Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.vanhahtava
2.

Määritelmät

Substantiivi

  1. Skotlannista peräisin oleva koirarotu

Taivutusmuodot

MonikkoskotlanninpaimenkoiratGenetiiviskotlanninpaimenkoiran
Monikon genetiiviskotlanninpaimenkoirienPartitiiviskotlanninpaimenkoiraa
Monikon partitiiviskotlanninpaimenkoiriaInessiiviskotlanninpaimenkoirassa
Monikon inessiiviskotlanninpaimenkoirissaElatiiviskotlanninpaimenkoirasta
Monikon elatiiviskotlanninpaimenkoiristaIllatiiviskotlanninpaimenkoiraan
Monikon illatiiviskotlanninpaimenkoiriinAdessiiviskotlanninpaimenkoiralla
Monikon adessiiviskotlanninpaimenkoirillaAblatiiviskotlanninpaimenkoiralta
Monikon ablatiiviskotlanninpaimenkoiriltaAllatiiviskotlanninpaimenkoiralle
Monikon allatiiviskotlanninpaimenkoirilleEssiiviskotlanninpaimenkoirana
Monikon essiiviskotlanninpaimenkoirinaTranslatiiviskotlanninpaimenkoiraksi
Monikon translatiiviskotlanninpaimenkoiriksiMonikon instruktiiviskotlanninpaimenkoirin
AbessiiviskotlanninpaimenkoirattaMonikon abessiiviskotlanninpaimenkoiritta
Monikon akkusatiiviskotlanninpaimenkoirat