtavaltaniAblatiivivapahtavaltasi
AblatiivivapahtavaltammeAblatiivivapahtavaltanne
AblatiivivapahtavaltaanAblatiivivapahtavaltansa
Monikon ablatiivivapahtaviltaMonikon ablatiivivapahtaviltani
Monikon ablatiivivapahtaviltasiMonikon ablatiivivapahtaviltamme
Monikon ablatiivivapahtaviltanneMonikon ablatiivivapahtaviltaan
Monikon ablatiivivapahtaviltansaAllatiivivapahtavalle
AllatiivivapahtavalleniAllatiivivapahtavallesi
AllatiivivapahtavallemmeAllatiivivapahtavallenne
AllatiivivapahtavalleenAllatiivivapahtavallensa
Monikon allatiivivapahtavilleMonikon allatiivivapahtavilleni
Monikon allatiivivapahtavillesiMonikon allatiivivapahtavillemme
Monikon allatiivivapahtavillenneMonikon allatiivivapahtavilleen
Monikon allatiivivapahtavillensaEssiivivapahtavana
EssiivivapahtavananiEssiivivapahtavanasi
EssiivivapahtavanammeEssiivivapahtavananne
EssiivivapahtavanaanEssiivivapahtavanansa
Monikon essiivivapahtavinaMonikon essiivivapahtavinani
Monikon essiivivapahtavinasiMonikon essiivivapahtavinamme
Monikon essiivivapahtavinanneMonikon essiivivapahtavinaan
Monikon essiivivapahtavinansaTranslatiivivapahtavaksi
TranslatiivivapahtavakseniTranslatiivivapahtavaksesi
TranslatiivivapahtavaksemmeTranslatiivivapahtavaksenne
TranslatiivivapahtavakseenTranslatiivivapahtavaksensa
Monikon translatiivivapahtaviksiMonikon translatiivivapahtavikseni
Monikon translatiivivapahtaviksesiMonikon translatiivivapahtaviksemme
Monikon translatiivivapahtaviksenneMonikon translatiivivapahtavikseen
Monikon translatiivivapahtaviksensaMonikon instruktiivivapahtavin
AbessiivivapahtavattaAbessiivivapahtavattani
AbessiivivapahtavattasiAbessiivivapahtavattamme
AbessiivivapahtavattanneAbessiivivapahtavattaan
AbessiivivapahtavattansaMonikon abessiivivapahtavitta
Monikon abessiivivapahtavittaniMonikon abessiivivapahtavittasi
Monikon abessiivivapahtavittammeMonikon abessiivivapahtavittanne
Monikon abessiivivapahtavittaanMonikon abessiivivapahtavittansa
Monikon komitatiivivapahtavineMonikon komitatiivivapahtavineni
Monikon komitatiivivapahtavinesiMonikon komitatiivivapahtavinemme
Monikon komitatiivivapahtavinenneMonikon komitatiivivapahtavineen
Monikon komitatiivivapahtavinensaKomparatiivivapahtavampi
SuperlatiivivapahtavinMonikon akkusatiivivapahtavat
Monikon akkusatiivivapahtavaniMonikon akkusatiivivapahtavasi
Monikon akkusatiivivapahtavammeMonikon akkusatiivivapahtavanne
Monikon akkusatiivivapahtavansaAkkusatiivivapahtavani
AkkusatiivivapahtavasiAkkusatiivivapahtavamme
AkkusatiivivapahtavanneAkkusatiivivapahtavansa