Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko omistautunut?

Taivutusmuodot

MonikkoantautuneetMonikkoantautuneeni
MonikkoantautuneesiMonikkoantautuneemme
MonikkoantautuneenneMonikkoantautuneensa
GenetiiviantautuneenGenetiiviantautuneeni
GenetiiviantautuneesiGenetiiviantautuneemme
GenetiiviantautuneenneGenetiiviantautuneensa
Monikon genetiiviantautuneidenMonikon genetiiviantautuneitten
Monikon genetiiviantautuneideniMonikon genetiiviantautuneitteni
Monikon genetiiviantautuneidesiMonikon genetiiviantautuneittesi
Monikon genetiiviantautuneidemmeMonikon genetiiviantautuneittemme
Monikon genetiiviantautuneidenneMonikon genetiiviantautuneittenne
Monikon genetiiviantautuneidensaMonikon genetiiviantautuneittensa
PartitiiviantautunuttaPartitiiviantautunuttani
PartitiiviantautunuttasiPartitiiviantautunuttamme
PartitiiviantautunuttannePartitiiviantautunuttaan
PartitiiviantautunuttansaMonikon partitiiviantautuneita
Monikon partitiiviantautuneitaniMonikon partitiiviantautuneitasi
Monikon partitiiviantautuneitammeMonikon partitiiviantautuneitanne
Monikon partitiiviantautuneitaanMonikon partitiiviantautuneitansa
InessiiviantautuneessaInessiiviantautuneessani
InessiiviantautuneessasiInessiiviantautuneessamme
InessiiviantautuneessanneInessiiviantautuneessaan
InessiiviantautuneessansaMonikon inessiiviantautuneissa
Monikon inessiiviantautuneissaniMonikon inessiiviantautuneissasi
Monikon inessiiviantautuneissammeMonikon inessiiviantautuneissanne
Monikon inessiiviantautuneissaanMonikon inessiiviantautuneissansa
ElatiiviantautuneestaElatiiviantautuneestani
ElatiiviantautuneestasiElatiiviantautuneestamme
ElatiiviantautuneestanneElatiiviantautuneestaan
ElatiiviantautuneestansaMonikon elatiiviantautuneista
Monikon elatiiviantautuneistaniMonikon elatiiviantautuneistasi
Monikon elatiiviantautuneistammeMonikon elatiiviantautuneistanne
Monikon elatiiviantautuneistaanMonikon elatiiviantautuneistansa
IllatiiviantautuneeseenIllatiiviantautuneeseeni
IllatiiviantautuneeseesiIllatiiviantautuneeseemme
IllatiiviantautuneeseenneIllatiiviantautuneeseensa
Monikon illatiiviantautuneisiinMonikon illatiiviantautuneihin
Monikon illatiiviantautuneisiiniMonikon illatiiviantautuneihini
Monikon illatiiviantautuneisiisiMonikon illatiiviantautuneihisi
Monikon illatiiviantautuneisiimmeMonikon illatiiviantautuneihimme
Monikon illatiiviantautuneisiinneMonikon illatiiviantautuneihinne
Monikon illatiiviantautuneisiinsaMonikon illatiiviantautuneihinsa
AdessiiviantautuneellaAdessiiviantautuneellani
AdessiiviantautuneellasiAdessiiviantautuneellamme
AdessiiviantautuneellanneAdessiiviantautuneellaan
AdessiiviantautuneellansaMonikon adessiiviantautuneilla
Monikon adessiiviantautuneillaniMonikon adessiiviantautuneillasi
Monikon adessiiviantautuneillammeMonikon adessiiviantautuneillanne
Monikon adessiiviantautuneillaanMonikon adessiiviantautuneillansa
AblatiiviantautuneeltaAblatiiviantautuneeltani
AblatiiviantautuneeltasiAblatiiviantautuneeltamme
AblatiiviantautuneeltanneAblatiiviantautuneeltaan
AblatiiviantautuneeltansaMonikon ablatiiviantautuneilta
Monikon ablatiiviantautuneiltaniMonikon ablatiiviantautuneiltasi
Monikon ablatiiviantautuneiltammeMonikon ablatiiviantautuneiltanne
Monikon ablatiiviantautuneiltaanMonikon ablatiiviantautuneiltansa
AllatiiviantautuneelleAllatiiviantautuneelleni
AllatiiviantautuneellesiAllatiiviantautuneellemme
AllatiiviantautuneellenneAllatiiviantautuneelleen
AllatiiviantautuneellensaMonikon allatiiviantautuneille
Monikon allatiiviantautuneilleniMonikon allatiiviantautuneillesi
Monikon allatiiviantautuneillemmeMonikon allatiiviantautuneillenne
Monikon allatiiviantautuneilleenMonikon allatiiviantautuneillensa
EssiiviantautuneenaEssiiviantautuneenani
EssiiviantautuneenasiEssiiviantautuneenamme
EssiiviantautuneenanneEssiiviantautuneenaan
EssiiviantautuneenansaMonikon essiiviantautuneina
Monikon essiiviantautuneinaniMonikon essiiviantautuneinasi
Monikon essiiviantautuneinammeMonikon essiiviantautuneinanne
Monikon essiiviantautuneinaanMonikon essiiviantautuneinansa
TranslatiiviantautuneeksiTranslatiiviantautuneekseni
TranslatiiviantautuneeksesiTranslatiiviantautuneeksemme
TranslatiiviantautuneeksenneTranslatiiviantautuneekseen
TranslatiiviantautuneeksensaMonikon translatiiviantautuneiksi
Monikon translatiiviantautuneikseniMonikon translatiiviantautuneiksesi
Monikon translatiiviantautuneiksemmeMonikon translatiiviantautuneiksenne
Monikon translatiiviantautuneikseenMonikon translatiiviantautuneiksensa
Monikon instruktiiviantautuneinAbessiiviantautuneetta
AbessiiviantautuneettaniAbessiiviantautuneettasi
AbessiiviantautuneettammeAbessiiviantautuneettanne
AbessiiviantautuneettaanAbessiiviantautuneettansa
Monikon abessiiviantautuneittaMonikon abessiiviantautuneittani
Monikon abessiiviantautuneittasiMonikon abessiiviantautuneittamme
Monikon abessiiviantautuneittanneMonikon abessiiviantautuneittaan
Monikon abessiiviantautuneittansaMonikon komitatiiviantautuneine
Monikon komitatiiviantautuneineniMonikon komitatiiviantautuneinesi
Monikon komitatiiviantautuneinemmeMonikon komitatiiviantautuneinenne
Monikon komitatiiviantautuneineenMonikon komitatiiviantautuneinensa
Monikon akkusatiiviantautuneetMonikon akkusatiiviantautuneeni
Monikon akkusatiiviantautuneesiMonikon akkusatiiviantautuneemme
Monikon akkusatiiviantautuneenneMonikon akkusatiiviantautuneensa
AkkusatiiviantautuneeniAkkusatiiviantautuneesi
AkkusatiiviantautuneemmeAkkusatiiviantautuneenne
Akkusatiiviantautuneensa

Luokat