Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokolloidisetMonikkokolloidiseni
MonikkokolloidisesiMonikkokolloidisemme
MonikkokolloidisenneMonikkokolloidisensa
GenetiivikolloidisenGenetiivikolloidiseni
GenetiivikolloidisesiGenetiivikolloidisemme
GenetiivikolloidisenneGenetiivikolloidisensa
Monikon genetiivikolloidistenMonikon genetiivikolloidisien
Monikon genetiivikolloidisteniMonikon genetiivikolloidisieni
Monikon genetiivikolloidistesiMonikon genetiivikolloidisiesi
Monikon genetiivikolloidistemmeMonikon genetiivikolloidisiemme
Monikon genetiivikolloidistenneMonikon genetiivikolloidisienne
Monikon genetiivikolloidistensaMonikon genetiivikolloidisiensa
PartitiivikolloidistaPartitiivikolloidistani
PartitiivikolloidistasiPartitiivikolloidistamme
PartitiivikolloidistannePartitiivikolloidistaan
PartitiivikolloidistansaMonikon partitiivikolloidisia
Monikon partitiivikolloidisianiMonikon partitiivikolloidisiasi
Monikon partitiivikolloidisiammeMonikon partitiivikolloidisianne
Monikon partitiivikolloidisiaanMonikon partitiivikolloidisiansa
InessiivikolloidisessaInessiivikolloidisessani
InessiivikolloidisessasiInessiivikolloidisessamme
InessiivikolloidisessanneInessiivikolloidisessaan
InessiivikolloidisessansaMonikon inessiivikolloidisissa
Monikon inessiivikolloidisissaniMonikon inessiivikolloidisissasi
Monikon inessiivikolloidisissammeMonikon inessiivikolloidisissanne
Monikon inessiivikolloidisissaanMonikon inessiivikolloidisissansa
ElatiivikolloidisestaElatiivikolloidisestani
ElatiivikolloidisestasiElatiivikolloidisestamme
ElatiivikolloidisestanneElatiivikolloidisestaan
ElatiivikolloidisestansaMonikon elatiivikolloidisista
Monikon elatiivikolloidisistaniMonikon elatiivikolloidisistasi
Monikon elatiivikolloidisistammeMonikon elatiivikolloidisistanne
Monikon elatiivikolloidisistaanMonikon elatiivikolloidisistansa
IllatiivikolloidiseenIllatiivikolloidiseeni
IllatiivikolloidiseesiIllatiivikolloidiseemme
IllatiivikolloidiseenneIllatiivikolloidiseensa
Monikon illatiivikolloidisiinMonikon illatiivikolloidisiini
Monikon illatiivikolloidisiisiMonikon illatiivikolloidisiimme
Monikon illatiivikolloidisiinneMonikon illatiivikolloidisiinsa
AdessiivikolloidisellaAdessiivikolloidisellani
AdessiivikolloidisellasiAdessiivikolloidisellamme
AdessiivikolloidisellanneAdessiivikolloidisellaan
AdessiivikolloidisellansaMonikon adessiivikolloidisilla
Monikon adessiivikolloidisillaniMonikon adessiivikolloidisillasi
Monikon adessiivikolloidisillammeMonikon adessiivikolloidisillanne
Monikon adessiivikolloidisillaanMonikon adessiivikolloidisillansa
AblatiivikolloidiseltaAblatiivikolloidiseltani
AblatiivikolloidiseltasiAblatiivikolloidiseltamme
AblatiivikolloidiseltanneAblatiivikolloidiseltaan
AblatiivikolloidiseltansaMonikon ablatiivikolloidisilta
Monikon ablatiivikolloidisiltaniMonikon ablatiivikolloidisiltasi
Monikon ablatiivikolloidisiltammeMonikon ablatiivikolloidisiltanne
Monikon ablatiivikolloidisiltaanMonikon ablatiivikolloidisiltansa
AllatiivikolloidiselleAllatiivikolloidiselleni
AllatiivikolloidisellesiAllatiivikolloidisellemme
AllatiivikolloidisellenneAllatiivikolloidiselleen
AllatiivikolloidisellensaMonikon allatiivikolloidisille
Monikon allatiivikolloidisilleniMonikon allatiivikolloidisillesi
Monikon allatiivikolloidisillemmeMonikon allatiivikolloidisillenne
Monikon allatiivikolloidisilleenMonikon allatiivikolloidisillensa
EssiivikolloidisenaEssiivikolloidisenani
EssiivikolloidisenasiEssiivikolloidisenamme
EssiivikolloidisenanneEssiivikolloidisenaan
EssiivikolloidisenansaMonikon essiivikolloidisina
Monikon essiivikolloidisinaniMonikon essiivikolloidisinasi
Monikon essiivikolloidisinammeMonikon essiivikolloidisinanne
Monikon essiivikolloidisinaanMonikon essiivikolloidisinansa
TranslatiivikolloidiseksiTranslatiivikolloidisekseni
TranslatiivikolloidiseksesiTranslatiivikolloidiseksemme
TranslatiivikolloidiseksenneTranslatiivikolloidisekseen
TranslatiivikolloidiseksensaMonikon translatiivikolloidisiksi
Monikon translatiivikolloidisikseniMonikon translatiivikolloidisiksesi
Monikon translatiivikolloidisiksemmeMonikon translatiivikolloidisiksenne
Monikon translatiivikolloidisikseenMonikon translatiivikolloidisiksensa
Monikon instruktiivikolloidisinAbessiivikolloidisetta
AbessiivikolloidisettaniAbessiivikolloidisettasi
AbessiivikolloidisettammeAbessiivikolloidisettanne
AbessiivikolloidisettaanAbessiivikolloidisettansa
Monikon abessiivikolloidisittaMonikon abessiivikolloidisittani
Monikon abessiivikolloidisittasiMonikon abessiivikolloidisittamme
Monikon abessiivikolloidisittanneMonikon abessiivikolloidisittaan
Monikon abessiivikolloidisittansaMonikon komitatiivikolloidisine
Monikon komitatiivikolloidisineniMonikon komitatiivikolloidisinesi
Monikon komitatiivikolloidisinemmeMonikon komitatiivikolloidisinenne
Monikon komitatiivikolloidisineenMonikon komitatiivikolloidisinensa
Monikon akkusatiivikolloidisetMonikon akkusatiivikolloidiseni
Monikon akkusatiivikolloidisesiMonikon akkusatiivikolloidisemme
Monikon akkusatiivikolloidisenneMonikon akkusatiivikolloidisensa
AkkusatiivikolloidiseniAkkusatiivikolloidisesi
AkkusatiivikolloidisemmeAkkusatiivikolloidisenne
Akkusatiivikolloidisensa