Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈlɑsːie/
KieliKäännökset
englantirough collie, collie

Taivutusmuodot

MonikkolassietGenetiivilassien
Monikon genetiivilassieidenMonikon genetiivilassieitten
PartitiivilassietaMonikon partitiivilassieita
InessiivilassiessaMonikon inessiivilassieissa
ElatiivilassiestaMonikon elatiivilassieista
IllatiivilassieenMonikon illatiivilassieihin
AdessiivilassiellaMonikon adessiivilassieilla
AblatiivilassieltaMonikon ablatiivilassieilta
AllatiivilassielleMonikon allatiivilassieille
EssiivilassienaMonikon essiivilassieina
TranslatiivilassieksiMonikon translatiivilassieiksi
Monikon instruktiivilassieinAbessiivilassietta
Monikon abessiivilassieittaMonikon akkusatiivilassiet