Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.eläintiede

Taivutusmuodot

MonikkohyppyrotatGenetiivihyppyrotan
Monikon genetiivihyppyrottienPartitiivihyppyrottaa
Monikon partitiivihyppyrottiaInessiivihyppyrotassa
Monikon inessiivihyppyrotissaElatiivihyppyrotasta
Monikon elatiivihyppyrotistaIllatiivihyppyrottaan
Monikon illatiivihyppyrottiinAdessiivihyppyrotalla
Monikon adessiivihyppyrotillaAblatiivihyppyrotalta
Monikon ablatiivihyppyrotiltaAllatiivihyppyrotalle
Monikon allatiivihyppyrotilleEssiivihyppyrottana
Monikon essiivihyppyrottinaTranslatiivihyppyrotaksi
Monikon translatiivihyppyrotiksiMonikon instruktiivihyppyrotin
AbessiivihyppyrotattaMonikon abessiivihyppyrotitta
Monikon akkusatiivihyppyrotat