Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokomparaattoritGenetiivikomparaattorin
Monikon genetiivikomparaattorienMonikon genetiivikomparaattoreiden
Monikon genetiivikomparaattoreittenPartitiivikomparaattoria
Monikon partitiivikomparaattoreitaMonikon partitiivikomparaattoreja
InessiivikomparaattorissaMonikon inessiivikomparaattoreissa
ElatiivikomparaattoristaMonikon elatiivikomparaattoreista
IllatiivikomparaattoriinMonikon illatiivikomparaattoreihin
AdessiivikomparaattorillaMonikon adessiivikomparaattoreilla
AblatiivikomparaattoriltaMonikon ablatiivikomparaattoreilta
AllatiivikomparaattorilleMonikon allatiivikomparaattoreille
EssiivikomparaattorinaMonikon essiivikomparaattoreina
TranslatiivikomparaattoriksiMonikon translatiivikomparaattoreiksi
Monikon instruktiivikomparaattoreinAbessiivikomparaattoritta
Monikon abessiivikomparaattoreittaMonikon akkusatiivikomparaattorit