Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
converted
US
Taivutusmuodot
Monikko
kääntyneet
Monikko
kääntyneeni
Monikko
kääntyneesi
Monikko
kääntyneemme
Monikko
kääntyneenne
Monikko
kääntyneensä
Genetiivi
kääntyneen
Genetiivi
kääntyneeni
Genetiivi
kääntyneesi
Genetiivi
kääntyneemme
Genetiivi
kääntyneenne
Genetiivi
kääntyneensä
Monikon genetiivi
kääntyneiden
Monikon genetiivi
kääntyneitten
Monikon genetiivi
kääntyneideni
Monikon genetiivi
kääntyneitteni
Monikon genetiivi
kääntyneidesi
Monikon genetiivi
kääntyneittesi
Monikon genetiivi
kääntyneidemme
Monikon genetiivi
kääntyneittemme
Monikon genetiivi
kääntyneidenne
Monikon genetiivi
kääntyneittenne
Monikon genetiivi
kääntyneidensä
Monikon genetiivi
kääntyneittensä
Partitiivi
kääntynyttä
Partitiivi
kääntynyttäni
Partitiivi
kääntynyttäsi
Partitiivi
kääntynyttämme
Partitiivi
kääntynyttänne
Partitiivi
kääntynyttään
Partitiivi
kääntynyttänsä
Monikon partitiivi
kääntyneitä
Monikon partitiivi
kääntyneitäni
Monikon partitiivi
kääntyneitäsi
Monikon partitiivi
kääntyneitämme
Monikon partitiivi
kääntyneitänne
Monikon partitiivi
kääntyneitään
Monikon partitiivi
kääntyneitänsä
Inessiivi
kääntyneessä
Inessiivi
kääntyneessäni
Inessiivi
kääntyneessäsi
Inessiivi
kääntyneessämme
Inessiivi
kääntyneessänne
Inessiivi
kääntyneessään
Inessiivi
kääntyneessänsä
Monikon inessiivi
kääntyneissä
Monikon inessiivi
kääntyneissäni
Monikon inessiivi
kääntyneissäsi
Monikon inessiivi
kääntyneissämme
Monikon inessiivi
kääntyneissänne
Monikon inessiivi
kääntyneissään
Monikon inessiivi
kääntyneissänsä
Elatiivi
kääntyneestä
Elatiivi
kääntyneestäni
Elatiivi
kääntyneestäsi
Elatiivi
kääntyneestämme
Elatiivi
kääntyneestänne
Elatiivi
kääntyneestään
Elatiivi
kääntyneestänsä
Monikon elatiivi
kääntyneistä
Monikon elatiivi
kääntyneistäni
Monikon elatiivi
kääntyneistäsi
Monikon elatiivi
kääntyneistämme
Monikon elatiivi
kääntyneistänne
Monikon elatiivi
kääntyneistään
Monikon elatiivi
kääntyneistänsä
Illatiivi
kääntyneeseen
Illatiivi
kääntyneeseeni
Illatiivi
kääntyneeseesi
Illatiivi
kääntyneeseemme
Illatiivi
kääntyneeseenne
Illatiivi
kääntyneeseensä
Monikon illatiivi
kääntyneisiin
Monikon illatiivi
kääntyneihin
Monikon illatiivi
kääntyneisiini
Monikon illatiivi
kääntyneihini
Monikon illatiivi
kääntyneisiisi
Monikon illatiivi
kääntyneihisi
Monikon illatiivi
kääntyneisiimme
Monikon illatiivi
kääntyneihimme
Monikon illatiivi
kääntyneisiinne
Monikon illatiivi
kääntyneihinne
Monikon illatiivi
kääntyneisiinsä
Monikon illatiivi
kääntyneihinsä
Adessiivi
kääntyneellä
Adessiivi
kääntyneelläni
Adessiivi
kääntyneelläsi
Adessiivi
kääntyneellämme
Adessiivi
kääntyneellänne
Adessiivi
kääntyneellään
Adessiivi
kääntyneellänsä
Monikon adessiivi
kääntyneillä
Monikon adessiivi
kääntyneilläni
Monikon adessiivi
kääntyneilläsi
