Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoomimisetGenetiiviomimisen
Monikon genetiiviomimistenMonikon genetiiviomimisien
PartitiiviomimistaMonikon partitiiviomimisia
InessiiviomimisessaMonikon inessiiviomimisissa
ElatiiviomimisestaMonikon elatiiviomimisista
IllatiiviomimiseenMonikon illatiiviomimisiin
AdessiiviomimisellaMonikon adessiiviomimisilla
AblatiiviomimiseltaMonikon ablatiiviomimisilta
AllatiiviomimiselleMonikon allatiiviomimisille
EssiiviomimisenaMonikon essiiviomimisina
TranslatiiviomimiseksiMonikon translatiiviomimisiksi
Monikon instruktiiviomimisinAbessiiviomimisetta
Monikon abessiiviomimisittaMonikon akkusatiiviomimiset