| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | kovarianssimatriisit | Genetiivi | kovarianssimatriisin |
| Monikon genetiivi | kovarianssimatriisien | Partitiivi | kovarianssimatriisia |
| Monikon partitiivi | kovarianssimatriiseja | Inessiivi | kovarianssimatriisissa |
| Monikon inessiivi | kovarianssimatriiseissa | Elatiivi | kovarianssimatriisista |
| Monikon elatiivi | kovarianssimatriiseista | Illatiivi | kovarianssimatriisiin |
| Monikon illatiivi | kovarianssimatriiseihin | Adessiivi | kovarianssimatriisilla |
| Monikon adessiivi | kovarianssimatriiseilla | Ablatiivi | kovarianssimatriisilta |
| Monikon ablatiivi | kovarianssimatriiseilta | Allatiivi | kovarianssimatriisille |
| Monikon allatiivi | kovarianssimatriiseille | Essiivi | kovarianssimatriisina |
| Monikon essiivi | kovarianssimatriiseina | Translatiivi | kovarianssimatriisiksi |
| Monikon translatiivi | kovarianssimatriiseiksi | Monikon instruktiivi | kovarianssimatriisein |
| Abessiivi | kovarianssimatriisitta | Monikon abessiivi | kovarianssimatriiseitta |
| Monikon akkusatiivi | kovarianssimatriisit |