Monikon adessiivi
kääntyneillämme
Monikon adessiivi
kääntyneillänne
Monikon adessiivi
kääntyneillään
Monikon adessiivi
kääntyneillänsä
Ablatiivi
kääntyneeltä
Ablatiivi
kääntyneeltäni
Ablatiivi
kääntyneeltäsi
Ablatiivi
kääntyneeltämme
Ablatiivi
kääntyneeltänne
Ablatiivi
kääntyneeltään
Ablatiivi
kääntyneeltänsä
Monikon ablatiivi
kääntyneiltä
Monikon ablatiivi
kääntyneiltäni
Monikon ablatiivi
kääntyneiltäsi
Monikon ablatiivi
kääntyneiltämme
Monikon ablatiivi
kääntyneiltänne
Monikon ablatiivi
kääntyneiltään
Monikon ablatiivi
kääntyneiltänsä
Allatiivi
kääntyneelle
Allatiivi
kääntyneelleni
Allatiivi
kääntyneellesi
Allatiivi
kääntyneellemme
Allatiivi
kääntyneellenne
Allatiivi
kääntyneelleen
Allatiivi
kääntyneellensä
Monikon allatiivi
kääntyneille
Monikon allatiivi
kääntyneilleni
Monikon allatiivi
kääntyneillesi
Monikon allatiivi
kääntyneillemme
Monikon allatiivi
kääntyneillenne
Monikon allatiivi
kääntyneilleen
Monikon allatiivi
kääntyneillensä
Essiivi
kääntyneenä
Essiivi
kääntyneenäni
Essiivi
kääntyneenäsi
Essiivi
kääntyneenämme
Essiivi
kääntyneenänne
Essiivi
kääntyneenään
Essiivi
kääntyneenänsä
Monikon essiivi
kääntyneinä
Monikon essiivi
kääntyneinäni
Monikon essiivi
kääntyneinäsi
Monikon essiivi
kääntyneinämme
Monikon essiivi
kääntyneinänne
Monikon essiivi
kääntyneinään
Monikon essiivi
kääntyneinänsä
Translatiivi
kääntyneeksi
Translatiivi
kääntyneekseni
Translatiivi
kääntyneeksesi
Translatiivi
kääntyneeksemme
Translatiivi
kääntyneeksenne
Translatiivi
kääntyneekseen
Translatiivi
kääntyneeksensä
Monikon translatiivi
kääntyneiksi
Monikon translatiivi
kääntyneikseni
Monikon translatiivi
kääntyneiksesi
Monikon translatiivi
kääntyneiksemme
Monikon translatiivi
kääntyneiksenne
Monikon translatiivi
kääntyneikseen
Monikon translatiivi
kääntyneiksensä
Monikon instruktiivi
kääntynein
Abessiivi
kääntyneettä
Abessiivi
kääntyneettäni
Abessiivi
kääntyneettäsi
Abessiivi
kääntyneettämme
Abessiivi
kääntyneettänne
Abessiivi
kääntyneettään
Abessiivi
kääntyneettänsä
Monikon abessiivi
kääntyneittä
Monikon abessiivi
kääntyneittäni
Monikon abessiivi
kääntyneittäsi
Monikon abessiivi
kääntyneittämme
Monikon abessiivi
kääntyneittänne
Monikon abessiivi
kääntyneittään
Monikon abessiivi
kääntyneittänsä
Monikon komitatiivi
kääntyneine
Monikon komitatiivi
kääntyneineni
Monikon komitatiivi
kääntyneinesi
Monikon komitatiivi
kääntyneinemme
Monikon komitatiivi
kääntyneinenne
Monikon komitatiivi
kääntyneineen
Monikon komitatiivi
kääntyneinensä
Monikon akkusatiivi
kääntyneet
Monikon akkusatiivi
kääntyneeni
Monikon akkusatiivi
kääntyneesi
Monikon akkusatiivi
kääntyneemme
Monikon akkusatiivi
kääntyneenne
Monikon akkusatiivi
kääntyneensä
Akkusatiivi
kääntyneeni
Akkusatiivi
kääntyneesi
Akkusatiivi
kääntyneemme
Akkusatiivi
kääntyneenne
Akkusatiivi
kääntyneensä